LMA Tudor,Ioan,Anna,Ayanna! Fluturasi 2011 (140)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nuuu delia nu sunt inainte de urati.... asaca doar de la statul in casa, azi nu am scos capul afara cred ca m ar fi luat vantul pe sus

roxy, voi ce faceti????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna mamici,
Ne scuzati ca intram rar, insa pinguinii mei sunt terroristi. Cum ma vad la calculator vin si urla sa-i iau in brate ca sa bata in taste. Acum am primit un netbook de ziua mea si pser sa pot intra cand dorm cei mici . Multumesc pentru urrari.
Nu mai stiu cand am scris ultima data, asa ca fac rezumat cu ce mai facem noi. Am luat motul in cerc f restrans, doar noi si nasii. Sunt incantata ca Fabian a ales cartea iar Eva seringa:). Am facut vaccinurile de la 1 an (pe amandoua deodata) si vad ca nu am avut reactii deloc. Ba nici nu au plans aproape deloc. Am inceput sa mergem in picioruse singuri in casa. Afara cred ca nu le-am nimerit eu incaltarile ideale si nu merg decat de manuta tinuti. Aste-as partile bune. Partile rele sunt acelea ca Eva maninca ff putin iar Fabian nu doarme noaptea. Ma termina lipsa somnului si am zis ca ma duc cu el la somnolog sa-mi spuna ce sa fac. Dupa Paste le fac cate un set de analize sa vedem daca suntem bine; ma cam doare inima sa le iau sange dar daca altfel nu se poate...Apoi vompleca peste vara iar la mama la curte. Aici e supliciu cu urcatul a 4 etaje cu ei in brate. Nu am reusit sa citesc la voi in mod curent, asa ca va intreb: ati inceput sa-i invatati la olita? Ca ma "inteapa" soacra-mea cu intrebari. Inainte sa mearga se mira ca nu merg. Acum cand i-a vazut ca se desprind singuri se mira ca mai au pampersi. Si-mi spunea ca a vazut inmetrou un copil (parintii cica ziceau ca are 7 luni) care mergea. Asta nu cred!!! Nu ma cramponez eu de asta dat am zis sa va intreb cuolita. ma mai racaie ca Eva are doar 9,4 kg..
Cam atat facem noi deocamdata.
Va pupam si uram La Multi Ani ! fluturasilor dragi
PS maine intru sa schimb si eu pozele cu unele mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lalely am uitat sa iti raspund de ieri
PT RAGUSEALA
HOMEOGENE SAU HOMEOVOX
sunt homeopate
se ia cate una pe ora
si eu mai sug si vitamina c cu propolis
sau lamaie stoarsa si gargara
ca dau si la fete acum homeogene ca e ca si oscilo doar ca e pt tuse si raguseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aaaaaaaaa
petra azi a invatat sa se dea jos din pat si din canapea
e inca nu f sigura
uneori
da exerseaza de cateva ori zdravene cand o apuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

monas, las-o pe soacra, zi fiecare copil cu ritmul lui si citeste niste articole cu invatatul copilului sa fac pipi, asfel inacat sa ai vb la tine, felicitari pt realizari si bafta in continuare cu restul !
Andra mea are doar 8700g , asa ca nu te speriapt Eva ta!
cami bravo Pt Petra!lalely cred ca intreba de ceva pt raguseala pt Dvaidutzu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Piky: ai mei nu se feresc. Mai ales fabian a dat mereu cu capul pe jos. In ultimul timp au cazut mai rar, insa Cu Eva am ajuns si la Computer Tomograf pt ca dupa ce a cazut din pat si s-a lovit la cap, a vomat si era somnolenta. Din fericire nu avea nimic insa eram scoasa din minti cat alergam cu ea spre spital si ba-mi adormea in brate, ba voma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

ailed_dota: mercimult pt raspuns. eu m-am cramponat cu Eva pt ca afost micura rau la nastere..iar cu olita o sa itesc si incerc dupa ce ajungem la curte, sa nu cada pe aici cu kk taras dupa ei:)
cami_antonia: am uitat sa spun ca si noi facem asta, ne dam jos singuri de pe canapea; mi-e un drag cand i vad...insa tot stau cu inima in gat sa nu cumva sa cada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monas

Piky: ai mei nu se feresc. Mai ales fabian a dat mereu cu capul pe jos. In ultimul timp au cazut mai rar, insa Cu Eva am ajuns si la Computer Tomograf pt ca dupa ce a cazut din pat si s-a lovit la cap, a vomat si era somnolenta. Din fericire nu avea nimic insa eram scoasa din minti cat alergam cu ea spre spital si ba-mi adormea in brate, ba voma.

mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011

cica fac asta de la miscarea brusca... am patit si eu cu Andra in octombrie cand s-a dezechilibrat carutul si a cazut pe spate desi nu s-a lovit de nik, a vomat si era somnolentaa, si eu am fost la spital...si asta mi-au zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA!Strumpy suntem mai bine mersi ca ai intrebat, ANDA nu mai are muci si nu mai tuseste doar un pic e radusita si mai are secretii in gat, eu sunt cu nasul infundat si nu pot respira, sa se duca repede raceala asta.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

LA MULTI ANI AYANNA DE SSABRYA!!! LA MULTI ANI ANAMIRA!!!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput