M-am hotarat.............adoptie(79)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malex

Multumim Mariaa.....este f important ca un ONG sa militeze pentru parintii in asteptare si ...implicit pentru copiii care merita sa traiasca intr-o familie sanatoasa.
Sa dea DD sa rasara soarele si pe strada noastra ....speram ca pana la vara sa ne cunoastem si noi copiii.
Multumim Mariaa inca o data!


malex, sa dea DD asa sa fie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

neatza fetelor, maine este ziua cea mare
http://www.adoptiiromania.ro/images/custom/file/Agenda%20Conferinta%206%20aprilie.PDF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Simo de cand astept 7 aprilie......credeam ca nu mai vine.....acum asteptam vesti bune si pentru noi....sa dea DD .......nici nu stii ce mult astept momentul cand ne vom impartasi trairile,emotiile, bucuriile...cum arata copilul, ce face , cum ne-a accceptat etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

simo

am impachetat si ma pregatesc sa ies pe usa.
malex, simo si care mai aveti de asteptat...mai aveti putin ! priviti inainte cu rabdare, incredere si speranta
sunt foarte bucuroasa pentru ce se va intampla maine la Bucuresti, la Conferinta si puteti fii sigure ca o bucatica din emotia voastra va fi acolo prin noi
va pup si revin cu noutati imediat ce pot sa intru.






AlesBiz-touch by magic moments * kidsmania-just for kids

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Mariaa....drum bun si sa sustii nevoia acestor copii de a fi crescuti de familii care sa le ofere un mediu familial sanatos pentru tot restul vietii
CASA DE COPII NU ESTE ACASA!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

mariaa, drum bun
te asteptam cu noutati
sustine si ideea cu concediul de 3 luni a mamelor care adopta un copil cu varsta peste 2 ani.........
mult a fost de asteptat putin a mai ramas.........


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Am fost ieri si ne-am cunoscut fetita. Am incercat sa las deoaparte imaginea pe care o aveam despre copilul ideal si am facut foarte bine. Nu mi-a spus nimic prima data cand am vazut-o, era un copil dragalas si atat, nu am simtit imediat nimic mai mult. Am plecat si am hotarat sa o mai vedem, si am facut f. bine, deja mi-e dor de ea, abia astept sa o revad maine. Ne-am hotart, ea este fetita noastra, si pana la pasti probail o vom avea acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa78

Am fost ieri si ne-am cunoscut fetita. Am incercat sa las deoaparte imaginea pe care o aveam despre copilul ideal si am facut foarte bine. Nu mi-a spus nimic prima data cand am vazut-o, era un copil dragalas si atat, nu am simtit imediat nimic mai mult. Am plecat si am hotarat sa o mai vedem, si am facut f. bine, deja mi-e dor de ea, abia astept sa o revad maine. Ne-am hotart, ea este fetita noastra, si pana la pasti probail o vom avea acasa.


alexa, vrei sa spui ca de sarbatorile de pasti o ai acasa?????????????
ce ma bucur pentru tine, intra-devar minune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Alexa...ce ma bucur!!!!
Sa fiti sanatosi si sa va bucucrati de noua voastra familie.
Gagalicea sa fie sanatosa, desteapta si sa va aduca numai bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maribela spune:

Desi intru mai rar,totusi incerc sa nu pierd nimic.Nu disperati,ca atunci cand e sa se intample se intampla!Noi ne-am atestat in decembrie 2008 si in februarie 2009 era la noi.In plasament ce-i drept,dar ce mai conta?Voiam fata,dar cand l-am vazut mic si dulce nu m-a mai interesat nimic.Stiam ca erau sanse sa se razgandeasca,dar DUMNEZEU ne-a iubit atat de mult,incat acum e al nostru,are 3 ani si nu l-as schimba pe o infinitate de universuri.Drept e ca su Dgasp-ul nostru a functionat ireprosabil si gandurile noastre sunt mereu alaturi de EI,acei OAMENI minunati care ne-au sustinut si care merita toata recunostinta noastra!Va iubim si aveti grija de voi ca DUMNEZEU nu ne pierde!

Mergi la inceput