M-am hotarat.............adoptie(79)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malex

Anda.....cat ma bucur pt tine....sa dea DD sa va placeti si totul sa fie bine....te asteptam pe forum sa ne impartasesti din experienta ta.......nu prea am inteles ce inseamna surse externe si nu inteleg de ce dureaza asa mult(o saptamana) de la exprimarea acordului tau pana la prima vizita.
Mi se pare enorm de mult....practic iti macina rabdarea si nervii
Simo.....oare noi cand vom veni cu vesti sa le impartasim fetelor pe forum? Uneori ma intreb care din noi doua va fi sunata prima....
Anda inca o data mult noroc!



Malex nu conteaza care dintre noi doua va fi sunata prima, dar sa ne sune odata si pe noi


Un copil este ca o samanta de floare...
Cat de frumos va creste, cat de frumos va rodi,
Depinde de gradinarul care o va ingriji,
De ce pamant si de cata lumina si apa are,
De cat e de ferita de frig, de furtuna si de soare prea tare.
E atat de plapanda...
Cum ai putea s-o rupi ori sa o calci in picioare
Cand e tot ce va mai ramane in urma ta.
(Irina Petrea)



simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-maria spune:

Buna,

Intru in fiecare zi si citesc postarile voastre. Ma bucur de fiecare data cand aud vesti bune.De scris nu prea scriu pentru ca imi exteriorizez trairile mai bine prin viu grai.
Malex si Simo73 veti fi niste mame minunate, se simte din mesajele voastre dorinta de a deveni mame. Am certitudinea ca in curand o sa aveti alte nelinisti legate de cum va decurge prima intalnire, cum il veti duce acasa, cum se va acomoda cu voi, etc.
Anda, am avut si eu nelinisti legate de mama naturala a puiutului meu. Copilul este dezvoltat ok pentru varsta lui, dar nimeni nu iti garanteaza ca asa va ramane, decizia si asumarea riscului iti apartin. Nu iti garanteaza nimeni nici in cazul copilului natural!!!
Daca aveti nevoie de sprijin, de un sfat, vi le ofer cu mare placere!!!
Tot am vazut pe site ca poti sa-ti activezi pm-ul, daca imi spuneti cum, va stau la dispozitie cu mare placere


Bafta tuturor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Laura....multumim pt incurajari.....asteptam cu nerabdare clipa cand ne vom cunoaste si noi copilul...sa de DD ca acea clipa sa vina cat mai repede....stiu ca atunci voi avea alte framantari, alte temeri, dar macar vom sti pentru ce luptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

laura, multumim de incurajari
aici eu ma descarc de tot ce ma framanta, pentru ca stiu ca aici fetele imi spun totul cu sinceritate deoarece au trecut prin asa ceva
si sincer spun abia astept acea galagie a copilului in casa, sa ne jucam....... practic sa devinim eu si sotul meu doi copii,(eu clar am sa ma cobor la mintea copilului), abia astept sa ma joc toate jocurile din copilaria mea atunci cand nu exista calculator, (sotronul, saritul cu coarda, pitulusul, turca, campionatele cu mingea, ratele si vanatorii,si multe altele.

Un copil este ca o samanta de floare...
Cat de frumos va creste, cat de frumos va rodi,
Depinde de gradinarul care o va ingriji,
De ce pamant si de cata lumina si apa are,
De cat e de ferita de frig, de furtuna si de soare prea tare.
E atat de plapanda...
Cum ai putea s-o rupi ori sa o calci in picioare
Cand e tot ce va mai ramane in urma ta.
(Irina Petrea)



simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

M-am gandit de nenumarate ori cum va fi cand ne vor anunta cei de la protectia colilului ca au un copil pentru noi. Nu credeam ca ma voi simti asa, mi s-a tait respiratia si cateva minute am plans de fericire. Nu puteam sa ma stapanesc si sa il sun pe sotul meu sa-i spun si lui. Maine va fi marea intalnire cu coplul nostru: o fetita de aprope un anisor.
Amm citit atatea povesti pe acest forum legate de prima intalnire, dar acum parca mi s-a sters totul din cap. Nu stiu cum vor decurge lucrurile, cred ca nici nu voi dormi la noapte de atatea emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-maria spune:

Bafta Alexa!
Oricat de puternice am fi si oricat ne-am imagina cum vom reactiona in momentul in care ne va suna telefonul, trairile vor fi cu totul altfel!
La mine a fost socata chiar AS de la DPC de reactia mea (eu dand senzatia ca sunt o persoana care nu se exteriorizeaza mai deloc ). Nu imi venea sa cred ca mi se intampla atat de repede (la o luna de la atestare), ca are doar 1 an si jumatate (ma asteptam sa imi prezinte copii mai mari, avand in vedere faptul ca eram dispusa sa iau un copil cu varsta pana la 4 ani).
Sunt foarte intense trairile din acele momente si deosebit de placute!
Sa dea Dumnezeu ca lucrurile sa decurga in acelasi mod placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

ALEXA......felicitari........fetelor cand va aud pe toate ca v-ati gasit copilul mult visat trebuie sa recunosc ca ma incearca o senzatie de invidie........gresesc, stiu...trebuie sa am rabdare... si la noi va veni ziua cand va fi bine si imi voi striga fericirea oriunde
Alexa sa fiti sanatosi toti 3 si sa fie totul bine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa78

M-am gandit de nenumarate ori cum va fi cand ne vor anunta cei de la protectia colilului ca au un copil pentru noi. Nu credeam ca ma voi simti asa, mi s-a tait respiratia si cateva minute am plans de fericire. Nu puteam sa ma stapanesc si sa il sun pe sotul meu sa-i spun si lui. Maine va fi marea intalnire cu coplul nostru: o fetita de aprope un anisor.
Amm citit atatea povesti pe acest forum legate de prima intalnire, dar acum parca mi s-a sters totul din cap. Nu stiu cum vor decurge lucrurile, cred ca nici nu voi dormi la noapte de atatea emotii.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot, anticorpi antispermatici, NK crescute
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt



alexa, felicitariiiiii !!!!!!!!!!
malex e normal sa fim putin invidioase pe moment ca pe noi inca nu ne-au sunat. Dar nu simti ca acel telefon e din ce in ce mai aproape si de noi?
Ma bucur tare mult cand aud ca inca una dintre noi isi vede copilasul pentru prima data.
Alexa te asteptam maine sa ne dai vesti cum a decurs prima intalnire


Un copil este ca o samanta de floare...
Cat de frumos va creste, cat de frumos va rodi,
Depinde de gradinarul care o va ingriji,
De ce pamant si de cata lumina si apa are,
De cat e de ferita de frig, de furtuna si de soare prea tare.
E atat de plapanda...
Cum ai putea s-o rupi ori sa o calci in picioare
Cand e tot ce va mai ramane in urma ta.
(Irina Petrea)



simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Multumesc, fetelor!
Malex, cred ca e normal sa simtim (putina) invidie, dar pana la urma toate de aici vom reusi. Nu spun asta doar asa, ci cred din tot sufletul ca asa va fi.
Am atestatul de 2 luni, nu-mi vine sa cred ca ne-au sunat asa repede. Nu mai speram ca vom fi contactati pana sa intre in vigoare noua lege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Simo si Malex, nici pe mine nu m-a sunat nimeni. Si in acelasi timp vad ca foarte multe alte mamici sunt sunate. Ceva, ceva se intampla...Fetita mea e pe undeva si ma asteapta, iar eu trebuie sa fiu tare pentru ea. Dar nu mai stau cu sufletul la gura ca acum o luna, caci nu mi-a folosit la nimic, ba dimpotriva mi-a facut numai rau. Ce bine ar fii fost sa fim consiliati in aceasta perioada, de disperata asteptare, dar daca nu scrie la lege...
Vreau sa va intreb daca voi aveti o imagine in cap despre cum o sa va arate copilasul. Eu am si nu stiu daca e bine sau rau. Oricum, nu cred ca pozele sunt concludente, ci prima intalnire. Vor fii milioane de emotii.Pentru cele care asteapta prima intalnire, va doresc sa fiti tari si sa va ascultati inima.Imi dau seama ca e greu sa dai un copil deoparte,in cazul in care nu e al tau, dar aveti incredere ca al vostru e undeva si va asteapta.



MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput