M-am hotarat.............adoptie(79)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

si eu te admir, erato! sa fiti binecuvantati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetai spune:

ma simt f bine printre voi, sunteti prietenoase!
noi am inceput procesul de atestare, vom primi atestatul in august:)
am optat ptr fetita, 1-3 ani
sunt bucuroasa si increzatoare:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetai

ma simt f bine printre voi, sunteti prietenoase!
noi am inceput procesul de atestare, vom primi atestatul in august:)
am optat ptr fetita, 1-3 ani
sunt bucuroasa si increzatoare:)

violeta, eu pe acest site mi-am gasit cate o sora in fiecare fata de aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alessia1 spune:

buna dragele mele
dupa aproape 7 ani de asteptare a unui ingeras in viata noastra, ne-am hotarat ca e momentul sa adoptam. acestea fiind spuse pe 03.04.2012 am depus actele pentru obtinerea atestatului si acum mi-am adus aminte de un loc drag mie din perioada cand incercam sa avem copilul nostru biologic. asa ca iata-ma din nou aici alaturi de voi cele(cei) care iubim copiii si ne dorim macar unul al nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Bun venit Alessia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna.
Ieri am vb si eu cu asistenta sociala si mi-a zis ca primele liste de potriviri treuiau sa ajunga joi la ele de la ORA, insa nu au primit nimic. :(
Softul de potrivire da erori si functioneaza cu greutate, desi au avut atatea luni inainte de aprobarea legii ca sa-l puna la punct. Dar lucrurile se fac exact ca la noi, in Romania, si prost si greu. ce naiba sa mai comentam... Asteptam, asteptam si iar asteptam...
Un we placut va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

amy2007, apreciem informatiile tale. nu stiam despre asta de la asistenta mea care spune doar atat: mari schimbari nu vor fi, va fi tot cam asa. tu ne spui mai multe, sper ca ne mai tii la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Fetelor, si eu sunt f dezamagita....luna aceasta implinesc 6 luni de la atestare...speram ca in cazul meu va merge mai repede tinand cont ca am vrut copil mai mare, dar.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:


buna fetelor
asa este, stam si asteptam, si tot asteptam
peste 10 zile se implinesc 7 luni de cand am atestatul
cum ziceam la inceput ca iau aceste luni de asteptare ca si cand as fi gravida, asta inseamna ca sunt gravida in 7 luni
mai am de asteptat inca 2 luni , mai linistita , nu stiu ce voi face dupa aceea.
imi pun o singura intrebare: oare chiar nu se potriveste cu familia mea nici un copil? sau .......... nu stiu ce sa mai zic, dar incep sa fiu foarte dezamagita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy2007

Buna.
Ieri am vb si eu cu asistenta sociala si mi-a zis ca primele liste de potriviri treuiau sa ajunga joi la ele de la ORA, insa nu au primit nimic. :(
Softul de potrivire da erori si functioneaza cu greutate, desi au avut atatea luni inainte de aprobarea legii ca sa-l puna la punct. Dar lucrurile se fac exact ca la noi, in Romania, si prost si greu. ce naiba sa mai comentam... Asteptam, asteptam si iar asteptam...
Un we placut va doresc !

_
Copiii nu le datoreaza parintilor viata, ci cresterea (Nicolae Iorga) [http://handmadeamy.blogspot.com/]


Ahhaaaaa deci se mai intampla si in alte parti, am crezut ca mi-a spus mie asa, asi.sociala sa scape de mine,mi-au spus ca au trimis documentele necesare din aprilie, imediad dupa intrarii legii in vigoare,(07.04.2012) si nu sa intors nimic de la ORA, deja i-mi propusese ca maine sa trec "iarasi cu buldozarul" prin ele.
Multumesc ptr. informatie, le mai las cateva zile in pace



Mergi la inceput