Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {2}

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Fetelor intru si eu sa ma bucur de noua noastra casutza!!! Doamne ajuta sa avem 365 de zile minunate impreuna cu bebeii nostri!
Va citesc zilnic dar nu prea am ce sa zic nou fatza de ce scrieti voi...
La multi ani Bianca!!!

Noi inca nu am purces la ...sa vedem dupa controlul de 6 sapt. Eu dorinta am dar din cate spuneti tre' sa vorbim si cu "gelu" sa vedem daca ne poate acompania! Mi-e groaza un pic...

Eva e bine, are cate o zi mai buna cate una mai proasta ( a se intelege ca o zi inseamna 24h) Ne plimbam zilnic si papam la san si cateodata completare! NU avem inca un program bine definit...
Oare de fiecare data cand vomita inseamna ca a mancat prea mult? In conditiile in care a eructat dupa masa! Sau ce mai poate insemna voma?
Ieri si azi a fost constipata..., ea care facea si cate 8 scaune pe zi.
Am incercat cu termometrul si nu a mers, am pus doua aschii de supozitor si a facut saraca un caca pana la buric si s-a eliberat. Nu pot sa-mi dau seama de ce s-a constipat dar se scremea foarte tare sa faca saracutza si nu putea...
A fost si pediatra la controlul de o luna si a zis ca am crescut bine si i-am zis ca de cateva zile mi se pare ca parca nu am lapte destul si ea nu intelegea de ce cred asta pt ca am crescut bine...Mai vad cu laptele, voi alapta oricum pana la ultima picatura sa nu pierd laptele chiar dc poate voi ajunge sa-i dau tot mai des completare.

Despre kg la mine, nu comentez ca sunt imensa am 77 de kg la 1.71 inaltime...Am slabit foarte putin si nu arat prea bine...Sa vedem dc la controull de 6 sapt doctorul imi da ok macar de 2 ori pe sapt sa merg la sala...Asa ca Mihaela, eu sunt in clubul grasutzelor!!!
Alice, subscriu la aprecierile fetelor, superbi copii si tu...nu am cuvinte!!!

Multi si cate o pentru fiecare bulgarash!

mamica fericita foc de Eva Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Acum, cand ma bucuram ca scapam si noi de colici, mi-a facut o criza de vreo doua ore de mi s-a rupt sufletul de mila lui...
Influentati-ma, sfatuiti-ma, pentru ce vaccin sa optez? Infarix-ul sau cel de la stat?
Am fost si noi la Baby expo si am cumparat cate ceva, in special hainute. Ma declar mare fan al lucrusoarelor de la Z si mai ales al body-urilor. Au o calitate excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Buna fetelor,
Unde ati fost ca va pierdusem ? Brusc prin februare la inceput nu am mai dat de voi. Acum intamplator v-am gasit. Si v-am citit! Si noi ne chinuim cu colicilie, pe 5 aprilie facem 3 luni si speram sa treaca. Am avut 3 nopti de chin si sincer va spun cred ca nimic nu le alina bebelusilor durerile astea, e o intreaga industrie "out there" dar degeaba. Nici infacol, nici Gripe Baby water, Protectis sau Eu Biotic, nu au dat vreun rezultat. Am dat si peste pediatri sinceri care mi-au zis ca de fapt nu le trece cu nimic, cel mult ceaiul de anason fenicul si chimion le mai alina durerile. Noi am mai avut probleme si cu o constipatie, se chinuia mititica toata noaptea, nu mai puteam de mila ei! Rezolvarea a venit de la amestecul laptelui Hipp Combiotic cu o cupa de lapte Novalact IT, care se pare ca are ceva ce ajuta.
Si noi facem Rotarix-ul ( se pare ca e important) si as mai vrea si restul din schema care nu e obligatorie.
Va pup pe toate si ma bucur ca putem continua sa vorbim despre bulgarasii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Simonnel La multi ani cu sanatate alaturi de bulgaras :D Ne bucuram de regasire.
Fetele, noi papa. Voi?
Iisuse am tras o tura de colici de am crezut ca mor de mila ei.
Nici acum nu suntem scapate in intregime, dar se poate odihni cat de cat.
Pofta mare bulgarasilor nocturni si somnic dulce celorlalti

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

ha, ha noi iar avem program
Nu mancam, stam si ne agitam. Azi a plans si matza mea mai tare, a fost mult mai agitata si au apucat-o colicii la Burguer King de bine ce am iesit si noi la oras dupa mult timp
Mananca f rau de la o vreme, suge putin si se opreste, de multe ori se pune pe plans cand inghite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Va multumesc tuturor petru urari.
Tortul nu l-am taiat azi, l-am lasat pe maine ca s-a facut tarziu. Deci nici poza cu familionu' nu am reusit sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

pisicuta mea a adormit, vad ca nu sunteti in zona
noapte usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Si eu l-am dovedit! A adormit dupa o masa tare agitata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

La noi e prima trezire acum si inca nu imi vine sa cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Si inca o data sa recuperam

Mergi la inceput