Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {2}

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:






Bianca!!!
Sa fii sanatoasa, sa te bucuri de impliniri si realizari alaturi de comorile tale!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

gta m-am informat http://www.qbebe.ro/bebelusul/sanatate/totul_despre_rotavirus,_cel_mai_contagios_virus_al_copilariei il fac si eu ,dar vad ca aici scrie sa fie 4 saptamani distanta intre doze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Sven sa ne cresti mare, mare si puternic ca sa conduci bine ceata bulgarasilor!
Ioana Teodora si Iulia sa cresteti mari si frumoase!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Cat costa rotarix-ul in tara?

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Adc, pt. mine esti frumoasa

Faith...la 51 nu esti skinny?ce inaltime ai?




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Lady, nu as fi skinny la 51. Skinny sunt doar sub 50..ce e peste... Am 1.60. Te poti uita la pozele mele de pe picassa, ca in afara de cele cu Beatrice, restul dinaintea sarcinii. Si acolo aveam 46.
Oricum o sa pun si eu ceva poze actuale pe picasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Multumesc pt complimente dragelor
Miha, sa stii ca nu sunt o silfida ca mamicile amintite de tine, oricum nu sufar din cauza asta. Sunt in primul rand mamica, apoi femeie, copilasii nostri merita sacrificiul unor kg in plus si chiar mult mai mult de atat.
Sa nu conduci in starea asta de oboseala. Eu dorm binisor noaptea, alaptez pe jumatate adormita, dar tot am momente cand din cauza oboselii sunt aeriana rau, nu ma pot concentra...
Ligia ai un grasunel, Sara mea la 2 luni si 10 zile avea 5250g si 59cm si nu e nici ea slabuta, are falcute si copanele Nu iti face griji caci va slabi cand va incepe sa circule. Mie imi plac mult bebicii grasunei ca si Radu si Leon.

Sara de cateva zile mananca mai putin, cam 500 ml pe zi dupa scutece... mananca la fel de des ca inainte, dar nu mai goleste bine sanii sau papa doar de la unul...sa fie un puseu de crestere? Dar ar fi trebuit sa pape mai mult in cazul asta nu mai putin, nu?
Alina, Filip cum mai papa?
Alice, de unde ati luat tortul? Ati facut botezul in buc? Noi il facem in ct si nu stiu de la ce cofetarie sa comand tortul.
Altesa, off sper sa treaca repede colicii astia. Incearca cand e intr-o criza sa faci o baie calda cu el, burtica pe burtica. Pe Sara baia o calmeaza oricat de suparata ar fi. Eu nu ii dau nimic pt colici. Am incercat la inceput dar ii venea sa verse cand simtea gustul necunoscut. Acum rar mai plange din cauza colicilor, au trecut de la sine. La fel va doresc si voua



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Bianca LA MULTI ANI!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

buna fetelor...am si eu cateva intrebari...sunt foarte nelamurita in ce priveste decalotarea putulici la baietei,eu am intrebat-o pe moasa si mi-a zis sa nu fac nimic pana mai tarziu,dar am omis sa intreb cand sa incep...am citit si pe net si parerile sunt impartite...as vrea sa stiu parerile voastre...si baita de cate ori pe saptamana?doctorita lui mi-a zis ca pana vine vara ajunge o data pe saptamana,ca i se usuca pielea prea tare...
de la ce varsta putem folosi colacelul de inot?este special acest colacel?
incerc sa recuperez ce ati scris...mai am cateva pagini...
in rest suntem bine si bebeloiul meu are deja 6440g,e un dulce in fiecare zi face ceva nou...am fost si la eco la solduri si e perfect,mai avem miercuri radiografia la rinichi si ne rugam la dumnezeu sa iasa bine si aia...
la toate fetele si multa sanatate la bebei,numai momente frumoase va doresc...
cu intarziere : Felicitari Izish!!! Bun venit ultimului bulgarel!!!
bulinuta...chestia cu sanii am patit-o si eu...ma dureau si laptele nu curegea,dar am fost super obosita si nu prea am mancat in ziua aia si lichide nici atat...m-am suparat si mi-am facut o supa de vita,un dus fiebinte si multe lichide si bebe chiar avea masa dupa si m-am speriat cat de mult lapte a venit si nu a mai papat supliment...
adc si edi fornaie pe nas uneori,de obicei cand e prea cald in camera noaptea...eu am pus o cutie cu apa pe calorifer pentru umiditate...si moasa mi-a lasat ser fiziologic pentru nasuc,ii pun cateva picaturi in fiecare nara si dupa il intorc pe burtica...ii trag cu pompita niste muci imensi cateodata,moasa mi-a zis ca daca nu face febra nu e racit,e din cauza aerului prea uscat din camera...
am reusit sa mai pun si eu cateva poze cu edi...de la sedinta lui foto...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Buna!!!!!
Multumesc mult tuturor!! 35 de ani woooow!! Cum trece timpul, nu pot sa cred!
Fetelor fiecare cu probl ei. Eu cu greutatea nu am, as fi vrut sa raman cu ceva kg dar vad ca nu se poate. Am 50 si vad ca merg in jos . Nu, nu ma bucur
In schimb probleme cu carul si pe capul meu, mai mult de ordin sentimental, cum am mai spus si altadata, nu are rost sa ma repet ca nu rezolv nimic.
Referitor la somn, eu cred ca Iris doarme si cate 5-6 ore pe noapte din cauza ca papa lapte praf si nu san.
De azi imi propun sa fiu cat mai calma si sa incerc sa ma organizez cat de bine cu toate treburile
mihacor mie mi-au zis ca decalotarea se incepe dupa 1 an. Lui A i se decalota bine pe la 1 an jumate-2 dar acum i s-a inchis iar. Am intrebat pediatra si mi-a zis sa trag mereu la baita pielicica in jos ca nu e tarziu unca. Si are 3 ani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Sara, eu pe mara am botezat-o la cta. Tortul l-am facut la a la francaise. Au multe modele, umplutura nu prea m-a dat pe spate. Era cu ciocolata multa si mie nu prea imi place cioco. Oricum poti gusta toate sortimentele
Unde faceti botezul?

Mergi la inceput