Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {2}

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

hapymumy de unde ai luat rotarixul?

in 290 de lei sunt ambele doze sau doar una?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicole1980

Lady - frumoase fete ai . Ce palariuta avea Alexa . De ce ati facut botezul Rebeccai la 3 saptamani ? Nu era prea mica ?

Mami de David (16.06.2008) si Gargarita Antonia (31.01.2012)

David Adrian

Garagarita Antonia

botezul il faci cand simti.normal cartile sfinte spun in 40 zile de la nastere:)
erau ceva probleme.am mai povestit eu mai demult pe forum.nu intru in detalii iar.scuze




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Vorbeati de gangurit si zambete...Al meu e de la ora 6 intr-o gangureala si un raset...Imi vine sa-l mananc de drag!!!. Eu am reusit sa racesc, behai ca o capra. O sa-mi pun mascuta sa-l feresc pe pitic.
Lady, raman la parerea mea: fetele tale sunt facute doar de tati. N-am vazut frate asa asemanare. Macar una sa fi avut cat de cat ceva de la tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Nicole, carina parca m-am mai linistit
Noi suntem bine...pe aici..incerc sa ma mobilizez sa calc...de curatenie nu mai zic nimic
Alice esti super mami...si stii asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Ursulet doar macarons livrez in Bucuresti. Nu mai zic cu ce fac tortul lui Toma ca ma cearta fetele. Oricum, ma reapuc de lucru doar in Iulie. E greu cu el asa mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

anda eu azi ti-am descoperit blogul mamicule da ce talent ai!


ce sunt alea macarons si cum sa fac sa gust si eu ceva din bunatatile alea?cum facem sa ajunga si l PLOIESTI CEVA DIN ALEA?


vreau si eu ceva de flori ca e ziua sotului,de paste ,de ziua mea,iar ziua sotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

bia rafael asa papa ziua dar la tzat pediatra mi-a explicat ca nu face asa de la colici(ca eu asa credeam) ci ca le vine acid si e goaznic cica ii arde rau mititei desi lor le e foame ,ca daca nu -le-ar fi nu ar mai papa cu pauze s-ar opri dupa aia 30 de ml si gata.


nu arunca si capul pe spate si urla?uneori rafael urla numai cand il puneam la san.

implinita de Rafael-Ioan


altesa m-ai scos din nestiinta , io bagam mana in foc ca e de la colici;mai naspa e ca si pediatra zicea la fel ;sincer mi se parea cam aiurea sa o ia colicii asa instantaneu;identic face si a mea la tatica,plange dupa 30ml,da capul pe spate , o ridic pe umar sa eructeze tace, o pun in pozitie de mancat tipa ca arsa..dar un remediu stii..ca daca rezolv cu asta , ajung sa cred ca mananca si a mea mai bine (io daca a apucat sa tipe nu mai reusesc neam sa-i dau sa papaceasca..tu cum ii dai in continuare???)..sa stii ca te platesc pe tine pt consultatie nu mai dau banii la dr pediatra
alina ,de-abia astept sa vad ce zice dna dr marcu;stiu ca e cunoscut , dar f aglomerata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

georgia cand m-a intrebat pediatra daca mai face asa i-am zis ca nu mai face asa rau si deci nu mi-a dat nimic decat tratamentul lui pentru reflux gastric care cred ca-l ajuta acum daca a ta nu varsa in jet si face doar scandal nu are rost sa-i dai cei dau eu.


insa iti pot spune ce-i fac ca sa continuam masa il demufez il plimb prin casa ii cant ii fac brrrr ,brrr il duc in fata oglinzii il intreb cine-i baiat frumos ,incepe si rade iar cand s-a calmat il mufez la loc ,il mai bat pe spate,iar daca nici asa nu merge ii dau sa pape in niste pozitii nesanatoase pentru coloana cred ,dar papa bine si repede nu sta mult asa.

Nu stiu cum sa-ti explic asa ca voi pune poze pe picassa,cumva el sta vertical si papa ,caci asa nu-i mai vine acidul ala inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

altesa, a mea a vomitat in jet de vreo 4 ori pana acum ; am incercat sa-i dam lapte praf humana sensitive , mi-a vomat cu bibe in gura ;apoi am dat humana antiregurgitare , s-a constipat fata;desi io ii dau doar san , am zis ca ii dau si lp mai ales ca nu mananca cum trebuie (tipa la tatica) si nu a luat in greutate asa cum as fi vrut;dr pediatra mi-a dat sa-i dau nexium pt varsaturi, dar pt ca ea nu vomita asa mult am preferat sa nu il dau..tu ce-i dai?cat vomita rafi? de-abia astept pozele cu "pozitii" de alaptare..sa stii ca si io ma gandesc ca trebuie sa-i dau la verticala sa manance

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

kraluca el a mancat bine pana la o luna, a luat si un kg in greutate, apoi au incpeut colicile si a inceput nebunia, nu mai papa, i-am schimbat laptele si toata nebunia...a inceput sa nu mai ia in grutate si asa mai departe, inainte sa inceapa coliceala asta papa cam 100 ml la fiecare masa si acum el trebuia sa inceapa sa pape mai mult nu mai putin...am schimbat iar laptele aseara

m-a pus pediatra sa il scot afara la 10 seara pentru ca nu se potolea nicicum si era obosit rupt si nemancat si urla de nu il puteam linisti nici cum

alice off ce nasol cu 2 soacre

bianca asa face si Filip

altesa ti-a zis cumva si ce remediu? ca si pediatra mea tot colici zice ca sunt


alina...pai ti-am zis io, acelasi nume, aceeasi "figura"

eu ma duc azi la tutu...sa vad ce fac cu operatia asta

Mergi la inceput