Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {2}

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

la multe lunite (din urma):
Isabella Andreea
Ana Bearice
Ilinca
Maria Elena
Anastasia Parascheva
Sebastian Ioan
Andrei
Andrei
Tudor
David Cristian
Ioana Teodora
Iulia
Alara
Tudor
David Andrei
Iris Ameli
Cristian
Eva Georgiana
Leon
Ilinca
Iris Vanessa
Sven

La multe luni sarbatoritilor de azi :
gemenasii Matei Emanuel si Natalia Emanuela, Alexa, Azra, Andreas Fabian,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

anca, eu am doua. una care crede ca le stie pe toate, si face ca a ta. cand era mara mica, mi-o lua din brate si zicea "da-o si la mine". ma apucau toti nervii eram si la primul copil si poate exageram dar simteam ca mi-o ia cu japca. incepuse sa fac d-alea urate, sa ma intorc cu spatele cand o vedeam ca vine spre mine sa ia copilul, sau sa ies din camera..
si alta, care nu stie prea multe, si face prostii, daar nu din rea intentie. de exemplu azi vroia sa ii dea marei sa manance cu furculita cu care manca si ea. am zis ca mooor. si cica "pai e carne de pui" fraaate, da nu mancam toti cu o furculita ca d-aia avem mai multe

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Si eu am doua specimene dintr-astea in batatura, dar cea de-a doua nu intervine niciodata cu nimic. Pe cealalta, o stiti toate
Anca s-a oferit si a mea sa vina sa-mi curate prin bucatarie, camere, etc (cu toate ca mami e la mine din 17 feb). De dragul sotului am acceptat. GRESIT!!! Dupa ce a plecat, n-am mai gasit cartofii si nici unghierele (si eu imi tai unghiile tot a doua zi ca sa nu zgari fata). Cartofii erau intr-o lada pe balcon, iar pe cand i-am gasit erau gata incoltiti. Si apoi episodul curateniei in bucatarie a fost precum proverbul "S-a bagat soacra-ntre oale". Feresti Doamne ce troncanituri! Am trimis fata tai-tai ca riscam sa surzeasca sau sa ramana cu tresarituri pe viata Data viitoare eu nu mai accept oferte din astea.Aaa, cat despre unghiere, am renuntat sa le mai caut. Am cumparat altele
Va pup. Pitik mea face nani cu tati si eu am putin timp pt un episod din Desperate housewives sau Grey's Anatomy...ca oricum nu pot sa dorm acum

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multe luni:
Flavia
Ilinca Stefania
Stefan Ioan
Si puiului meu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

noi pe baricade ca de obicei
eu nu mai inteleg nimic, Iris nu poate sa manance, plange cand incearca sa suga. parca tot mai greu mananca. in primele 2-3 sapt sugea f bine din bibe, iar acum tot mai rau. incepe sa pape, lasa bibele, dupa un sfert de ora mai mananca putin si toto asa din 30 in 30 de ml timp de mai bine de o ora. Nu mi se pare normal. Alexis bea laptele imediat, ragaia si gata totul ok. Iris treb sa ragaie de 5 ori in timpul unei mese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

bia rafael asa papa ziua dar la tzat pediatra mi-a explicat ca nu face asa de la colici(ca eu asa credeam) ci ca le vine acid si e goaznic cica ii arde rau mititei desi lor le e foame ,ca daca nu -le-ar fi nu ar mai papa cu pauze s-ar opri dupa aia 30 de ml si gata.


nu arunca si capul pe spate si urla?uneori rafael urla numai cand il puneam la san.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

poze noi:

https://picasaweb.google.com/117260797393410259869/My_LadyMartie2012




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mar_ysa_28

Eu am mai zis dar am asteptat poate poate....asta mica inca nu rade nu gangureste nu nimic....

Denisa, super mami de

Leyre Alexandra 08.11.08 & Kariss Yasmin 30.01.12
****************************************************
www.facebook.com/media/set/?set=a.366611243366596.98470.100000531695793&type=3" target="_blank">Inainte si in timpul lui Kariss!
****************************************


Denisa - nici Antonia nu gangureste nu imi zambeste cu dedicatie....si are aceeasi varsta cu Kariss... Sunte fetele noastre mai infumurate...nu ne baga in seama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Lady - frumoase fete ai . Ce palariuta avea Alexa . De ce ati facut botezul Rebeccai la 3 saptamani ? Nu era prea mica ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Neata!

Bulinutza, asta nu e Filip al meu? Seamana foarte mult!!

La multe lunite puisorilor sarbatoriti!!!

Altesa, multumesc!

Lady fetele scumpe

Azi merg cu Filip la dr Marcu, la 18.20. Sa vedem ce spune si ea.
Cat despre mancat, habar nu am cat papa intr-o zi, pt ca nu i-am mai facut proba suptului, iar cu biberonul nu e deloc prieten, il refuza categoric.

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Denisa, Nicole cel mai devreme bebeii zambesc la 6 saptamani, dar marea majoritate o fac catre 3 luni: http://www.babycenter.com/0_milestone-chart-1-to-6-months_1496585.bc
Toma zambeste dar nu in fiecare zi.
Mihaela cum a fost noaptea?

Mergi la inceput