Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {2}

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Eu am mai zis dar am asteptat poate poate....asta mica inca nu rade nu gangureste nu nimic....

E drept ca m-am uitat pe caietul lui Leyre si ea a inceput pe la 2 luni jumatate...dar cand aud de bb mai mici imi vine sa

Azi am pierdut telefonul a doua oara in ultimele 3 luni!Da l-am gasit...de fiecare data....de fapt l-a gasit cate cineva si mi l-a innapoiat

Aseara m-a facut praf....a stat lipita de mine si a tot scancit...nu titi...dar dormise toata ziua....acum i se inchid ochii...da ce eu o mai las...pe ea direct sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihaela, nu stiu care e starea de normalitate ca sa iti spun cum e Tudor...De cele mai multe ori mancam la 22, ne trezim pe la 02 si apoi la 05. Dar dureaza cate o ora masa cu tot cu joaca si schimbat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Bulinutza, dar mi se pare ca a inceput sa manance destul de bine puiul tau.Fata de acum cateva saptamani, sa te aud acum ca mananca 140 mi se pare super ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Anda, ce tort ziceai ca faci pentru botez? Am vazut pe blogul tau ca livrezi si-n Bucuresti, mai e valabil?

La multi ani Mady si Dari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Bulinutza, dar mi se pare ca a inceput sa manance destul de bine puiul tau.Fata de acum cateva saptamani, sa te aud acum ca mananca 140 mi se pare super ok...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


aia a fost singura masa normala...in rest 60-70 ml,,,in total azi 440 ml

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Am o intrebare,copii vostri rad si ganguresc singuri,chiar daca nu vorbeste nimeni cu ei?ca fetita mea asa face.
Am vazut ca vorbeati despre cum dorm bebelusi,bebelina mea adoarme pe la 23-00,si papa pe la 3 si pe la 6-7,dar papa cu ochii inchisi.Astazi nu am vrut sa o scot afara,ca batea tare vantul,dar bubulina mea nu a vrut sa doarma in casa,asa ca am scos-o in curte unde nu am fost asa vant.De la ce varsta o punem in fundulet sprijinita?ca bubulina,daca o pun per perna sa stea mai sus,isi baga coatele ca sa se ridice in fund.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

La multi ani mady si dari
Cum o dezvat sa nu isi mai bafe degetelul in gurita, ca nu accepta suzeta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Citat:

aia a fost singura masa normala...in rest 60-70 ml,,,in total azi 440 ml

bulinutza - poate asta este momentan capacitatea stomacelului sau - 140 ml. cand papa 60-70 ml probabil mai are laptic in stomacel. fiecare copil este unic!




mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

anca, eu am doua. una care crede ca le stie pe toate, si face ca a ta. cand era mara mica, mi-o lua din brate si zicea "da-o si la mine". ma apucau toti nervii eram si la primul copil si poate exageram dar simteam ca mi-o ia cu japca. incepuse sa fac d-alea urate, sa ma intorc cu spatele cand o vedeam ca vine spre mine sa ia copilul, sau sa ies din camera..
si alta, care nu stie prea multe, si face prostii, daar nu din rea intentie. de exemplu azi vroia sa ii dea marei sa manance cu furculita cu care manca si ea. am zis ca mooor. si cica "pai e carne de pui" fraaate, da nu mancam toti cu o furculita ca d-aia avem mai multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

mady, nu mai stiu daca ti-am zis sau nu "LA MULTI ANIII!!" ai reusit sa stergi mesajul?

bulinutza, sa stii ca ti se impart neuronii in sarcina

aly-k, cred totusi ca depinde de la copil la copil. eu pe radu il mai tin pe picioare si sprijinit de mine cu spatele, dar nu chiar la 90 de grade, ci putin mai lasat pe spate. Mara la 4 luni statea in fund sprijinita de canapea. dar nu toti stau asa.. ideea e sa nu o lasi prea mult si sa nu o fortezi

Mergi la inceput