Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {2}

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Stiu ca nu am facut un mare rau ca i-am dat LP, Bi, doar ca ma gandesc cu mare ciuda cca sunt atatea mamici care alapteaza exclusiv si puiutii lor nu se trezesc la fiecare ora pt papa. Peste zi e ok..mananca la 2-3 ore. Noaptea nu reuseste sa stea treaza ca sa suga sa se sature. Cu biberonul curge repede si se umple stomacelul repede..cu tzitzi oboseste la supt : D
Dar vad ca Irisucile urmeaza un tipar propriu, plin de personalitate si orgoliu (la 18 ani ne sparg nervii) deci nu-i chip sa schimbam normele..cel putin la mine nu bate vant de schimbare

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Offf, Mihaela, asa fac toti...cand dau de biberon se puturosesc la tzitzi. Al meu a facut kk azi noapte la 12 (dupa patru zile) iar apoi s-a trezit la fiecare doua ore sa pape. (se golise doar, nu?) Si nu manca prea mult ca adormea...si se trezea iar...Si uite asa. Si stai linistita ca sunt imprevizibili micutii. Nu e regula ca cei care sunt cuminti acum si isi lasa mamicile sa doarma, sa nu intoarca foaia la un moment dat. Asa cum nu e imposibil ca cei care acum ne mananca noptile, sa nu se cuminteasca brusc la un moment dat. Ai vazut ce spunea Alice ieri, ca Radu a dormit toata noaptea de s-a trezit sa-i asculte respiratia? Se poate intampla oricand minunea si la noi! Ai facut foarte bine ca te-ai odihnit pentru ca tot in avantajul copilului tau este ca tu sa fii odihnita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata si de la noi! Raportez si eu o noapte linistita cu somnic de la 1 pina 7 dimineata.Parca nici nu-mi vine sa cred ca ma pot lauda cu nopti linistite. A papat si acum doarme din nou. Ma duc sa-mi completez declaratia aia stufoasa ptr dosarul de indemnizatie.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

neatza mamici
Alina, Mihaela ma bag si eu in discutia voastra. Pe Gruitza il alaptez ziua in brate, noaptea lungiti in pat. Adica...adormea la tzitzi. de cateva zile stam de vb cu el, i se inchid ochii si adoarme singur, fara tzitzi.
exemplu inclusiv noaptea care a trecut, a papat si a deschis ochisorii. eu m-am panicat, gata vrea vorba!!! a gangurit cam 5 minute si a adormit singurel. sper sa-l tina naravul si sa se transmita si la voi

se vede ca mai avem un pic pana la 3 luni, e mult mai cuminte si receptiv la ce se intampla.tot cam de o saptamana nu a mai fost nevoie sa ii dam suzeta, se descurca si fara.
Curaj, Mihaela mamica, o sa fie bine

la multi ani Mady si Dari !!!
Multe lunite bebeluni Matei&Natalia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

neata mamici ,nu stiu ce sa vasfatuiesc caci al meu adorme foarte bine plimat in pozitia aia de coliceala o gasiti pe youtube.


la noi alta-i treaba ziua daca adoarme in casa nu doarme decat pe mine daca-l transfr in pat se trezeste iar noaptea doarme dar doar pe burta.


nu stiu cum sa fac sa-l fac sa doarma si el pe spate ca m-am saturat sa-l pazesc noaptea mereu.


alina alici sunt astep sa ma suni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Fetele care v-ati depus deja dosarul ptr indemnizatie, lamuriti-ma si pe mine cu ceva va rog. Este un punct care spune asa - am lucrat 12 luni anterior datei nasterii copilului, perioada ..... ? Se specifica doar ultimul an de munca sau de cind ai incadrarea in munca?? Cred ca sunt cam timpa la ora asta, dar nu sunt sigura ce trebuie sa trec si nici nu vreau sa gresesc ca sa ma trimita aia inapoi. Astept raspuns.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, o zi a tinut minunea, dar sigur se va repeta asa ca astept. Programul lui normal de somn e asa de la 9:30 la 2:30, de la 2:40 la 5:30. Apoi incepe foiala. Se trezeste la 6 jumate, cateodata de tot, cateodata il mai pacalesc pana la 7:30-8:00. Ziua nu are un program pt ca nu mereu il lasa mara sa doarma, dar aproape in fiecare zi are o repriza de somn de 2-3 ore. Pe lsnga altele mai scurte. In total doarme in jur de 15 ore din 24. 9-10-11 noaptea si 4-5 ziua

Mihaela, e important ca te-ai odihnit, dar sa stii ca asa statea si R mufat. Toaaata ziua. Iar noaptea dormeam cu el in pat, si ii bagam sanu in gura din culcat asa cateodata adormeam inaintea lui.
Acum doarme prima tura, cea mai lunga, in patut. Cand se trezeste in iau in pat ii dau sa suga si il asez langa mine. Dormim nas in nas pana dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iaura, ultimu an, pt ca in functie de veniturile pe ultimul an se calculeaza indemnizatia. Dar formularul ala nu trebuia completat de angajator? Parca eu asa imi amintesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Alice, eu te-am intrebat . Nu, e vorba de cerea acea speciala data de la primarie , pe care trebuie sa o completezi, o polologhie de aproape 10 pagini.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ghiulten, scuze eu n-am completat nici o cerere de 10 pag. Sau da?? Nu mai stiu. Ah aia pe care trebuie sa bifezi chestii? Pe bune ca nu mai stiu. Da macar can te duci sa le depui dai si o tura in mall, sau nu mai sunt acolo birourile pt indemnizatie?

Noce, ce o mai face?

Mergi la inceput