Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {2}

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mar ysa nu vad pozele voastre ...zici ca Filip e leit Karis??

mihaela stiu cum e cu colicii , noi am luat varianta sa ii dam un lapte care cica nu da colici, si cam asa e ...dar lui nu ii place

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Buna ziua,

Fetele eu i-am dat sa pape acum un sfert de ora , dupa ce a papat a vomat tot si pe nas si pe gura , sa fi mancat prea mult? eu ii dau dopar san. acum a inceput s aplanga cred ca ii este foame , sa ii dau iar sa manance sau ce sa fac?



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

tine-l mai mult cu capusorul pe umarul tau si plimba-l prin casa, si 30 min. chiar!si daca tot regurgiteaza-inseamna ca a mancat prea mult si stomacelul scoate surplusul!nu e voma caci voma e jet!bebele tau regurgiteaza doar!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

daca ii dai sanul si mananca-lasa-l sa pape, cat vrea el!asa se linisteste.nu neaparat ca ii e foame!si cand regurgiteaza, nu te gandi ca regurgiteaza toata mancarea din stomacel.




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna fetelor!!
Scriu repede, k tot se agita Filip..
Azi a plecat soacra, am petrecut cun we chiar placut impreuna, cu mici mici exceptii..

Am vazut poze cu mamici si bebici frumosi (nu va nomnalizez, sa nu uit pe cineva..)

Sara, parca tu ma intrebai cum mai mananca Filip. Tot asa putin.. Desi a luat intr-o saptamana 200 g, eu nu cred ca o sa ia mai mult de 500 g luna asta

In rest, suntem si noi ocupati cu pregatirile pt botez, incerc (dar nu reusesc) sa slabesc

revin ca tipA PUIUL

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

aLTESA, INCERC SA TE SUN MAINE,

Matza, te sun si pe tine maine

Bianca
LA MULTI ANI DRAGA NOASTRA!!!
SA FII FERICITA, SANATOASA SI IUBITA MEREU!!!






Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

daca ii dai sanul si mananca-lasa-l sa pape, cat vrea el!asa se linisteste.nu neaparat ca ii e foame!si cand regurgiteaza, nu te gandi ca regurgiteaza toata mancarea din stomacel.




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Ms Lady, insa m-am speriat pt ca a fost o cantitate mare ce a scos ea si pe nas si pe gura , poate n-a fost tot ce a mancat pt ca la cateva minute a inceput sa planga , iar ii era foame.



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Bine v-am regasit in casa noua!

eu tocmai am facut o prostie cat mine de mare - Iulia a fost agitata toata ziua si m-a inebunit cu plansul, asa ca atunci cand am prins 10 minute libere m-am infipt intr-o cutie cu bomboane de coicolata si am dat-o gata si de abia acum mi-a trecut prin minte ca din moment ce alaptez, copila mea o sa fie ca Bunny the energizer dupa atata ciocolata

se pare ca inca nu m-am obisnuit ca ceea ce fac nu ma mai afecteaza doar pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

hello fetelor!
- bine v-am gasit in noua casuta..cu ajutorul lui Mylady v-am gasit...ca va pierdusem....
- mihaela- te cred mamico ca te-a ajuns oboseala...hai k poate se mai linisteste..si mai dispar colicii..knd va aud pe unele dintre voi cu bebei chinuiti de colici...pffff, imi pare rau...am citit pe net ca astia, colicii astia, dureaza cam pana pe la 3 luni...
- noi suntem bine...dormim toata noaptea...de la 23:00, 23:30 pana dimineatza la 8...uneori si 9...uneori si 6 si 7....doarme destul de bine..in timpu zilei sta numa cu mine...in patul nostru pe o paturica...iesim de 2 ori pe zi in parc si stam cam 2-3 ore...Ilinca mea gangureste mereu, rade, isi tine capul singurica, incearca sa stea in fund...astazi au venit ai mei de la Bacau si au petrecut putin timp cu ea..i-a topit efectiv...iar ea le-a vorbit asha pe limba ei.......
- alice, parca tu ziceai ca iesi in IOR....parcul din Titan..acolo ies si eu cu asta mica mereu..e parcul meu preferat...e aproape de casa...poate ne intalnim odata in parc...
- va las acum..va urez noapte buna si va pup pe toate..sa aveti un somn mai linistit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mady, sa imi lasi nr tau de tel sa vb poate ne vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

gata..sper ca au disparut numerele de tel

Mergi la inceput