Aspirante optimiste > 20 (777)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SS-Tzuky spune:

Buna seara fetele!
Iaca ma bag si io un pic in seama pe la voi, sper ca nu-i cu suparare, eu va citesc in continuare, ca-mi sunteti asa de dragi si astept impreuna cu voi sa veniti la odisee

dana0000, parca tu intrebasei care-i treaba cu LH , teste de ov. si teste de sarcina. Pai cum sa fie, hormonii LH si hcg sunt ca doua surori, adica au aproape aceeasi formula chimica...Sa ne inchipuim doar ca HCG are o palariuta in plus fata de LH. De aceea, testele de ovulatie detecteaza LH si detecteaza si HCG deopotriva. Testele de sarcina detecteaza numai HCG.
Asa mi s-a intimplat mie, aveam doar teste de ov. in casa si eram foarte debusolata de ce se mentin pozitive pina in ziua 21 ?! Erau pozitive deoarece detectau nu LH, ci HCG.

Sper sa fi fost explicita si sa iit fie de folos.
de molipsire pentru voi toate!

Dana, 33+ cu Stefan
Doamne ajuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Tzucky ma bucur ca intrii la noi,multumesc pt raspuns.
Asadar mi-am luat gandul,ca testul de ovulatie a fost negativ,deci Hcg nu e prezent.Luni imi incerc norocul si dupa aceea astept monstrul
Si spionand fetele la odisee asa mult mi-ar placea sa fiu acolo cu ele la minuni de nov-dec...si la mine tot o minune ar fi
Niciodata n-am fost asa stresata ca acum, nu e bine deloc...
Va pup fetelor si la somnic cu noi ca maine e o noua zi de munca

------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

fetelor!!!am reusit sa din urma, is in plop in anumite chestiuni , deci nu imi pot da cu parerea!!!
dar am observat ca lipsesc niste fete de la apel:Deny, Alex,Camcris(ma refer din cele mai active pe forum). clar adaugam si celelate care nu le permite timpul sa intre des!!!
deci maine facem strigarea la ceflutza, ok!!!
de noapet buna, am fugit la

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Bob sa iasa bine tunsoarea,sper sa fii multumita ca altfel....e vai si amar de capul/parul coafezei
Va pup si noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!! haideti la o www.trilulilu.ro/imagini-diverse/cafea-cu-aroma-de-prietenie" target="_blank">cafeluta

facem strigarea la apel!
kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

neatza fetelor

eu am asa emotii, ma pregatesc sa merg la dr
acum la 10 am programare
abia astept sa vad ce si cum

va spun cum a fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata fete

kmy,multumim de cafeluta!

lorenainca o data mult succes la dr!

va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86

neatza fetelor

eu am asa emotii, ma pregatesc sa merg la dr
acum la 10 am programare
abia astept sa vad ce si cum

va spun cum a fost



multa bafta si te asteptam cu vesti bune!!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!!

Vin si io cu cafeluta, ca ma simt tare obosita.am si niste crampe care ma cam dau peste cap, sunt trista ca parca am simptome de urati, am facut un test de dimi si e clar negativ..am asa o tristete..ma scuzati ca ma descarc asa de dimineata.azi e z11 DPO..ma scrie si la fetility friend ca in z11 DPO 50%din teste de sarcina se pozitiveaza..
Mya: cum mai esti?

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna dimineata fetelor!Kmy, multumim de cafeluta
Lorena, bafta la dr, sa iti dea numai vesti bune.
La toate celelalte care sunteti la servici, spor la lucru, o zi scurta si un weekend insorit

http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput