Aspirante optimiste > 20 (777)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Miky eu ador soarele,bine ca mi-ai zis!
Arianna bine ai venit,sedere scurta si daca vrei sa ne povestesti ce ai patit suntem aici!

Bob,Popi ce va fac sambureii?


------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Miky eu ador soarele,bine ca mi-ai zis!
Arianna bine ai venit,sedere scurta si daca vrei sa ne povestesti ce ai patit suntem aici!

Bob,Popi ce va fac sambureii?


------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(


Si mie imi place soarele, o sa incerc sa stau si eu mai mult, dar bneinteles nu intre orele acelea de varf cand sunt radiatii.




Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Impusti 2 iepuri odata:si bronzata si cu bebe in burtica:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna seara fete

ariana,bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Bob,Popi ce va fac sambureii?




Dana, al meu a intrat in programul de educatie "pro-mama". Suntem singuri acasa, asa ca mai intai am facut pipi pe un bat , apoi i-am explicat ca ta-su o sa-l alinte, c-asa-i el mai fraier, da' nu tre sa si-o ia in cap, ca io stau prost cu nervii si nu rezist la emotii puternice, ca sa nu mai vorbim de jucat in gogosi.
Si ca daca nu mi se umfla tzitzili in curand o sa mai avem o discutie si pe tema asta. Ca daca-i mic nu inseamna ca tre sa stea degeaba - sa discute si el cu hormonii sa-si faca treaba cu lactatia lu' ma-sa sau ce-o determinea cresterea in volum a podoabelor pieptale.

Ah, soare ziceti.......... daaaaaaaaaa, la sfarsitul lui iunie bulgarski scrie pe noi. I-am platit din ianuarie si nu renunt neam la cele 7 zile de molusceala pe sezlong.




gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

popica ai mare grija cu soarele in timpul sarcinii
radiatiile UV sunt foarte periculoase pt bebe

dar cred ca sti deja
oricum eu voiam sa fiu sigura

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Scuze de chiul. Multumesc ca ati intrebat de mine. Eu ma pregatesc sa fiu nasica asa ca in ultimul timp cand gaseam putin timp liber mi-am imbracat finutul. In rest cu munca la greu ca e mare zapaceala in scoala cu inscrierile la clasa I. Eu sunt bine, cum ma stiti, mult mai linistita pentru ca nu m-am mai gandit asa mult la bebe. Va doresc toate cele bune. Pup



Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamantul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Lorena, saru'mana.
Am cautat info ca sa fiu sigura; nu de alta dar anul asta ca niciodata ne-am luat de toate din ianuarie, ca sa fim siguri ca avem ce face: si concediu, si festivaluri, si concerte.
Concediul ramane, eu oricum stau mai mult la umbra, nu prea-mi place sa mi se arda pielicica. Si-am ochit costume pentru bortoase, cu ceva gen maieut in loc de tzatzar, plus FP 30-50, o sa-l protejez cat mai bine. Dar macar piciorutzele sa-mi prinda oleaca de culoare. (intr-o vara, cand nu apucasem sa ajung la mare, au strigat unii dintr-o masina la mine "du-te fata macar la solar" ).

Cu festivalurile si concertele nu prea stiu ce-o sa facem. Hai ca festivalu' mai presupune un stat pe iarba, un spatiu cu scaune/mese. Dar la Red Hot ne-am luat in zona B, si e la finalul lui august cand o sa cam fiu orca esuata. O sa incercam sa le schimbam la tribune sau sa obtin dispensa sa ma lase sa intru cu un scaun de pescar dupa mine. Bine ca n-am apucat sa rezerv si pentru septembrie muntele cum ma batea gandul (pe la cetatile ponorului voia gasca). Si eventual si cine stie ce pentru revelion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Hello, girls !
Va citesc in fiecare zi, dar pe fuga, parca e apocalipsa la munca si acasa idem, ca mi-am luat de lucru si acasa.
Eu am reusit sa racesc, mi-e asa ciuda, si ca am racit si ca am racit tocmai acum, cand e frumos si cald afara
Maine am programare sa ma tund, vopseaua ma asteapta deja in dulap, abia astept sa ma fac gigea, ca arat ca dupa razboi.
Va fac galerie si pe muteste, chiar daca nu postez, sa stiti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui arianna05

Buna la toate aspirantele sau viitoarele mamici :))
M-am inscris pe acest site la categoria viitoare mamici dar se pare ca nu a fost sa fie.Acum o iau de la inceput si sper ca de data asta sa fie bine pana la capat.Va urez succes la toate cele care va doriti un bebe si sper sa va pot ajuta si eu cu un sfat(si pe mine m-au ajutat altii si inainte si in timpul sarcinii).

O zi buna la toata lumea!!! :)


bine ai venit si o sedere scurta!!!
numele tau face ca dorintza mea privind bb2 sa creasca si mai mult, asha doresc sa-mi botez si eu fetitza(eu is mai mult decat convinsa va fi fetitza)


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput