Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***412***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

a, si am si-o veste buna: am primit citatia la proces cu boul de acum un an care mi-a facut schimbul de ulei si mi-a facturat un bidon de 2 litri in plus de cel de 5 pe care il dadusem eu pt vidanj.
Partea proasta e ca procesul e pe 26 aprilie, cind io plec in ro, asa ca se va duce motanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea


Habar n-am ce facem zilele astea. N-am nimic pregatit Maine dimineata vine cumnata-mea, apoi mergem la un loc de joaca cu baietelul de 5 ani de care v-am spus (asta daca pleaca cumnata-mea la timp), iar dupa somnul de pranz as vrea sa mergem la un loc de joaca de langa Frankfurt, unde am mai fost si ii place.
Sambata vin socrii si cealalta cumnata, iar duminica niste prieteni cu fetita lor de 6 ani. Acum dilema: pe care ii servesc cu tort?


Keutu cheliutu


Pai pe cei care vin maine cand e ziua magica !! taiati maine torul, sufla Keutu in lumanari si care cum vine primeste tort astfel nu se supara nimeni ca nu a fost la taierea oficiala

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Alexandra:
-un vin din anul in care s-a nascut
-o cutie frumoasa plina cu biscuiti copti de tine si Amalia
-o cina in 2/un spectacol impreuna cu mama ta
-papuci de casa flocosi
-daca sta la casa: cele necesare plantarii unui pom impreuna cu Amalia
-un mic dejun in "format catering" + ziarul preferat
-o plimbare doar cu tine intr-un loc unde mergeati cind erai mica
-un montaj cu poze cu voi din vremuri de demult si pina in prezent



Super idei ca de obicei !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Multumesc Novus! Azi merg iar la fabrica aia si daca gasesc torturi mici, iau 3 si sufla in fiecare zi ca sigur ii place. Daca nu gasesc mici, atunci fac cum ai zis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Multumesc Novus! Azi merg iar la fabrica aia si daca gasesc torturi mici, iau 3 si sufla in fiecare zi ca sigur ii place. Daca nu gasesc mici, atunci fac cum ai zis.

Keutu cheliutu


Asta voiam sa-ti propun si eu: sa iei mai multe tortuletze si sa sufle in fiecare zi.
Tortul "adevarat" il vom avea duminica dar si miine va sufla in luminari. Pentru duminica i-am luat in loc de cifra "3", 3 cifre: 1, 2 si 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Olga

TE ROG, cu mare drag, daca ai nevoie de cateva ore libere, poti apela la mine, am revenit la masinutza [ca a plecat zapada, eu sunt cu cauciucuri de vara], ma suni si gasim acele ore sa stau cu cei mici. Stiu cum este sa fi "legat de maini si de picioare", asa ca te rog, fara nici o problema, ma suni. Pt epilat, banuiesc ca trebuie sa iti faci programare, etc. Asa ca, daca nu poate veni mama ta, cu mare placere te ajut. Macar cu atat sa ajut si eu pe gheisa noastra :).

**
Am primit si sms de la Floric, au rezolvat cu medicul, erau relaxati, mergeau la Antipa, apoi Ikea, apoi.... acasa... Nu i-am convins sa mai stea 1 zi la noi, dar a promis ca data viitoare sta mai mult :).

Ina

eu iubesc patiseria, la orice ora mananc fericita pateuri, merdenele, tot ce ingrasa, oricand renunt la gratar pentru un pateutz fierbinte, cu branza sarata... Asa ca e ok la ce te-ai gandit, in plus, pe stilul frantuzesc, :), chiar asa se manaca dimi, niste chestiutze de patiserie, corissanturi etc.. Dar poti aduaga si clatitutze pe care fiecare si le umple cu ce vrea, mai tineti minte fetele clatitutzele de la bulgari? Parca novus si deni le adorau [bine, si eu, by default].

Petrecere reusita!!!

Aaa, si legat de cadou pt Ian, voi aveti leagan in curte? Daca nu, eu as face unul din acela mai lat, stil bancuta [ca sa incap si eu :)] si l-as avea toata viata acolo, s-ar legana toti, ce zici?

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Multumesc Novus! Azi merg iar la fabrica aia si daca gasesc torturi mici, iau 3 si sufla in fiecare zi ca sigur ii place. Daca nu gasesc mici, atunci fac cum ai zis.

Keutu cheliutu


Super ideea cu 3 torturi !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Azi am comandat tort dar, din pacate, n-am "imbirligat" pe nimeni sa-si deschida brutaria duminica dimineata. Mai tre' sa vorbesc cu un...patron Il bat daca nu-mi onoreaza comanda.

Am comandat si accesoriile de petrecere cam pe ultima suta de m; sper sa ajunga pina simbata.

Am luat si "atentiile" pentru copii: carioci, caiet desen, platelina, creta colorata, baloane de sapun.

Am finalizat si lista de invitati; am facut invitatiile; am CD cu muzica pt copii si cu muzica disco M-am gindit ce duc afara si cum amenajez. Vestea cea mai buna: s-ar putea sa vina si MAMA TIE!!!

Vestea rea e ca dna R. ma tot...imbirliga: iti fac eu placinte; iti fac eu snitele; iti fac eu chiftele; dupa ce sa mai comanzi? & co Stiu ca e bine intentionata dar as prefera sa aiba incredere in mine ca stiu ce fac

Am fost si la gara: avem tren la 10.02 sau la 12.08 As prefera sa mergem cu primul, daca tot ne trezim cu noaptea in cap; l-am rugat pe socrul meu sa ne astepte in gara de destinatie; raspunsul lui? "Numai la prostii iti sta capul" Dar o sa vina.

O sa mai dam si o tura pina la tara pentru ca Ian vrea sa vada gainile si caii.

***

Anca, lui Ian, momentan, nu-i place in leagan. Habar nu am de ce; cred ca nu are rabdare. Dar iti multumesc ca te-ai gindit la noi.

***

Georgyuly, multumesc de gindurile bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ilinca, ce faci? Ai fiert lintea aia? Sau sinteti pe afaia?

Anaan, voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Ina

acum mi-am dat seama ca nici lui bb3 nu ii place f tare, adica in parca vrea la el, il urc, il dau de 3 ori, dupa care cere jos, si continua el sa il legene.

Eu m-am gandit la mine cand am scris ideea , eu am iubit leaganul, stiu ca pe la 5 ani ma dadeam, dupa ce stateam la coada minim 20 min [erau doar 3 leagane, toti copiii stateau la coada :)], si, intr-o dimi, nu m-am tinut bine si am zburat, cazand in fata, in genunchi si in palme. M-am ridicat plangand, ziceam "ma doareee", imi curgea sange din genunchi [o viata intreaga am avut genunchii juliti], si tata zice: bai anca, hai acasa, daca te doare si plangi, asta este.. Instant, mi-am sters lacrimile de pe obraji [cu palmele alea prafuite de pe jos, n-avea tata texte cu asta, crescuse in Gorj, la tara] si am zis hotarat: NU MA MAI DOARE. Si m-am dus inapoi la leagan, am TRAS jos pe copilul ce imi si luase deja locul [probabil tat-su ii zisese ca acu e liber, poa sa se urce :)], si i-am zis [militareste, ca pe un ordin]: MA MAI DAU! M-am urcat si am continuat fericita sa ma dau in leagan. Nici nu mi-a pasat ca am murdarit un pic leaganul cu sangele de pe genunchi, eu sa fiu fericita!

Daca nu e cu leaganul, ar merge ceva de "asambalt/construit" in curte? Un fel de ARCO? Adica un fel de lego cu piese mai MARI, din lemn, sa construiacsa cazemate si tot felul prin curte? Eu aveam jocul ARCO, o cutie de lemn cu piese paralelipiped, cilindru, piramida, etc, si avea si carticica cu vreo 10 modele de "castele" stil medieval. Mi-a placut f mult sa construiesc, si sa vad ca imi iese castelul! Mereu m-am vrut creator/realizator, nici prin cap nu mi-a trecut vreodata rolul de printesa . De aici chiar se poate deduce ca fetel seamana cu tatii, vero doar printesa se vede , dar nu din aia delicata, buna la suflet, candida, nuu, ci din aia care troneaza peste tot, da indicatii si primeste tot ce pofteste :).



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput