Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***412***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ce liniste e pe aici.....macar eu stiu ca de luni de la 7 si pina la ora asta am dormit aprox 8 ore adunate,dar voi ce aveti???



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81
Si dupa ce ca eram lesinata am fost si singura acasa cu copilul care m-a frecat cat de bine stie ea si a visat si urat azi noapte si a trebuit sa dorm cu ea


La noi deja a devenit un obicei sa ne solicite la ashternut. Deja vanam ug-grade de pat la copil, ca solutia cu 1/3 de canapea tinde sa se permanentizeze si tare prost se doarme pe ea. Pt cei ce au deskis mai tarziu aparatele: la Craciun am mutat un corp (1/3) al canapelei in camera Adelei pentru a instala bradul in living(model tip Toma Caragiu). Solutia a fost salvatoare, ca mandra a renuntat sa ne mai invadeze patul conjugal, in skimb nu mai vrea sa doarma nici intr-al ei, doarme doar pe canapeaua asta si ne mai si convoaca periodic... nocturn.

Dupa vreo 3 fatzaieli de-astea, s-a trezit la 6... ma si ofticati cand va aud de copii care se trezesc la 7-7:30, ce e peste, deja mi se pare de-a-dreptul-pur-si-simplu.

Pe scurt, sunt fresh, beau o cafea si ma apuc de treaba!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Asta e capitolul cu stirile de la ora 5?



La asta ma gandeam si io... cu cafeaua mea odihnitoare cu tot.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

V-am zis ca vreau sa mergem de Paste la copilasi. Am primit lista. Daca este interesat cineva, trimit lista pe mailul comun


Poate da! Poate kiar asa!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81
Acum intrebare intrebatoare, ce-i iau eu lui tata de 65 ani? Omul are absolut de toate, deci imi trebuie ceva simbolic, ori variantele cu calendare, cani, poze cu nepoatele am epuizat-o deja



O vacanta

Ce pasiuni are ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





o carte, un dvd, un cd, o cravata, un fular de matase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

io am fost sa-mi fac okelari noi de vedere si am luat in acelasi timp si okelari noi de soare, www.envie-de-lunettes.com/470-large/dior-panther-1-5o4hd.jpg" target="_blank">pe-astia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Salutare!
Pe mine ma doare mijlocul, ori ca am fugit si nu a trecut decat juma de an de la cezariana, ori ca mi-o fi fost rece (dar eu eram incalzita si mi se parea ok).

Novus, ai mai povestit tu cum cumperi cadouri din timp si mi se pare geniala ideea.

Ina, n-am citit tot capitolul trecut, dar ziceai ceva de cornuri. Eu asa am facut ultimele dati, i-am servit cu cornuri cu diferite umpluturi si praji, iar toata lumea a fost incantata de idee, ceea ce ma bucura ca de acum cu 2 copii, n-au sanse sa mai primeasca altceva. Bine, eu cornurile le cumpar crude si congelate de la o fabrica si le coc atunci inainte sa vina.

Habar n-am ce facem zilele astea. N-am nimic pregatit Maine dimineata vine cumnata-mea, apoi mergem la un loc de joaca cu baietelul de 5 ani de care v-am spus (asta daca pleaca cumnata-mea la timp), iar dupa somnul de pranz as vrea sa mergem la un loc de joaca de langa Frankfurt, unde am mai fost si ii place.
Sambata vin socrii si cealalta cumnata, iar duminica niste prieteni cu fetita lor de 6 ani. Acum dilema: pe care ii servesc cu tort?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

io am fost sa-mi fac okelari noi de vedere si am luat in acelasi timp si okelari noi de soare, www.envie-de-lunettes.com/470-large/dior-panther-1-5o4hd.jpg" target="_blank">pe-astia

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Dior , how much ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Alexandra:
-un vin din anul in care s-a nascut
-o cutie frumoasa plina cu biscuiti copti de tine si Amalia
-o cina in 2/un spectacol impreuna cu mama ta
-papuci de casa flocosi
-daca sta la casa: cele necesare plantarii unui pom impreuna cu Amalia
-un mic dejun in "format catering" + ziarul preferat
-o plimbare doar cu tine intr-un loc unde mergeati cind erai mica
-un montaj cu poze cu voi din vremuri de demult si pina in prezent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

io am fost sa-mi fac okelari noi de vedere si am luat in acelasi timp si okelari noi de soare, www.envie-de-lunettes.com/470-large/dior-panther-1-5o4hd.jpg" target="_blank">pe-astia




Dior , how much ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





cu 200, dar vad ca pe net sint la 180 (bine, mai pui si posta si tot cam acolo se_ajunge).

Mergi la inceput