Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***412***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Alexandra din pacate auzim des astfel de stiri, dar mai ales cand se intampla langa tine te marcheaza

Chato ce ciudat ca inca nu l-au prins. Da ce tot asteapta? Chiar nu inteleg. Daca avea ostatici sau ceva de genul asta mai ziceam...Ce-i asa greu sa intri peste unul cu japca?

Baietii mei sunt binisor. Leon fornaie in continuare, iar lui David ii curg mucii si tuseste. Suntem pe sirop, picaturi de nas, aspirat si tantum.

Alexandra multa sanatate si voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

In sfarsit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

V-am zis ca vreau sa mergem de Paste la copilasi. Am primit lista. Daca este interesat cineva, trimit lista pe mailul comun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna fetele!!!

Am reusit sa vad si eu aseara poze cu fete frumoase...Sophia si Ada,scumpe foc.

Ilinca mie imi plac foarte mult "guinii" Sophiei,hotarata tare fata ta!!!.

Ada e dragalasa foc in postura de model de palarioare si caciulite,mereu eleganta si pusa la punct!
Imi place foarte mult rochita cu Peppa Pig...imipoti spune de unde ai luat-o Novus ,ca am o fetita pasionata de personaj

Olga puii tai sunt minunati,lui Da vid ii sta bine tuns...dar cu pletele in vant e nemaipomenit. Leon e o dulceata...imi place foarte mult cum il imbraci.
Sanatate multa.
Mie pediatra (cand e Sebi racit) mereu imi spune:curatat nasul cat de des posibil cu ser fiziologic(spalaturi nazale) si aerosol simplu tot cu fiziologica.

Ina...te-am admirat si pe tine.Consider ca esti minunata asa cum esti tu,cu asa zisele tale pufosenii,cu intrebarile si dubiile tale.Ai un simt deosebit pentru frumos...si nu numai vestimentar vorbind.

Anan..pe Andrei nu am reusit sa-l vad ,nu mi s-a mai deschis pagina.

Ilinca..eu lintea o fac asa:Linte cu paste
-eu las lintea la inmoi de seara(ca pe fasole) sa fiarba mai repede
-o fierb cu o ceapa,morcov,telina,o lingura de ulei de masline( le lasi intregi si la sf.le scoti ori le tai marunt si le lasi ...pun si sarea cand e aproape gata.Cand e fiarta lintea pun pasta format mic si fierb impreuna(apa nu trebuie sa fie multa,sa se lege lintea cu pasta,sa nu fie prea multa zeama).Gusti de sare(piper dupa gust)..si Pofta Buna!!!
In loc de paste ...poti pune suc de rosii!
Ai inteles ceva??

Sanatate multa bolnaviorilor mari si mici!!!

Eu azi am fost cu Sebi la pediatra pt vaccin,l-a si cantarit si luna asta a luat 400 de grame.El mereu era mereu pe minus la prba cantarului.
Olga...cat a luat Leon intr-o luna...a luat Sebi in jumatate de an!

Va pup...daca mai doarme Sebi recuperez capitolul inchis!







Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si Sebastian-Andrei (14.03.2011)
Giulia si Sebastian!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

V-am zis ca vreau sa mergem de Paste la copilasi. Am primit lista. Daca este interesat cineva, trimit lista pe mailul comun

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)


Pe mine trece-ma tu cu cele doua fetite te rog, ca pana ajung eu acasa sa deschid mail-ul mai este
Mersi

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Scuze pt greseli....candva exista o functie "edit"...acum nu o mai gasesc!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si Sebastian-Andrei (14.03.2011)
Giulia si Sebastian!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Eu am fost prin oras cu treburi si fix cand ma indreptam catre patiserie sa-mi iau ceva bunatati , m-a sunat Pisi sa ma invite la masa , nu l-am putut refuza

Aoleu fetelor am crezut ca sunt stirile de la ora 5 cand v-am citit, vorba lui Monnvas

Ramona, condoleante si sper sa te descurci cu treburile pe acolo, din cate stiu la sat oamenii sunt tare saritori la chestii din astea, drept e ca si ff obositori uneori


Alexandra, aoleu ce nebunie , mi-e asa de mila de saracele femei care sunt terorizate o viata de cate un nemernic dar din pacate nu prea au ce face sau le e teama

Si sanatate multa va doresc !! doar aveti de petrecut

Chatonel, bine ca s-a terminat si la voi nebunia

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly

Ada e dragalasa foc in postura de model de palarioare si caciulite,mereu eleganta si pusa la punct!
Imi place foarte mult rochita cu Peppa Pig...imipoti spune de unde ai luat-o Novus ,ca am o fetita pasionata de personaj



Multumim

Rochita e de la Next, de pe net comandata, tu sigur poti comanda , mai au si cei de la George au multe cu Pegga, uite aici:
http://direct.asda.com/george/girl/character-shop/peppa-pig/D4M8G1C1S3,default,sc.html?psortb1=price&psortd1=1



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Olguta, cica au incercat sa il prinda viu ca sa il judece, de-asta nu au intrat de la inceput cu japca... individul fiind inarmat pina-n dinti a luptat/tras cu pistolul pina in ultimul moment, cind a sarit de pe balcon tragind in continuare. Si doar in momentul asta a fost impuscat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81
Acum intrebare intrebatoare, ce-i iau eu lui tata de 65 ani? Omul are absolut de toate, deci imi trebuie ceva simbolic, ori variantele cu calendare, cani, poze cu nepoatele am epuizat-o deja



O vacanta

Ce pasiuni are ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput