La Multi Ani!!! Fluturasi de mar-apr 2011 (139)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

scrish, sa-ti traisca barbatelul!!! La multi ani, Luca! Sa cresti mare, sanatos si sa-ti bucuri parintii!!!

alexina, felicitari pentru mutatul in casuta! super

ieri am facut treaba dar nu in casa..ci in gradina, Oricum era de munca si acolo si la ce frumos a fost nu mi-a venit sa intru in casa la smotru
Azi nu am facut inca nimic..de dimineata am fost cu Cristi la dr la ORL, inca are otita seroasa chiar daca nu il doare, dr spune ca nu aude bine Luni suntem programati la operatie. Daca va sta cuminte si nu va sangera pana seara vom fi acasa. Am hotarat sa ramana sotul cu el in spital pt ca, Cristi e mai cuminte cu el..cu mine se rasfata mai mult si se agita, sare, etc. Acum l-am dus si pe el la mama, l-am chiulit o zi de la gradi . Nu stiu cata curatenie voi fi in stare sa fac..numai la ziua de luni ma gandesc. Ii va scoate si polipi si amigdale.. Sunt dureri mari dupa? Ne-a spus ca ii vor pune branula prin care ii vor da calmante dupa...si sa venim noi cu Nurofen sirop de acasa.
Deci nu sunt in toane prea bune, cu toate ca abia astept sa-l operatia ca sa se simta si el mai bine.
Ne-a spus ca otita dispare dupa op de polipi in 90% din cazuri, iar la restul de 10% cand nu dispare se monteaza niste tubulete in ureche...
Cristi a stat extraordinar de cuminte la consult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mada, gandeste-te la operatie ca o izbavire, ca finalul racelilor lungi si dese ale lui Cristi... Eu nu-mi aduc aminte sa ma fi durut si am facut-o clasic si am intrebat-o pe Maria daca a durut-o ca ea avea 5 ani si tine minte si a zis ca nu... eu stiam ca dupa operatia deamigdale tb sa papi inghe.Asa ca capul sus, privirea inainte si treci la treaba cu spor!
Alexina , m-am gandit ca esti cu casa , m-am gandit la tine acum 2 saptamani cand am fost la un restaurant facut ca o casa http://www.seljacki-turizam-crnko.hr/index.php?option=com_content&view=category&id=2&Itemid=2&lang=en si l unul din sertare avea tragatori cum ei tu in bucatarie
yasmy, eu tot ma gandesc daca sa dau hainele de vara jos , dar parca nu-mi vine... aici seara si dimi e un pic mai racoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutza, ii tinem pumnii foarte stransi lui Cristinel luni si speram ca odata cu operatia sa scape de toate relele. Hai linisteste.te ca o sa fie totul bine! Cand speli geamurile?

Lavinia, ma bucur ca a venit intr-un final si la voi primavara! Nu stiu cum zici tu ca stai in tricou la 22 de grade ca eu la 24 de grade stau in bluza fara nevoia de a mai da ceva jos...adica nu imi este nici cald si nici frig. Si de regula eu nu suport absolut deloc caldura.

Andreea, pup mult mami frumoasa de puiut si mai si! Hai si ne mai povesteste daca ai reusit ceea ce ti-ai propus....daca ti-a iesit planul.


Cam atat cu forumul momentan! Am intrat in casa cat sa pape Eduard ciorbica si pireul ca sunt prea multi copilasi afara si nu ii pot da de mancare in parc ca nu este atent si mai rau fac. Acum schimb una bucata pampers si ma intorc la cele 24 grade ale mele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ce tare Ally, noi am venit acasa si tb sa trecem la somnic dupa masa si la lectii... noi nu putem sa stam afara asa mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

delia,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

delia,!


Eduard Andrei 02.04.2011




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna,

La multi ani sarbatoritilor de astazi, sa cresteti mari, sanatosi si mumosi !!!!

Lparpala felicitari ptr sarcina! O saricna usoara in continuare si un bebe sanatos

Maduta off mititelul, curaj si ptr voi si ptr el...s-a trecut direct la operatie? nu ati folosit drene intai?! Eu asa stiu ca operatie e ultima luata in calcul, asta dupa ce i se baga drene in urechi ptr o perioada si daca nici dupa ele nu e ok, at se ajunge la operatie. Ca-i scoate si polipi si amigdalitele e ok, ca altfel degeaba s-ar mai face operatia, insa mare grija dupa, ca e posibil sa raceasca mai repede la plamani. Sanatate multa

la toate


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna din nou!Lavinia te invidiez pt caldura, la noi duminica a fost mai cald ca azi au fost cam 10 grade, noi inca suntem cu hainute groase, ca e vant si mi-e frica sa nu raceasca.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Ally ce mai face duracell, te lasa sa butonezi ca vad ca ai fost mai activa azi!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ally inca nu, dar sunt toata ziua pe drumuri si seara pic lata, nu mai imi vine sa fac nimic. Maine de dim plec la targ cu sora mea, care are 29 de sapt. In rest suntem bine, Rares mai merge si de manute , dar si singurel, insa e mai greu pentru dolofanelul meu care are 13,200 kg si 81 de cm. In rest e un zambarici, ma iubeste de nu se poate, nu adoarme decat pe mine si in timp ce ma mangaie fie pe burtica, fie pe tzitzi, Il ador, ce sa mai. Sper sa apuc sa intru sa vad si eu poze cu Eddy frumosul si chiar daca nu mai intru asa des, tot imi doresc sa ne vedem cand vii in tara.

Maduta multa sanatate pentru Cristinelu si ii tinem pumnii pentru operatie maine. Off, cred ca ai la emotii.

Legat de vreme si de cum ii imbracam eu ii pun body+o bluzita si un hanorac pe care nu i-l inchid, plus caciulita sau nu, depinde, uneori si-o scoate singurel ca nu o mai vrea. La noi e tare frumos, asa mult imi place primavara.

tuturor

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput