La Multi Ani!!! Fluturasi de mar-apr 2011 (139)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da poti sa-i pui paracetamol sup in loc sa-i dai panadol, e vb de cant de substanta activa, care e aceeasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

irinuka da poti pune supozitor
da eu stiu ca ala e putin mai puternic si de da la 12 ore
nu mai retin pana la ce varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

si la noi azi e frumos
ieri a fost ceva mai racoare
dar din pacate
de data asta mi-a racit petra
pentru prima data a racit ea
offfffff
si are niste muci care nu vor sa curga
si ii tuseste ceva
offffff
ma cam dispera situatia
si a facut si ceva febra
e drept ca are si ceva eruptie dentara
da cat sa imi strice cheful de plimbari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

MAmici, I doarme de la 1.30...Se trezise pe al 14.30 si am adormit-o din nou, ....adica, m-am facut ca dorm linga ea si a tacut malc, ...Problema e alta, ca eu acum m-am trezit si ea inca doarme
Timp de smotru am avut doar o ora

Am atasat foto pana una alta, ca la noapte sigur nu mai dorm, am treaba

irinucahai ca or trece toate astea...uffffffff , vb madutzei, niciodata nu putem afirma ca am scapat de problm....unele genereaza altele si tot asa, ...ideea este sa vedem partea frumoasa a lor, adica...e nenorocita durerea de dinti, dar cand ne gandim ce fete frumoase cu dintisori om avea!!!
Cat despre prietenul tau...uffffff greu, f greu te inteleg perfect!
ailedmuncitorii si-ar fi facut treaba, dar soata mea scumpa si iubita, i-a sugerat sa inceapa lucrari in paralel ptr ca ...fiica d-nei respective este o buna amica cu noi si se invoise de la servici special ptr ...si cand a venit randul mamei soacre ....tot soata spune...hai ca e mama ...Si m-soacra sa ma ''consoleze''imi spune:''las ca daca vine la mine, termina si la tine''...
M-am suparat, mi-a trecut....acum e gata, numai bun de facut curat, ce sa fac?sa ma cert cu lumea?mai ales cu m-soacra?se poate?suntem in post nu e bine...nervii ne fac rau, asa ca ...mi-am canalizat energia spre alte problemutze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, atunci daca sotul a fost asa darnic cu datul muncitorului in dreapta si stanga ,eu zic ca merita premiu niste smotru la moloz
uff cami, asta-ti lipsea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ce idee misto!
http://depici.ro/arhiva/miracolul-sarcinii-in-90-de-secunde-uite-cum-creste-burtica-unei-gravide-in-9-luni-video/
burtici ati putea face si voi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

multumesc pentru raspuns ,nu i-am dat banuiam eu ceva ca nu e asa bine dar nu stiam sigur asa ca am intrebat
noi tocmai ce ne-am trezit ,a fost marait ia-m luat temp. si avea 37,6 i-am dat putin nurofen si a facut nani acum e bine dipus,mergem la bunici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

38.7 si 38.9 pe 2 termometre digitale diferite (i.rectal)
i-am dat ibalgin acum 20 min.
bag jumatate de novocalmin sau mai astept??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

catank, atunci daca sotul a fost asa darnic cu datul muncitorului in dreapta si stanga ,eu zic ca merita premiu niste smotru la moloz
uff cami, asta-ti lipsea

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


deja ''grosu'' l-a carat..ma ajuta musai, ca altfel doarme pe pres
Au noroc ca am eu un calm englezesc...ca altfel....daca eram leu ce se faceau?care din noi se muta la alta casa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

38.7
i-am dat ibalgin acum 20 min.
bag jumatate de novocalmin sau mai astept??????

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



verifica dupa 30 de minute, daca scade e ok, daca e in crestere..cred ca da, ..sper sa nu spun prostii

Mergi la inceput