La Multi Ani!!! Fluturasi de mar-apr 2011 (139)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, ti-am creat album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

va rog sa ma ajutati...i pot da la bb supa crema de ciuperci peste cateva zile face 10 luni,avem supica si nu stiu ce sa fac.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miha02

va rog sa ma ajutati...i pot da la bb supa crema de ciuperci peste cateva zile face 10 luni,avem supica si nu stiu ce sa fac.
multumesc


eu inca nu i-am dat catalinei ciuperci. Ciupercile sunt f toxice si se recomanda sa fie date dupa 3 ani. Deci mai bine pas la supa crema la 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

catank, ti-am creat album




am sters albumul facut de mine, si l-am redenumit pe cel facut de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

madutza te pup!Multumesc tare mult!

A papat pitica, o pregatesc de nani si dupa la smotru. Mai pe seara atasez si foto.

Pupici si o zi perfecta sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Urasc iesitul dintilor sau ce o fi la Daria ca imi transforma copilul. Astazi a fost mai maraita tare, ca niciodata!
Temperatura avea dimineata 37.5 rectal. I-am dat ibalgin si a scazut; numai ca nu mai vrea termometru in poponet. plange si se agita, deci acum am ramas cu verificarea la mana mea. nu pare fierbinte. Iar sotul a uitat sa-mi aduca termometrul de frunte, pe care am dat atatia bani si care credeam ca nu merita. E adevarat ca mereu indica alta temperatura,dar macar era bun ca un prim indiciu.

Catank, eu nu stiu sa ma uit in gat, sa vad dc este rosie :(
Felicitari pt mansarda! Are dreptate Delia cu meseriasii! Mie nu imi place deloc sa intru in discutii cu meseriasii sau mecanicii. Norocul meu ca sotul ma scuteste de interactiunea cu ei. Dupa fiecare discutie cu ei, imi spuneau ca cine a facut ceva inaintealor, a gresit si ca trebuie sa platesc mult mai mult ca sa repare ei etc. Si eu, ca galushca, credeam tot. Mi-am luat cateva tepe :)

Madutza, tara noastra este la 50km de bucuresti, in Dambovita. Cume Cata? A "insanatosit-o" pe matusa?

Delia, multa sanatate tatalui.
De cand cu prietenul nostru bolnav, am o stare asa proasta! Sotul a olecat in turcia (ca acolo s-a operat) ca sa-l sustina moral. Daria e maraita si cu stare febrila... Ny-mi place weekendul asta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

irinuca, da asa-i cu dintisorii...sunt mereu maraiti de la ei..apoi dupa ce terminam cu dintisorii si maselele incep figurile de la "teribilii 2 ani" da-i o cautare si vezi ce va fi mai incolo Vorbele de duh ale romanilor sunt mereu adevarate: copii mici - probleme mici, copii mari - probleme mari
Icearca ziua sa-i dai nurofen doar daca creste spre 38. Cat de termometru, tb sa gasesti o solutie sa o pacalesti cateva sec..ceva interzis poate sau zornaitor..gen telefon, ceas, chei..etc.

Sanatate multa prietenului, desi daca pb este la plamani....tb sa va pregatiti de ce e mai rau...off iar mi-am adus aminte de parintii unei prietene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ah, am uitat...irinuca...nu a patit nimic Cata cu matusa...dar tare frica mi-a fost. Explicatia memei: nu avea cum sa plece cu amandoi copii fara scaunele adik stia ca nu-i ok sa o lase..si totusi a plecat Cred ca a innebunit-o de cap Cristi si nu mai gandeste cum trebuie saraca era ragusita cand am vorbit cu ea, atat a tipat dupa Cristi prin curte...tata taie pomii fructiferi si Cristi dupa el..sa taie siu el cu foarfeca, cu fierastraul cu scara sa se catere in copaci...sa sape peste tot in gradina...se face ca un purcel acolo Ei 2 nu reusesc sa-l struneasca, pt ca l-au lasat mereu sa faca ce vrea (eu le-am spus ca nu e bine) si acum se urca efectiv si-n capul lor... Vai de parintii care nu asculta de copii

ally, inca un geam si am terminat cu totul deci poti trimite ploile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Madutza, nu am panadolul la mine. doar ibalgin si paracetamol supozitoare de 125mg. pot sa-i pun numai supozit la 6 ore? sau la 8 ore? cum era? ea are 8,5kg

in legatura cu problema prietenului, nici nu vreau sa ma gandesc. abia am terminat cu cancerul mamar al verisoarei mele (care e si nasa). Chimio si radioterapie, tot tacamul! foarte urat! Dar bine ca s-a terminat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuk, de acord cu tine, naspa week-endul tau, nu ca eu ma laud prea tare, dar iti zic ceva, incearca sa-ti ridici starea de spirit ca Daria e maraita si ca tu esti suparata de prietenul bolnav.....pune-l pe tataie sa va duca la padure, sa culegeti floricele, eu cand era Maria de varsta Dariei chiar am fost la padure si cu Maria si ne-a facut .
irinuk, eu sunt spaima meseriasilor, vanzatorilor specializati, stiu exact ce vreau si ma targuiesc cu ei, ii intreb ii intorc etc
Mada, felicitari, eu am reusita sa fac ordine ,curat, luna indormitor si sa spal 3 masini, dar e drept ca stau si cu puradeii dupa mine, casotul e ocupat
Miha, nu ciupercile eu stiu ca nu se dau si din cauza proteinelor care sunt ff multe si le ataca rinichii, poti sa-i dai sa guste, dar nu sa pape

Mergi la inceput