La Multi Ani!!! Fluturasi de mar-apr 2011 (139)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Catank, cafelutza o servesc cu voi dimineata asta ca sotul inca doarme M-am trezit eu mai devreme sa ma apuc de treaba, dar pe el l-am lasat sa-si faca somnul. Felicitari pentru terminarea mansardei, hai ca intr-o sapt termini tu totul pentru petrecere, mai ales ca va fi si surioara cu tine Uite pentru momente de genul asta (si nu numai) spun ca imi pare tare rau ca nu am frati/surori si ma bucur in acelasi timp ca am facut 2 copii.
Felicitari si ioanei pentru mers , ca maine o vezi ca da iama in cei 45 de puiuti de gaina . Si mama a dat comanda de 20 de pui. O sa o bag si pe Cata la ei in curticica sa vad ce zice Cristi e obisnuit cu ele..le alearga sa le dea frunze de salata, varza sau ce verzituri gaseste prin gradina la mama. Smulge de toate sa dea la gainute . Daca vrei iti pot face eu un album in picasa

irinuca , da normal ca legile lui Murphy se aplica...am patit-o si noi cu Cristi acum 2 ani..am plecat la mare in bulgaria fara asigurare medicala. A facut cristi o febra intr-o seara care nu ceda sub nici o forma la toate medicametele care le aveam la mine..iar salvarea nu a vrut sa vina la hotel pentru ca nu aveam asigurare.. F bine ca ramaneti la tara, e o atmosfera tare placuta. Eu n-am avut bunici la tara, dar acum pentru copii ma bucur tare mult ca mama s-a mutat din bucuresti si au si ei unde sa mearga Unde e "tara" voastra?

sunt cam vorba lunga in dimineata asta
Nu mai stiu daca v-am spus ca ma chinuie un nas infundat de vre-o 3 sapt..am racit putin impreuna cu copii, lor le-a trecut dar eu am ramas cu nasul infundat..si nu trece deloc. ieri am fost la farmacie si mi-am luat un spray cica pe baza de plante Fitonasal..cam nashpa ca e mentolat si ma ustura nasul d ela el, dar sper sa-si faca treaba ca nu pot respira deloc cand ma intind in pat. Am luat si pt sot MagneB6 si Sedivitax Bio capsule, sper sa-si faca efectul.

Gata, fug la ale mele ca m-am intins mult. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza! si nesquick si ceai
Am intrat sa va dau vesti de tata, am vb cu el dimi, acum cand m-am trezit: il opereaza marti , ca cica e plin de bolnavi acolo.... era in regula , doar ca se plictisea ca n-are tv, asa ca o sa-i duca mami carti.M-am mai linistit si eu, v-am zis ca ieri parca eram dupa un examen, ca mami m-a speriat rau pana mi-a zis ce s-a intamplat de fapt, am facut n scenarii.
madu, am auzit si eu ca in Germania sunt preturi mici
Mada, spor la treaba!Si eu sunt singura la parinti
catank, imi era dor de tine, pe bune, stiu cum sunt meseriasii astia , sa mai ciupeasca si ei ceva in paralel, eu am o boala pe ei.... ii ziceam si soacrei in tara noastra e cultul meseriasului: sa-i faci de mancare( schimband meniul evident), berica, suculetz, cafelutza, pai ce frate mie sau tie ne da sefu' la servici pranzul sau cafea doar ca sa muncim in ziua ia si sa ne facem treaba ca lumea... eu asa doar l-as plati cu cat m-am inteles...si gata, dar s-au invatat prost
gata am uitat ce am ami vrut sa zic, ma duc sa-mi fac cafeau si revin.....apropo catank, de 2 zile tin post si tot ma intrec in bunatati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza
off fetelor pot zice ca am murit si-am inviat....mi-a fost tare tare rau joi si ieri..m-a prins viroza asta de primavara sau cum s-o numi....si am facut si rosu-n gat..doamne a fost cumplit..am avut niste frisoane de nici cu vesta de fas ,de ski, pe mine +2 pilote nu ma putem incalzi....
a fost crumt....si s-a nimerit si sa fiu majoriatea timpului singura cu anna

eu zaceam /gemeam in pat si ea agatata de patut ma striga mamaaa...mamiiii....se eneva plangea si eu si ea....mai adormea

azi sunt mai bine...adica nu ma mai doare tot corpul ,caci aveam impresia ca mi se desprinde carnea de pe oase....insa de la umeri in sus tot rau ma simt....gatul abia abia inghit,am niste muci nenorociti care-mi tin mai mult nasul congestionat si stranut de 10 ori pe minut...tusesc de mor

la cate am luat nu mi-a venit sa cred ca nu imi alinau durerea....ba dupa modafen parca tremuram mai rau

oricum mare mare grija cum va imbracati..cum imbracam puii ca tare pacatoasa mai e vremea asta....zicem ca-i cad...ne luam si dupa meteo de la tv, dar afara firicelul de vant care adie ne termina..eu chiar l-am simtit marti dupa amiaza....miecuri ma dupea putin in gat si lacrimam ..cum as fi tras curent pe partea dreapta ,dar nu am crezut ca joi nu am sa ma mai ridic din pat


La multi ani Tuturor fluturasilor care s-au sarbatorit!!!!
La multi ani Luca de Scrish!!! sa cresti mare cuminte si cu minte!!!!!
La multi ani Dya!!!!!Sanatate sa iti cresti puiul mare!!!!

si pt cei de azi

La multi ani ,Tudor Stefan!!!!!
La multi ani, Ioan!!!! Sa aveti o viata frumoasa si mult noroc!!!!



pupici nevirusati pt toata lumea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Vai Deea!
Sanatate multa !
si ai dreptate pt sarbatoritii de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Din nou eu dehhh, daca am scapat de meseriasi

Ne-am intors deja de la aer, ...am intrat sa papap fructele si top la aer...

madutzada mami, daca ai timp, sau cine poate sa ma salveze si pe mine cu un album.Multumesc!
Ai grija cu raceala, ...offffff eu mor pe cei care racesc in perioada asta...sunt convinsa ca v-ati aventurat ca a iesit soarele si ati zburdat mai ''dezbracate''Primavara e frumoasa dar si pacatoasa!
ailedzici ca iti era dor? ma stradui sa mai scriu cate putin cand pot, de la tata nu cred ca am sanse sa intru, poate de pe tel, dar ma chinui rau sa scriu...nu am rabdare
Aiurea faza cu tatal tau, Doamne fereste!Bine ca a gasit loc la spital, ca in Moldova se sta si cate 2 in pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

deaa...o tuica fiarte de pruna bunaaaaaaaaaaaaaa si te faci ca noua!

Noroc cu deea, urez si eu sarbatorititlor de azi LA MULTI ANI!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, ma bucur ca tati al tau e bine cu moralul si ca are chef de carti/TV. Ii tin pumnii pentru marti la operatie

deea, sanatate multa! Of cat te-ai mai chinuit si tu racita si cu Anna mica langa tine. Ce bine-ar fi sa nu mai adie vantul asta Ieri au fost 25 de grade..ieseam in tricou si imi era cald Acusi vin zile mai reci si ne potoleste cu iesitul in maneca scurta

sunt cam stresata, ca am sunat sa vad ce fac copii, si ai mei au plecat cu cristi la cumparaturi, si au lasat-o pe Cata acasa cu matusa...or eu nu am incredere ca ea e destul de "intreaga" la minte sa aibe grija de un copil nu se misca f bine sa poata alerga dupa Cata, nu le spune ca nu au voie la soba sau semineu...nu stiu ce-a fost in capul lu' mama cam in 15-20 de min tb sa se intoarca mama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

mada offfffffffffff Hai ca trebuie sa se descurce!
Am reusit sa creez un album, dar la nume nu mi-a dat save
Atasez poze cum am timp. Va anunt!
Fug la pitica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna ziuaaaa,

Va rugam frumos sa ne motivati absentele cu urmatoarea justificare: umblam ca nebunii de cand a venit caldura:)) + vaccin.

Deci am asa un chef si-un dor de plimbari si de aer, si de soare, si ma simt entuziasmata si fericita ca pot iesi cu el, de nu-mi vine sa cred! Acum e prima zi cand l-am culcat de pranz in curte...dupa 6 luni...anul trecut toata vara asa mi-a dormit, in carucior in curte, la aer. Si acum eu sunt cu cafeluta in brate, cu laptopul dupa mine, internetul merge si aici...senzatie!!!

Am facut si noi vaccinul de un an, infarix, nici nu stiu cum ii zice. :D Si vad ca e ok pana acum, dar de ieri imi stranuta intr-una. Sper sa nu fie reactie la vaccin. Poate l-a prins nitel raceala cat am tot iesit!

Ailed, imi paare tare rau pt ce s-a intamplat cu tatal tau! Cum mai este? E bine?

La multi ani tuturor sarbatoritilor la care am absentat saptamana asta! Sa fiti fericiti, sa cresteti frumos si sa fiti iubiti!!! Va pupam!

Citisem discutia cu rhynna, si e oarecum ciudat, ca si eu am lipsit o perioada luunga de timp, in care doar citeam, si apoi am revenit incet incet si apoi am primit si eu parola. Oricum nu am cum sa fac prostii la poze ca doar sunt soarece de biblioteca la calculatoare si n-am cum sa stric chestii. :P

Pup pe toata lumea si va urez o sambata frumoasa! Noi pe la pranz asteptam cumnatii cu toata trupa lui pitzigoi, 3 copii, sa facem un gratar! Iuubesc primavara!!! Va las ca se misca junior prin carucior!!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna dimineata
astept sa se trezeasca baieti mei sa mergem in vizita la buni
o sambata frumoasa va doresc
off nici noi nu mai stim cu sa ne imbracam afara e sooare e bine dar mai adie rar si vantu ,ieri am fost mai subtirei afara saper sa nu se raceasca de si de 2 zille stranuta dar nu f des.
am plecat ca sa terzit,va pup

Mergi la inceput