La Multi Ani!!! Fluturasi de mar-apr 2011 (139)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara !

Pff ce zi superba azi!!! au fost 21-22 grade !!! la Londra in martie !!! nemaiintalnit, nemaivazut am iesit afara in tricou si cardigan dar l-am lasat descheiat ca imi era cald , imi venea sa il dau jos dar era cam mulat tricoul pe mine si inca nu ma simt asa de sexy sa imi arat formele Am fost sus pe deal de unde se vede panorama Londrei si am papat o inghetata, am stat la soare, am admirat copacii infloriti , magnoliile ... superb

Ailed multa sanatate tatalui tai si sa treaca cu bine peste operatie si sa se refaca rapid si usor

Cami , intrebam deunazi de tine cum de nu ai mai trecut sa ne dai raportu` acum stim ca ai avut laptopul la reparatii si a meu e pe duca, tre` sa cer altu nou

Madu da va plimbati nu gluma sa vin si eu sa va tin companie? mi-a placut aia cu expozitia daca asa am pervazul la casa cum sa le pun? mie imi plac sa am multe, daca ar fi dupa mine as mai si suspenda cateva dar nu pot ca nu prea merge sa faci gauri in perete ca e o caramida tare de te chinui o luna si tot nu bagi bormasina deloc abia astept sa imi fac gradina si terasa in spatele casei, poate sapt viitoare dar nu cred ca e weekendul cu ziua piscoatei, poate dupa sa chemam pe cineva sa ne ajute la curatat buruienile si trandafirii si restul ca as face eu dar eu nu mai pot de spate

Mary da ce treburi faci mami? pui in gradina ceapa si restul? asa e de cald? eu dupa cate imi aduc aminte ai mei pun in gradina mai in aprilie ca daca pui devreme si ies afara si apoi ma da o ninsoare sau ingheata nu ai facut nici o afacere ai grija cu scarile, eu azi numai cat am intors spatele sa ma dau cu rimel , tzup am si gasit-o pe scari, era langa mine si deodata o aud gafaind si cand ies pe hol ea era deja la etajul 2 are o vitezaaaaaaaaa

Madutza, hai inca un pic si gata treaba, apoi poti sa astepti ploaia cum stai cu moralul ? sper sa te tii ocupata sa nu te gandesti prea mult

Alexina frumos imi place ce am vazut , va mai lipsesc candelabrele sau cum noaiba le-o spune ca am uitat acum, sa le pui in tavan sa ascunzi becurile le faceti voi si pe alea curand Alexina e o dulce, imi place cum se joaca , abia astept si eu sa merg sa ne jucam la groapa cu nisip in parc

Yasmi vazut un Luicasito smecher si scump, imi place cum ii sta cu camasuta si blugi parca are si bretele, gen Marius Tuca ?

Roxy, se vede treaba ca de acum nu ne mai dai cafeluta de dimineata pai si eu cum beau cafeua mai? hai ca poate ma abonez la altcineva

Miha si tu te-ai apucat de spalat geamuri si curatat covoare ? spor

Felicitas , cine a spus ca trebuie sa ii si fac frati piscoatei ? mai ramane de vazut, eu imi doresc dar sa vedem daca ma tin balamalele, ca nu vezi, incep a rugini

Ally, pana la urma ce i-ai gatit domnului sot la pranz ? pe Mister baterie l-ai dus la groapa cu nisip in parc sau te temi ca si-l pune in cap si nu are stare sa stea sa se joace?

Ioana16, sper ca sunteti bine si tu nu intri pe aici doar pentru ca esti ocupata cu gogo si gradinaritul

Mi-a expirat timpul , ma duc jos la piscotii mei sa vedem ce fac... donsoara e cam maraita , cred ca de la dinti, i-am dat o doza de Camilia, sper sa se calmeze ca nici somn nu a prea vrut, o ora si gata s-a trezit plangand...

O seara buna si ne auzim maine daca nu plecam aiurea pe undeva pe la vreun castel/palat/muzeu....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Multumim! Multumim! Multumim!
Doamne, ce surpriza.... Nu am cuvinte. Urarile voastre m-au emotionat fffffffffffffffffffffffffffffffff tare!!!
Nici nu ma asteptam sa-si aduca aminte cineva de pe forum de noi, dar sa ne mai vedem si in titlu!...

Ieri, chiar de ziua ei, (Luana)Catalina s-a distrat grozav cu mami,tati (care si-a luat concediu special sa-i fie alaturi), iar noi am mancat tort facut de bunica ,din care va ofer si voua
Dar maine abia e "paranghelia" oficiala,cu dezmotzare, turta,invitati, restaurant, toalete elegante si tort sub forma de elefantel roz.

Nu am parola de picassa (pentru ca nici nu o merit ), asa ca nu va pot promite multe poze,dar promit sa schimb poza de profil, sa ne vedeti ..fara mot.

Multumim inca o data tuturor si un week-end grozav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

eii eii...ce-as putea sa va zic si eu...am fost in cismigiu din intamplare...au facut un mic parculet ptr copii....sau era si nu l-am observat eu?!...oricum este dragut...altfel cred ca imi doresc un servici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

asa si inca ceva...stiti vreo ceva remedii pentru ptoza palpebrala?pleoapa cazuta?...un medic de familie bun(eventual sa fie si pediatru) si bland in zona piata sudului ...aparatorii patriei ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am intrat (ca de obicei) sa va urez somn usor!

juma de casa e gata, cealalta jumatate maine cand ma va ajuta si sotul, iar pe seara vom merge la ziua finului nostru..deci va tb sa-mi fac timp si de o manechiura si spalat pe cap..sper sa-mi iasa toate cum le-am planificat

rhynna, nu am idee de doctor. In cismigiu erau de mult locuri de joaca pt copii.

strumph, musai tb sa-i faci fratiori piscoatei ....observi pluralul, da?

gata, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Mai trecem.si noi pe aici sa facem prezenta, sa nu va suparati pe noi
vremea de afara ne-a tinut departe de calculator. sunt si cam suparata ca un prieten tocmai s-a operat de cancer la plamani si nu se simte bine :(
plus ca eu ma simt ca o musca ametita incalzita de soare
si imi aduc aminte de momentele cand mai chiuleam de la facultate sa ies la terase cu iubitul (actualul sot) offf... ce vremuri

noi am ajuns la bunici de ieri. venisem sa o luam pe bunica sa o ducem la aeroport, ca pleaca un pic in vacanta in Lisabona (aici s-ar potrivi un smiley care moare de invidie, dar nu gasesc :))
fiind fascinate (eu si dari) de soare si iarba verde din curtea bunicilor, l-am trimis doar pe tati si bunica la bucuresti si noi am ramas cu bunicu. si fara bagaje, evident, pt ca nu nici nu-mi trecuse prin cap ca ramanem la tara.
totul bine si frumos, numai ca pe searamandra mea a facut febra. eu fara termometru, panadol etc. exact ca in legile lui Murphy. Ti se intampla cand.nu te astept si cand nu esti pregatita cu arsenalul strans de atata vreme pt orice situatie!
Norocul nostru ca avem fini peste tot. Asa ca am trecut pe la finuta mea de 3 ani si am imprumutat de toate.
starea ei febrila este foarte ciudata. a avut 38.3. a cedat dupa nurofen. dupa 4 ore i-am pus si un paracetamol supozitor, ca era noapte si ma gandeam sa nu creasca iar. pana a doua zi la ora 17 nu a avut nimic, cand aceeasi poveste: 38.5 care a cedat dupa nurofen+paracetamol. ce poate fi? dintisori? un incisiv de sus este umflat
va kas, ca v-am plictisit deja cu romanul meu anost!
noapte buna

ps: noroc cu mesajul strumphitei de mai inainte, ca a facut un rezumat si am vazut rapid ce ati mai facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

N-am somn ...

Ailed, e frumos aici, ne gindim sa ne stabilim la Praga, e mai usor decit in Romania din multe puncte de vedere. Preturile sunt aliniate la nivelul european, chiria e cam 500 de Euro in medie, mincarea e un pic mai scumpa decit in Romania, hainele si incaltamintea au aceleasi preturi ca si in alte tari din Europa - dar calitatea este ceva mai buna comparativ cu Romania. Din cind in cind mai facem cumparaturile si din Germania daca are sotul drum spre vreun oras de acolo, unele lucruri mi se par mai convenabil de cumparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata mamici!

Poftiti la cafeluta....asa ca in week-end cu soti cu tot.
Am spus ca stau departe, dar nu pot...nu ca as avea liber, ...dar m-am gandit ca trebuie sa va marturisesc faptul ca ieri, I a facut muuuuulti pasi afara in curte tinuta de manute ceea ce pana acum nu reusea mai multi de 2-3 cu teama (in casa).Sunt extrem de fericita ptr faptul ca imi exprim aici, alaturi de voi, trairile cele mai importante ale bb...

Ce sa va mai spun?Am fost supi ptr ca nenea cu mansarda mi-a terminat abia ieri, ..m-a tot amanat ca s-a gandit sa-i faca o camera si unei babute care bea cafe cu m-soacra, ..apoi si la soacra o alta camera...cu alte cuvinte la mine a inceput prima data, si m-a lasat la final. Nu am protestat, dar multe planuri s-au dus pe apa ...

Doream sa aranjez mansarda ptr mot cu de toate...(este spatioasa si am de gand sa ne desfasuram acolo) asa ca... in fine, le cumpar pe parcurs fara graba mare...

Deci, casa e vraiste, lavabil si moloz peste tot(mi-a reparat si la terasa...una alta ca schimbasem inainte ferestrele)...praf,cutii, cutiute...
Ma bucur ca maine imi soseste surioara, va sta la mine pana pe 2-3 aprilie api plecam imreuna la tata asa cum v-am mai spus

In aceasta saptamana am de facut curatenie, papa, cumparaturi si aranjat toate cele ptr duminica (ziua cea mare 1 aprilie!!!!!!)

Sefa (gluma!!!)imi creezi si mie un alt album sa vin si eu cu unele noi?Multumesc anticipat! Ti-am admirat floricelele, dar ce-a mai frumoasa este floricica englezoaica
magdutza magduta harnicutza, ...sigur vei reusi sa finalizezi toata casuta, si mai mult imi doresc san reusiti cu Cristinelu sa se faca fffffffff bine. Doamne ajuta!
ailedti-am admirat pozisoarele, dulci una si una...Asa fete, asa delicatese!
deeate-am citit si m-ai amuzat tare, ...cand tai purcelu urmator te anunt din timp
roxy Ansatasia e o frumoasa ... mi-au placut filmuletele cu ea la maxim, ...Felicitari ptr primii pasi singurica! Ieri am cumparat puisori (deja)si ma gindeam la tine...45 la nrprima serie, ...
bb_yasmispor la casuta, vad ca ai ganduri mari!
miki intreaba nepotica de Vlad Ce mai face nazdravanul?Dar Andra?

Fug...s-a trezit I

Va pup pe toate, ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

A fost alarma falsa!Ptr prima data o vad ca doarme pe burtica, si cred ca a amortit si se foieste

alexinasa stapaniti sanatosi casuta!
irinucacum sa nu fie bine la tara, la aer curat!Sanatate micutei, ..sa nu fie si un rosu in gat, o forma usoara, ..ai grija!Sa o urmaresti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui rhynna

asa si inca ceva...stiti vreo ceva remedii pentru ptoza palpebrala?pleoapa cazuta?...un medic de familie bun(eventual sa fie si pediatru) si bland in zona piata sudului ...aparatorii patriei ?!

Mami de fetita Sophie Elena(10.02.2011)


Sper ca nu te superi ca am glumit cu strumphy, dar m-ai facut sa Z



Mergi la inceput