Gemanutzele!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare!

Mi-am permis sa intru pe aici , deoarece ati spus ca nu va deranjeaza.

Doina ma bucur ca Dan se vindeca fara probleme. Cat despre fata ta care a avut o deceptie anul trecut...well...cred ca orice deceptie trebuie privita ca acel sut in fund necesar pentru a face urmatorul pas inainte...
(deh, oi fi eu pesimista la maxim, dar sunt pesimista numai cu mine, pe restul ii incurajez mereu)

Restul fetelor !

Uitam: avem poze in concurs (ym 1 si 2). Daca va plac si vreti , nu ne suparam sa le votati!



Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Piticii mei , iarna aceasta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare!

nimeni-nimeni??

Am pus niste poze aici din campul nostru...

sa aveti un week-end placut1


Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Ba eu sunt aici prezenta

pufymic -ti-am admirat pozele...parca ai fi in alta in lume si eu care ma pregateam sa va spun ca suntem plecati la cateva sute de km de acasa acum in weekend.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna dimineata!

Mercedes multumesc.
Voi unde ati plecat in week-end?

Restul fetelor pe unde sunteti?

Duminica placuta la toata lumea!


Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Eu azi am avut chef de bucatareala. Am facut sarmale, ciorba de perisoare si paine de casa. In rest dupa amiza am stat la tv si am dormit. Sa vad ce fac la noapte.La noi e frig, ploua...brrrrrrrrrrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:


Relatiile pe care ti le-ai facut te ajuta sa rezolvi o problema delicata a unei rude apropiate. Au loc discutii fructuoase. Unii nativi se poarta cu duritate fata de cei din jur. Sunt intransigenti si risca sa-si distruga reputatia de buni diplomati. In relatia de cuplu refuzi sa faci concesii.


Acesta este horoscopul pe azi.Nu e nici bun, nici rau...vedem noi cum va fi ziua.
La voi cum e vremea? La noi e frig, senin...bine ca nu mai bate vantul ala turbat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Abilitatile de care dai dovada in domeniul in care activezi te vor ajuta sa te remarci in randul colegilor, vei avea mari sanse ca sefii sa-ti aprecieze munca si chiar sa-ti propuna o marire de salariu. Insa vei avea si mai multe responsabilitati odata cu acea marire, asadar, incearca sa-ti dai toata straduinta pentru a nu dezamagi asteptarile.

Se vede dupa inactivitatea mea pe aici cat chef de viata am, nu-i asa? Dragos este bine, am luat-o eu in schimb cu gatul si urechile, probabil de sambata cand mi-am spalat geamurile, am mai aranjat ici si colo si gata curatenia!

Pufy, ti-am admirat pozele! Mercedes are multa dreptate: chiar ca esti in alta lume. Noroc ca ai animalutele si planta! Sunt tare curioasa ce mancati, daca vi s-a servit camila de ex. In fine, tot ce iti doresc este sa treaca timpul mai repede pana la concediu.

Doina, cred ca deja il ai pe Dan acasa, nu? Cu fata, explica-i ca in viata mai suferim si deceptii si ca ce-i al ei este pus de-o parte. Sa nu se descurajeze. Mai sunt si baieti buni liberi!

Lora, daca pana si Adelina merge la cresa, si noi inca nu... Gata, ai fetita mare! As fi curioasa sa o vad echipata de cresa, cu rucsacel cu tot. Noi inca amanam momentul, desi nu stiu ce asteptam ca acusi se termina si perioada de inscrieri si parca vad ca Dragos este pe-afara.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Vei avea multe de invatat de la o persoana respectata care te-a instruit in trecut. O relatie care iti ofera dragoste, romantism si companie va deveni din ce in ce mai importanta in viata ta si in acelasi timp iti va oferi posibilitatile necesare pentru a-ti ajuta prietenii aflati la nevoie. Daca vei fi mai deschis(a) din punct de vedere spiritual, emotional si filozofic, vei avea rezultate pozitive.

sau

Desi nu esti o persoana matinala de fel si iti este foarte greu sa te obisnuiesti cu programul de munca, mai ales in primele zile ale saptamanii, trebuie sa gasesti o modalitate de a-ti recapata energia. Se pare ca va fi necesar sa fii in cea mai buna forma, vei avea foarte multe lucruri de facut in aceasta perioada de timp si nu-ti vei permite sa gresesti, apropiatii vor avea numeroase pretentii de la tine.

Pai cam asta-s io, cu multa munca (acum va scriu de-acasa, dupa garda, in timp ce-mi rezolv si restantele legate de gospodarie, dupa care iara munca).

Va doresc o zi frumoasa si plina de rezultate pozitive!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Black, Dan nu s-a externat inca, sparam pana de Paste sa vina acasa. Si data trecuta au stat 5 saptamani. Dana a trecut peste, dar acum are alte prioritati, e anul cu masterul, in vara, apoi serviciul, postul asteptam sa il creeze la spitalul de aici, mai e un1% pana reusim . Apoi sa isi deschida un cabinet de kineto aici, nu credeam ca are asa cautare in oraselul nostru mic...dar si acum cat e acasa nu face fata la domiciliul pacientilor.Bineinteles pe tarife mai mici fata de orasele mari.
Restul fetelor, ce mai ziceti? Eu m-am apucat de curatenia de primavara in casa, curtea e pusa la punct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Doina ma bucur ca Dan e tot mai bine.

Black camila nu am mancat, doar miel la greu...si kebab iraqian, si lipie...si cred ca cam atat cu specific iraqian...am mancat si mancam la greu mancare indiana in schimb cu o tona de curry de-ti iau foc toate orificiile corpului si iti vine sa scoti flacari pe nari ca balaurii din povesti...

Si acum 2 glume pe care tocmai le-am primit pe mail.


Acum 2 zile am fost invitata la o petrecere numai cu femei si i-am promis sotului ca ma intorc la 12 noaptea. Orele treceau, noi ne simteam bine, sampania curgea, asa ca doar pe la 3 dimineata m-am indreptat spre casa, beata crita.
Tocmai cand am ajuns la usa , ceasul cu cuc din holul casei a inceput sa cante de 3 ori. Dandu-mi seama ca sotul meu o sa se trezeasca si o sa-l auda, am mai facut eu cu-cu de inca 9 ori. Am fost tare mandra de ce idee geniala am avut - chiar fiind beata pulbere - ca sa evit un conflict familial.
A doua zi dimineata, sotul meu m-a intrebat la ce ora am venit si cand i-am spus ca la 12, nu a parut foarte surprins (uufff, am scapat!). Dupa putin timp insa mi-a spus ca trebuie sa ne cumparam un nou ceas cu cuc. L-am intrebat, de ce?
— Pai, asta noapte cucul a cantat de 3 ori, apoi a zis "futu-i", a mai cantat de 4 ori, si-a dres vocea, a mai cantat de 3 ori, s-a hlizit, a mai cantat de 2 ori dupa care a ras un sfert de ora .....


---------------------------


Presedintele Bush si secretarul de stat Colin Powell stăteau într-un bar.
Un tip intră si îl întreabă pe barman:
- Nu-s ăia presedintele Bush si Colin Powell acolo la masă?
- Da, ei sînt, răspunde barmanul. Asa că tipul se duce la si le zice:
- Ce onoare, ce faceti aici?
- Plănuim al treilea război mondial, zice Bush.
- Serios? si ce o să se întîmple?
- O să omorîm 140 de milioane de irakieni si o blondă cu tîte mari, zice Bush. La care tipul:
- O blonda cu tîte mari? De ce o blondă cu tîte mari?
Bush se întoarce spre Powell, îl bate pe umăr si zice:
- Vezi, bă desteptule, ti-am zis eu că n-o să-i pese nimănui de 140 de milioane de irakieni!




Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput