Gemanutzele!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Vai de mine, nu suport mancarea indiana. Parerea mea este ca indienii mananca curry cu mancare nu mancare cu curry.
Cand am ajuns aici, 3 ani am locuit intr-o cladire, la et 4 si la et 1 erau numai indieni. Ei bine, cand gateau, in loc sa deschida geamul, deschideau usa de la intrare - drept urmare, pe holul blocului plutea un intens miros de curry ...de atunci nu mai pot suporta aceasta mirodenie.

Eu am iesit din depresie - cred ca ma atacasera hormonii lunari sub forma de PMS ... ce ciudat mi se pare ca acum cateva zile imi venea sa-mi tai venele ca nu pot slabi si azi de dimineata mi se parea ca nu sunt atat de grasa ...cand in realitate sunt aceeasi. Ca sa vedeti ce ti-e si cu imaginea asta in proprii ochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buflea nici eu nu mai suport mancarea cu curry....si e fix asa cum ai spus tu, indienii mananca curry cu mancare, nu mancare cu curry..
Si de la ingredientul asta minune, foarte multi dintre ei sufera de gastrita...ca sa nu mai spun ca absolut toti, fara exceptie, au un iz corporal mai deosebit...si banuiesc ca si "mireasma" aia tot de la curry li se trage
Ma bucur ca te simti mai bine si ca nu te mai vezi grasa. Probabil la oglinda a fost problema: eroare "tehnica"...

Black am uitat sa mai mentionez la specialitatile pe care le-am mancat aici si "adobo"( un fel de tocana de cartofi cu carne de pui)si supa de pui(cu ceapa, varza, morcovi(toate legumele taiate mari!), carne de pui si macaroane-acesta e aspectul ei final in farfurie) gatite in stil filipinez.

Noapte linistita sa aveti!


Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mama mia, vorbiti de mancaremi-ati facut o pofta...Eu nu mananc condimentat din cauza de probleme...dar tot pofta mi-ati facut
Sa vedem ce spun astrele azi


Relatiile pe care ti le-ai facut te ajuta sa rezolvi o problema delicata a unei rude apropiate. Au loc discutii fructuoase. Unii nativi se poarta cu duritate fata de cei din jur. Sunt intransigenti si risca sa-si distruga reputatia de buni diplomati. In relatia de cuplu refuzi sa faci concesii.

Eu m-am trezit devreme cu gandul sa bag perdele la masina...dar...e apa oprita.Nu stiu de ce, cred ca o defectiune care probabil a intervenit pe timpul noptii. Deci daca nu e rost de ceva treburi...e rost de netuiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Te vei confrunta cu lipsa de onestitate, confuzie si sfaturi rautacioase, daca vei asculta de o persoana care este invidioasa pe succesele tale. Fa tot posibilul sa nu renunti la atitudinea pozitiva si sa continui sa depui eforturi pentru a avea succes in toate intreprinderile tale. Capacitatea ta de a nu te abate de la drumul ales si a ajuge la destinatie va impresiona pe oamenii potriviti

si

Astazi vei avea impresia ca nimic nu va merge asa cum trebuie si va fi necesar sa iei o mica pauza de la tot ceea ce faci. Incearca sa te relaxezi putin, daca nu poti sa-ti iei liber de la munca, ai putea macar sa servesti masa de pranz in oras. In mod sigur sefii nu iti vor reprosa nimic, in plus, vei putea sa te detasezi putin de tot stresul de zi cu zi, sa mai schimbi putin atmosfera.

Ambele suna . Sper sa treaca ziua mai repede atunci!

Pufy, ce de mancare internationala ai mancat! Nu stiu ce-i aia manacare indiana/filipineza (chit ca pui cu macaroane nu suna rau), insa imi place si mie sa mananc mai condimentat (cica ard mai repede grasimile). Din nefericire, local cu specific indian inca nu am gasit in BV, ci doar libanez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Bun horoscopul de azi...
Am luat masa la "restaurantul"din bucataria proprie...apoi sa ies din rutina, am facut curat in doua camere m-am delectat...spalat potecute din alea mici...asta a fost "desertul"Si uite asa am tinut cont de horoscopMaine bagam o portie de dat cu var la bucatarie asta daca nu ploua ca asa se pare dupa norii de pe cer...
Voi ce faceti? cum ati respectat horoscoapele?
Vineri vine Dan acasa.Abia asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, la mine se potriveste perfect. M-am sculat cu capsa pusa, m-a atacat PMS=ul din nou, m-am certat cu barbatul ca isi taie unghiile in toata baia si desi nu am motive serioase de suparare, mi se pare ca am un viitor fara perspectiva.

Eu nu pricep cum de puteti voi varui singuri ca mie mi se pare munca grea, dar grea de tot. Mi se pare mai greu sa fii zugrav decat contabil, zau asa ... pai numai ca sa repari peretii, si sa vopsesti tavanele este un cosmar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buflea, mie nu mi se pare greu. Reparatii nu am de facut si daca erau de facut nu era problema, cu materialele aparute se repara rapid si iese ca si coala de hartie.Tavanul si peretii se dau usor si nu mai trebuie sa suport un "meserias" care sa traga de timp si sa imi umple de stropi, mizerie ...peste tot, plus sticle de bautura care sa le dea pe gat...La noi in Ro, majoritatea meseriasilor pentru o bucatarie te tine cateva zile ...mai ia o lucrare colo...ii mai suna telefonul si spune ca are o urgenta si pleaca si te suna apoi si spune: vin maine ca...si mi s-a scarbit. Asa stiu ca nu ma enervez, mi le fac cum imi place, cat se usuca spal toate cele din bucatarie, mai dau odata si apoi bag tot la loc, intr-o zi am totul curat, pus la loc.Aha..pe langa plata care o faci cand te intelegi la pret, mancare, sticle de bere...cer si cate un pachet de tigari pe zi...si uite asa ...te saturi de nesimtirea lor...Ia se vedem ca spun astrele ca ma apuc de dat cu var:


La locul de munca esti foarte sigur pe tine, constient de toate capacitatile. Reusesti sa pui pe picioare proiectele cele mai ambitioase. Numeroase obstacole trebuie depasite. In privinta activitatii financiare, privesti lucrurile nerealist, ceea ce duce la erori regretabile. Evita-le printr-o analiza aprofundata, inainte de a actiona.

Deci astea fiind spuse fug la treaba!
pe toate.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Doina ce harnica esti! Spor la varuit sa ai!
Si mie imi place sa zugravesc...ma relaxeaza si ma oboseste(fizic0 in acelasi timp...paradoxal...

Black da, am mancat f multa mancare internationala...si ce am enumerat aici sunt doar cateva tipuri...

Buflea cu esti azi?

Dialog aseara intre copiii mei , in tp ce vorbeam cu ei pe skype:

"Nico, stii cat e 333+264-300?"
"Nu"
"E 297"
"Alesio, eu am 5 ani!!!"

(Alesio are 7 ani, e in clasa 1 acum, iar Nicolas 5 ani si e la gradi)

Sa aveti o zi frumoasa!


Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata si de la Piatra Neamt!
N-a dat nimeni o cafea? Haideti ca dau eu, c-o beau pe-a 2-a deja.
Eu nici macar nu citesc horoscoapele astea vreodata..nu cred ca ele. Ieri chiar am avut o zi super!
Black..m-ai facut sa rad cu grasimile arse...unde-s, fata, grasimile, la tine? Ce mai face Dragos? Am si poze cu bolfoasa cu ghiozdanel, da' acasa. O sa le pun intr-o zi.
Doina, spor la treburi!
pufymic, mi-ar placea si mie sa gust din atatea mancaruri. Si fetita mea mai mare e-n clasa I.
O zi cat mai buna, tuturor!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Fereste-te sa dai frau sentimentelor, pentru a nu ajunge pe drumuri gresite. Greselile pe care vei fi tentat(a) sa le faci iti vor irosi timpul si nervii. Orice schimbare brusca aparuta in relatiile de familie trebuie rezolvata imediat si cu calm. Cel mai bine este ca astazi sa nu iesi foarte tare in evidenta si sa-ti restructurezi bugetul pentru a putea face fata incercarilor viitoare. Responsabilitatile tale sunt bine definite.

si

Nu trebuie sa lasi ca anumite evenimente ce vor avea loc pe parcursul acestei zile sa te descurajeze sa iei anumite decizii. Incearca sa iei initiativa la locul de munca, daca este vorba de un proiect important ai putea chiar sa discuti cu cativa colegi sa te ajute. O buna colaborare te va ajuta sa te ridici din punct de vedere profesional. Trebuie doar sa actionezi cu incredere.

Ce-i bolduit ma caracterizeaza. Buflea, si eu am PMS , de-am ajuns sa nu mai vb cu sotul aseara si nici dimineata. Subiectul controversat: gradinita copilului! Eu as vrea sa-l inscriu oriunde, numai sa scap de bataia asta de cap, el vrea limba germana/de stat/ieftina/aproape de casa, insa fara sa faca niciun telefon/drum/efort suplimentar. Adica sa ma ocup eu. Eu am deja intalniri stabilite la 3 gradi private (ca aici mi-a raspuns cineva la telefon, la cele de stat nimeni) cu predare in lb germana (chit ca nici eu, nici sotul nu stim o boaba, insa speram sa ne prinda si pe noi microbul). In fine, pb din punctul meu de vedere se va rezolva cumva.

Doina, si noi am facut singurei, plus ceva ajutoare din familie, amenajarile in casa. Inclusiv daramat/contruit pereti. Asa ca te inteleg cu meseriasii (mancare si bautura la discretie, plus plata). Eu numai fac nicio curatenie in casa. Si nici amenajari. Sunt suparata ca munca de la permanenta din februarie inca nu a fost platita si ma gandesc ca fac munca voluntara si in zadar. Si cade tare prost la moral.

Pufy, ce copilasi draguti ai! Si mari. Si frumosi! Ti i-am admirat in pozele tale, se vedeau pe desktopul calculatorului si pe pereti. Si tu arati ataat de tanara!


Edit: Lora, ce bine ca esti prin zona! Cu grasimile... ma pregatesc intens pt concediu. (acu' ce sa spun si io? ) Poate ma ajuti cu gradinitele. Pt Iustina la ce anume te-ai uitat la gradi: curatenie/educatoare/mancare buna/activitati educative optionale? Pt Dragos eu as vrea program scurt, fara masa si dormit acolo, cu ceva activitati extra gradinita, curte pt iesit afara si camj atat.


Mergi la inceput