Gemanutzele!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Valeuuuu ... Si al meu ebaiatul lui ma-sa, cu care desigur ca eu am o relatie tipica nora ... Acum sa fiu sincera, nu e lipita de ea, dar ma-sa niciodata nu greseste si si atunci cand il scoate si pe el din sarite, este pentru ca este obosita .

Dar ... Vestea buna este ca sambata pleaca soacra-mea si luni vin ai mei ...

Ai dreptate cu analgezicele, si eu le dau cand ii vad turtiti ... Problema este ca ai mei se turtesc rar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am citit horoscopul de maine si mie vorbele alea mi se potrivesc in fiecare zi ... Nemultumita si imprastiata sunt mereu ... Sa va spun ca barbata-meu imi spune Regina returnarilor ... Dupa cum stiti, aici orice lucru il cumperi, in 30 de zile, cu eticheta, il poti da inapoi ... Fetelor, va jur ca cumpar lucruri care imi plac in magazin, mi se pare ca imi vin bine si acasa nu imi mai plac ...eu clar cred ca e parte din zodie, adica ma hotarasc greu .. Si si atunci cand ma decid, am asa niste dubii ca pote nu a fost o alegere buna ..mda gemeni, gemeni ...

Ia spuneti-mi voi cum iesiti din depresia cand va penetreaza ? ... Vreau alta solutie decat taiatul de vene ca pe aia o aplic de ceva timp si in curand raman fara ele ... Cine nu stie de gluma, mi le tai asa numai virtual

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Astazi vei avea sanse foarte mari sa-ti indeplinesti o dorinta mai veche. Posibil si ca anumite persoane din jurul tau sa contribuie la acest lucru, sa-ti ofere ajutor sau sa-ti dea cateva sfaturi. In orice caz, cei din familie te vor sustine indiferent de ce ai alege sa faci. Trebuie sa actionezi cu incredere si sa nu te lasi pagubas(a) in fata provocarilor. Ai putea sa te bazezi si pe intuitie.


Buflea, nu stiu cum este cu iesirea din depresie. Cred ca ceva semne sunt si la mine (desi motive aparente nu sunt si sper sa nici nu fie) insa per total sunt nemultumita, acum bufnesc, acum o lalai. Plus ca am insomnii (aseara am adormit la 2 dimineata si la 7 puneam masina de spalat inainte de-a merge la munca la 8). Am tulburari compulsive: ieri am lalait-o la marea arta (fara sa fac curatenie/spalat rufe/mancare), cu ochii in teveu, azi de dimineata imi venea sa frec baia cu peria de dinti. Nu ma ajuta nici vremea: innorat, ploaie, umezeala, noroi. In fine, cred ca ce-mi tb este un program strict sa ma tin de el in perioada asta, presarat si cu activitati placute.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Imi place horoscopul de azi ...e mai optimist.

Eu nu am insomnii, macar atata lucru ...dar heirup-uri din astea la greu. Ma penetreaza asa o energie si ma apuc de cate un proiect pe care sunt sigura ca il pot termina mai devreme decat este prevazut. Mai mult, nu pot sa-mi tin gura, simt nevoia sa spun la toata lumea la ce proiect minunat lucrez ... pe la jumatate ma plictisesc si ori incep sa dau rasol, ori nu-l mai termin deloc.

Mai am un obicei tampit - daca nu am niste confirmari pe care le astept, incep sa imi imaginez tot felul de dezastre ...de ex acum l-am sunat pe barbata-meu de 2 ori si nu a raspuns. Numai ideea ca nu pot sa dau de el imi induce asa o teama ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Si eu care credeam ca numai pestii sunt pesimisti...sau unii dintre ei...
Eu sunt dezastru la capitolul asta! Sunt o pesimista 100%. Si ma enerveaza asta!

Altceva ce mai faceti?
La mine nimic nou...
Va !


Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Piticii mei , iarna aceasta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Prietena mea cea mai bune din Romania, este Pesti - este de un optimism penibil , aeriana si romantica pana la idiotenie ... a facut niste alegeri in viata bazate fix pe sentimente si deloc pe ratiune care nu au dus-o intotdeauna prea departe, dar si acum sustine ca este multumita cu viata ei si ca nu ar schimba nimic.

O iubesc ca pe sora mea, o cunosc de 25 de ani ...dar cateodata i-as trage doua perechi de palme sa o trezesc la realitatea. La realitatea mea probabil care in mod sigur este diferita de a ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Ete horoscopul de azi


Relatiile cu familia se desfasoara multumitor. Va intelegeti foarte bine, astfel incat impreuna puteti sa duceti la capat unele proiecte privind amenajarea locuintei. In relatiile cu prietenii esti taios, iar sinceritatea ta exprimata brutal poate duce la certuri. Vei avea de castigat daca te porti cu ei cu mai multa diplomatie

Black, Dan este bine acum, i-a trecut raceala, operatia merge bine cu vindecarea. Daca merge asa saptamana trecuta vine acasa, urmand sa scoatem firele aici.
Buflea, sunt, femei si femei. Tu spui de prietena ta, eu nu reusesc sa imi conving fata...e romantica(rac)si cat ii tot spun eu ca trebuie sa aleaga ce e bune in viata ea tot la cai verzi pe pereti viseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Salutare!
Subiect nou, deja 3 pagini scrise, e ceva! :))
Scuze ca n-am mai trecut, dar nu prea intru pe DC in ultima vreme.

Doina, ma bucur ca e bine Dan. Recuperare rapida, in continuare!

Black, cum e Dragos? Sper sa fi fost doar o alarma falsa starea aia subfebrila. Multa sanatate!

Olim, ce fac strumfii? Sa stii ca am cautat poze noi cu printesa pe FB, asa ca astept sa le vad, da?

Bun venit fetelor noi, ma bucur ca va vad!

Despre noi, multe noutati nu avem. Adelina e la cresa de-o luna jumate, s-a adaptat f. bine, mananca, doarme acolo, se joaca si chiar ii place. Dimineata isi ia rucsacelul cu jucarii - pe care musai sa i-l punem in spate, ca a vazut la sora-sa - si trage de clanta sa plece cat mai repede la bebe - asa spune ea copiilor.
Iustina e ocupata cu scoala si celelalte activitati si cam atat. Asteptam vacanta!

O zi buna tuturor!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
Buflea, sunt, femei si femei. Tu spui de prietena ta, eu nu reusesc sa imi conving fata...e romantica(rac)si cat ii tot spun eu ca trebuie sa aleaga ce e bune in viata ea tot la cai verzi pe pereti viseaza.

Doina, asa este ... racii sunt foarte creativi, poeti, artisti, romantici si familisti ... nu-i cere mai mult, ca o chinui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor!
Lora, ma bucur ca s-a adaptat bine bibica la cresa si ii place la bebe!
Buflea, eu nu ii impun nimic, discutam ca prietenele, dar se cam chinuie ea...anul trecut a avut o deceptie si de atunci nu mai are incredere in relatii...suntem deschise una fata de alta.
Ia sa vedem ce ne spun azi astrele:


Incearca sa fii cat mai clar, atat in scris, cat si in vorbit. Se poate sa provoci unele neintelegeri regretabile. Esti extrem de preocupat de relatia cu cei apropiati. Simti nevoia sa fii protejat si inconjurat de familie. Orice mica disputa cu persoanele la care tii iti face foarte rau.




Mergi la inceput