Bulgarasii de ian.feb2012 in casa noua! {1}

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

ica pe bune a-ti scapat de colicii? cum se manifesta robert?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Sara, iti recomand magazinul anne bebe. Au tot felul de rochite. Ii gasesti in cocor sau unirea. Vezi ca au si site, dar eu am vazut mult mai multe rochite in magazin decat pe siteul lor.

Mi-ar placea si mie sa ajung la intalnire dar nu stiu dca voi putea. Ar trebui sa o iau si pe mara si e mai greut. Stabiliti voi si vad eu cum reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Olga, mi-au ramas ochii la pozele voastre de 8 martie. Gata, m-am hotarat. O sa apelez si eu la un fotograf profesionist. Am sa mai astept insa putin, as vrea poze si afara, si asta pt ca in casa la noi, spatiul fiind mic, jucariile si jocurile Andrei sunt peste tot, am putine locuri care sa arate profi in poze (de fapt cred ca unul singur: patul!).
Ti-a mai spus cineva referitor la Chiti ca seamana cu tine mai bine decat copiii tai? Toti sunteti minunati, frumoasa familie!

Si noi ne-am trezit la 6, si tot din cauza unui kk! Dupa care a ras si a gangurit si a mai dormit abia abia, aproape de 9, leganat in scoica . Pica de somn dar nu-si lua ochii de la noi si de la sora-sa care se pregatea pt gradi.

Si inca ceva, in timp ce se impinge sa faca kk, haraie de parca da sa se sufoce. Doi pediatri mi-au spus sa stau linistita, ca are intr-adevar usor iritate caile respiratorii dar nimic altceva, si tot nu m-am linistit de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

olga stii cumva si un dj bun?...scuze ca sar un pic calul...stii vorba aia: iti dau un deget si tu imi iei toata mana
am vazut pozele de la sedinta foto...oau ce frumoase sunt

bravo Mihaela ...ma bucur pentru vestile bune de la dr

danezza mergi sapt asta la dr t?

ica ce bine ca ati scapat de colici...superr!!

sara si eu am aceeasi problema cu rochia de botez...nu stiu unde sa ma duc sa caut

alina nu cred ca reusesc sa ajung in herastrau, noi stam in berceni...comuna ...daca mai facem o intalnire prin tineretului sau carol sigur venim si noi

a dormit omulet pana la 6 azi de la 10 de aseara...am ramas masca cand am vazut cat e ceasul...dar tot putin papa...70-80 ml


bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara_

Bine v-am regasit in casuta noua! Sa dea Domnul sa avem de spus numai povesti frumoase despre iubitii nostri bulgarasi

Noi am fost raciti toti din casa mai putin Sara. Lapticul cu anticorpi sa traiasca

Miha, nu renunta sa alaptezi, peste o luna doua o sa vezi ca e mult mai comod si mai putin obositor decat sa ii dai biberon. Se va obisnui sa suga mai eficient si in 5 min o sa goleasca sanul, iar noaptea cel mai probabil o sa pape o data sau de doua ori.
E mai usor sa iei noaptea puiul langa tine sa o saturi in 5 min si sa va continuati somnul decat sa trebuiasca sa dai fuga la bucatarie sa prepari formula in timp ce ea
plange si se trezeste de-a binelea.

Sunt varza cu scrisul, scuze, sper sa se inteleaga ce vreau sa spun.

Olga te rog trimite-mi si mie modelul de invitatie Sunt f dragute pozele profi.

AJUTOR! Caut o rochie pt botez, nu am timp sa colind multe magazine de aceea as vrea sa merg tintit sa termin repede. Ce magazine cu rochii dragute imi recomandati in buc? Nu caut ceva pretentios, vreau ceva simplu si elegant sa se potriveasca si la biserica si la local. Botezul il facem de Florii, va fi restrans, in familie.

Va pup, Multumim Lady pt casuta



Olishka am incercat sa ma mulg si cu mana insa nu prea stiu cum si de-asta nu iese laptele dar sigur am , pt ca apas pe sfarc si tasneste un pic... o sa imi cumpar pompa :( dra pana imi cumpar sa mai incerc cu mana, ca zi dim abia am reusit si am trezit-o si i-am bagat titi in gura ,nu prea vroia sa manance insa pana la urma nu a avut incotro cu nebuna de mama sa .


Intreba cineva de rochie pt botez, magazine sunt destule bani sa ai... insa ai putea merge la Dragonul Rosu unde ai d eunde alege sisigur gasesti ceva ok si nu f scump... ce este in magazin majoritatea sunt de acolo din dragon, iti garantez !

Ma duc sa dorm un pic cu Bianca care a adormit de ceva timp... apo fac o placinta cu pranza si un pic curat dc ma lasa Bia si apoi mergem sa ne plimbam cu carutul.



Va

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc fetelor

Sara rochii dragute si chiar ieftinute gasesti la h&m. Am fost eu ieri si aveau ceva modele. Cred ca daca mergi intr-un mall gasesti sigur.

Adc mi se zice des ca seamana Chiti cu mine.

Bulinuta bineinteles ca stiu DJ bun, chiar cel mai bun Lucreaza la noi la firma si face cele mai frumoase evenimente Vrei sa intreb cat costa? Mi-ai trimis adresa de email?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare,

Mihaela nu umblu pe nicaieri, dar ginerica e tare dornic de mama lui de cateva zile si nu mai apuc sa fac mare lucru . Legat de alaptat sa stii ca si eu spun la fel ca Sara - nu renunta - e minunat si e cel mai simplu si mai comod. Incearca sa o trezesti cand papa ca sa se sature.
Accentul meu e ardelenesc - doar cand vb cu mama sau cu sora-mea ma mai dau de gol ca-s moldoveanca . De venit sa stii ca venim anul asta - nu scapati de noi. Nu stiu inca data, ca astept sa imi spuna jumatatea cand poate si el ca sa rezerv biletele. S-ar putea sa stam in Limassol anul asta pentru ca nu mai gasesc liber la casuta noastra in perioada in care vrem noi - sf de iulie - inceput de august.
La inceputul sarcinii am scris la ambele odisei, dar apoi am ramas la voi din cauza de actualizare a DPN-ului - acum mai scriu rareori, daca ma intreaba ceva sau daca naste vreo fata din cele pe care le stiam eu de la inceput.

Bia

Alice foarte bine ai sintetizat relaxarea ta.

Olga minunate pozele tale. M-am linistit cand am vazut ca a luat David in greutate. Toma e ca o gogosica care se tot umfla . In 2 martie avea 4040 g si aseara (dupa 18 zile) 5250 g.

Ica felicitari ca ati scapat de colici Si noi asteptam momentul ala.

Ane Maria uite aici tutorial de muls cu mana: http://www.youtube.com/watch?v=6ZViuYKX5LU. E simplu si murdaresti mai putine chestii

Eu ma tot organizez cu botezul dar fara preamult spor . Am noroc ca am o prietena care organizeaza evenimente si se ocupa ea de multe. Azi am ales invitatia si astept sa o personalizeze ea sa vad cum arata. La pranz mergem la restaurant sa vedem meniul. In schimb, inca nu m-am hotarat ce tort sa ii fac - stiu cum va arata dar nu ce va avea inauntru.

Va pup si sper sa reusesc sa intru mai des


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Mie imi place tare mult linkul dat de Cati despre mituri despre alaptare: http://www.spital-prieten.ro/informatii/parinti/mituri-despre-alaptare.html

Sa il pun pe prima pagina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

altesa e atat de cuminte si acum plange atat de rar...si oricum plange asa..de rasfat...in orele de veghe vorbim, ascultam muzica, cantam.. dar nu-ti dai seama cat sunt eu de linistita. mi se rupea sufletul cand vedeam cum se chinuie.
ne-au trecut cam de 3 zile, dar mi-a fost frica sa ma bucur...
nu stiu cat au durat, sau de cand dureaza la voi, dar la mine au tinut aproape 2 luni...

magazinul anne bebe s-a deschis si in baneasa vis a vis de mother care.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Carina ai gasit ceva site cu torturi frumoase? Trebuie sa-i caut tort si lui David, caci se apropie ziua lui, si lui Leon.

Mergi la inceput