Bulgarasii de ian.feb2012 in casa noua! {1}

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

olga - iti sugerez eu un site cu torturi, deoarece asta este pasiunea mea http://torturilelissei.blogspot.com/2008/11/torturi-botez.html



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

olga multumesc pentru mail...e super invitatia ..vreau si oferta de la dj-ul vostru

carina si eu tot singurica ma ocup de botez si is in urma rau

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

alice au si rochite de mamici? ca eu am vazut la ei pe site numai ptr pitici

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Salutam si noi fetele in noua casuta, multumim Lady pentru mutarea la scutece.

Noi raportam prima noapte dormita cap coada, inca eu m-am tot trezit si intr-un final am incalzit laptele ca il auzeam cum pliscaie din buze si pe cand ma intorceam el dormea, pana la urma a doua oara i-am bagat biberonul in somn si am mancat putin si a dormit pana la 9. Tot l-am pipait sa vedem daca are febra, sa vad cum respira, dar el saracutul dormea de oboseala ca ieri a dormit foarte prost, in general ziua doarme foarte prost si seara pica de oboseala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Mie imi place tare mult linkul dat de Cati despre mituri despre alaptare: http://www.spital-prieten.ro/informatii/parinti/mituri-despre-alaptare.html

Sa il pun pe prima pagina?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/



Mi s-a strans stomacul citind. O sa incerc sa o tin si eu pe Iris mai mult azi la piept. Totusi eu cred ca prolactina face totul si sunt multe persoane ce au nivelul scazut. Pt ca am prietene care nu stateau toata ziua cu bb la piept si cu toate astea aveau f mult lapte.
Problema e ca sunt singura cu toate si nu pot sa stau mereu pe canapea cu tzitzi in gura piciulinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Super linkul cu miturile legate de alaptare

Raluca multumesc pt site-ul cu torturi

Intrebare: cum spalati biberoanele si pompa, cu detergent sau fara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Intrebare: cum spalati biberoanele si pompa, cu detergent sau fara?

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)


biberoanele si pompa cu, suzetele fara


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Eu spal biberoanele cu Fairy si cu peria de biberoane si le clatesc f bine. O data pe zi le bag la sterilizat in microunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

Va intreb despre biberoane pt ca eu aveam un avent cumparat dinainte sa nasc, iar dupa ce am nascut am cumparat altele 2, in ideea ca sunt cele mai bune si bb nu are cum sa nu fie multumita. Dar nu suge bine, trage ff mult aer si nu i-am mai dat. Le-am pus bine, poate cand va fi mai mare ii vor placea. Intreb si eu ca omu' poate o fi fata mai indaratnica si nu stie sa suga din ele, pt ca eu am auzit numai de bine despre avent



Bianca ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)


nici a mea nu a mancat deloc cu avent ,nu i-au placut ,desi am primit si eu cateva si au fost primele pe care le-am folosit, la tetine le prefera pe cele tesite ,ii plac foarte mult cele de Mam,nu se prea gasec la farmacii si le-am comandat pe net dar nu regret deloc...mai papam si cu Nuk dar clar le prefera pe cele Mam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Fetele mele, nu renunt la alaptat ca mi-am luat pompa manuala si tocmai am scos 60 ml in 5 minute Ceea ce nu am reusit cu cea electrica.
Pompa e Tommee Tipee si setul m-a costat 55 euro (mi-a facut un discount de 20% de la 69,90 Euro) si contine: pompa de muls, 3 sticle*125 ml, 2 sticle*260 ml, 2 recipiente stocare * 100 ml, 4 capace pt sticlute (ajuta la stocare, daca vrei sa congelezi laptele direct in sticla), 50 tampoane sani, 1 suzeta, 1 cutie pt sterilizare pompa.
Azi noapte am dormit si noi mai binisor, iar pe la 4 am urmat exemplul domnisorului Tudor (Ileana) si am umplut 3 pampersuri de kk. Nu stiu cum se facea ca dupa fiecare pampers schimbat mai tragea o tura. Can l-am pus pe al treilea am amenintat-o ca o bag in pelinci daca mai continua
Olga ms de invitatie. Am sa incerc sa gasesc si eu pe cineva aici pt o sedinta profi si am sa apelez la graficianul vostru pt un model care sa poata fi si printat. Felicitari pentru frumusetile de copii din dotare.
Anda eu zic sa pui linkul pe prima pagina ca e chiar fff tare. Abia astept sa va vad. Anunta-ma daca nu gaseste cumnatelul tau ceva rentabil pt inchiriat ca am sa mai vb si eu cu socrela, doar ea lucreaza in turism (momentan in Paphos, daca vrei o pun sa caute si pe acolo).
Fetele va invidiez ca va puteti intalni. Aseara, cand am vazut ca incepeti sa va organizati, ii spuneam sotului ca urmatoarea data cand venim in Ro as vrea sa ne oprim 2 zile in Buc si poate ne putem intalni sa va cunosc si eu.
Va pupacesc. S-a trezit Hassunica mea (terorista)



Iris (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput