Bulgarasii de ian.feb2012 in casa noua! {1}

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Vreau si eu la intalnirea cu bebicii. Cand ne vedem?

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)



Tare mult as vrea si eu dar stau in Voluntari, si nu am nici permis dar poate reusesc cumva ... ar fi frumos.



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui danezza

Lady - multumim pt casuta noua
Denisa iknventiv tati, am ras cu sotul de-am lesinat dar am fost de acord cu el
Piti a mea a dormit aseara si in seara asta doarme bione pana acum. Cand am vazut ca o apuca o mica criza, am dat drumul la muica mai tare pe melodia asta http: //www.trilulilu. ro/colectie/ relaxare-sunetele-naturii#relaxare-sunetele-naturii/relax-music-sunetele-naturii?&_suid=13322727021400025391425704950454 (scoateti pauzele) si fetelor: soc!! a fost fascinata si a adormit in max 5 min. adevarul e ca ascultand-o imi venea si mie sa dorm: ciripit de pasarele, delfini, apa curganbd, valuri ... o nebunie, merita sa incercati
Raluca - lasa copilul sa doarma si spune saru'mana
Biancabia - eu am biberoane de la avent (si cu inel si fara), nuk, dr brown's. De departe dr brown's e cel mai bun (are si un furtunel in el astfel incat nu e nevoie sa-l scoata din gura pt aer) - suge tot biberonul f bine si dupa aia scoatem aerul. are si o tetina misto - cica forma sanului si debitul foarte bun. e drept ca am dat 40 lei pe unul dar e super misto, il recomand

se vede ca doarme printesa mea si am timp .. m-am intins cat o zi de post

Mami de Eva Nicole - 01.02.2012


MTHFR C677 Homozigot


DAaaa, chiar functioneaza treaba cu muzica si eu am incercat cu muzica pt bebei si a adormit f repede.

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Am mai pus poze noi cu copiii mei

https://picasaweb.google.com/olgagireada/Leon?authkey=Gv1sRgCNju0oLA9Ovp7wE#5722033887809960930

Iar aici am facut o sedinta foto de 8 martie. O poza am folosit-o pt invitatia la botez.

https://picasaweb.google.com/olgagireada/SedintaFoto8Martie?authkey=Gv1sRgCP2Z9Zi_1OXrdg#5719807669195097522

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)


ai nicte copii minunati si frumosi , sa va traiasca!!! Cel mare mi se pare ca seamana cu tati dar Leon seamana cu tine :)



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Olga, sunt splendide pozele de la sedinta foto! Toti trei copii sunt frumosi tare. Pozele tale au toate un aer vesel si romantic in acelasi timp. Si eu vreau o astfel de sedinta foto cu bebe. Imi recomanzi pe cineva?
Alina, tu esti cel mai bun organizator al nostru, asa ca propune locul si ne vedem!
Sa va povestesc... In dimineata asta la ora 6, copilul meu a facut kk.. Si evident, tot pana in gat! Partea cea mai frumoasa a lucrurilor a fost ca era curentul oprit.. Imaginati-va cum m-am dus la baie cu un copil plin de kk si pe ceafa sa-l spal la lanterna...Dupa ce am rezolvat problema, ne-am intors in camera pregatiti sa ne imbracam. Si si-a amintit copilul ca mai avea de facut si un pipi, iar pijamaua lui mami ar fi ideala...Acum doarme linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Sa va povestesc... In dimineata asta la ora 6, copilul meu a facut kk.. Si evident, tot pana in gat! Partea cea mai frumoasa a lucrurilor a fost ca era curentul oprit.. Imaginati-va cum m-am dus la baie cu un copil plin de kk si pe ceafa sa-l spal la lanterna...Dupa ce am rezolvat problema, ne-am intors in camera pregatiti sa ne imbracam. Si si-a amintit copilul ca mai avea de facut si un pipi, iar pijamaua lui mami ar fi ideala...Acum doarme linistit.

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Neatza!
Si Filipone a facut aseara pipi pe mine..

Legat de intalnire- eu as propune parcul Herastrau, ori intrarea de la aviatorilor, ori de la pavilionul H, sau de la roata mare. Eu nu pot decat maine, ca in we vine soacra la noi.

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Buna dimineata si de la noi si bine v-am gasit in casa noua!

Lady multumim pt tot!

Noi raportam ca la aproape 3 luni am scapat de colici
Secretul? Nu avem nici unul.... Pur si simplu si-au facut numarul si au trecut. Am incercat pana si sfantul colief si n-am avut niciun rezultat....

Mihaela are dreptate dr tau... Masaj, ceai si fara medicamente ca tot atata tin...parerea mea.

Alina te rog organizeaza-ne tu ca tie iti iese sigur.

Olga nu am mai contactat-o pe sora ta pt ca s-a oferit o cunostinta sa ma ajute.
F frumoase sunt pozele tale.... Binenteles ca prichindeii fac totul...
Ce mi-ar fi placut si mie sa ajung la concert lara fabiani-offf n-am avut cu cine sa-l las pe micut...

Noi am inceput sa iesim in curte si sa stam cel putin 4 ore... El doarme neintors si se trezeste doar pt papa, iar eu ma relaxez cu o carte :)

Matza si noi folosim tot biberoanele dr brown's... Fata de altele incercate astea au fost cele mai bune. Le-am gasit in farmacia dona. Imi plac ca sunt de sticla, dar asta a fost si un dezavantaj pt ca am reusit sa sparg 2

Odata cu casa noua sper sa reusim sa intram la fel de des ca si pana acum.

Va uram o zi plina de soare si plimbari!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Buna dimineata! Noi suntem tare cumintei, bebe e linistit, mananca si doarme. papa de la sa, si noaptea suge din ora in ora. am facut si furia laptelui, dar i-am dat lapte praf si mi-am pus comprese k sa ma linistesc, iar azi e mult mai bine.
Fetita a facut cunostinta cu el, ii place, se uita la el cand papa, cand face baita, dar cred k simte k cineva i-a invadat teritoriul. Incercam sa fim mai ingaduitori cu ea, dar devine fff rasfatata si face numai ce vrea ea. Saptamana asta il am si pe sot cu mine, dar mi-e graoaza k de sapt viit raman singura cu amandoi. Sa speram k ne acomodam intr-o saptamana toti 4. Va doresc o zi buna tuturor. Azi vine si doctora de familie la noi si sunt fff curioasa ce va zice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Anamaria pai ar trebui sa te mulgi macar cu mana un pic, sa nu dai in belele.

Ileana multumim Daca vrei iti dau nr baiatului care ne-a facut noua pozele. Vine acasa

Alina pune-ma pe lista. Este super Herestrau

Ica ce bine ca ati scapat de colici Felicitari

Eu sunt cam spriata caci Leon este fornait, cred ca a luat raceala de La David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Fetelor la noi colicii se manifesta cand luam produse impotriva lor.Pe rafael mai rau il rascolesc produsele astea inclusiv protectisul care il ajuta si nu prea sa faca kk asa ca renunt si la el si revin la reflor .


Cat timp i-am facut masaj a fost copilu linistit ,cand nu i-am mai facut si am inceput sa-i dau iar prostii iar l-am dat deste cap.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Bine v-am regasit in casuta noua! Sa dea Domnul sa avem de spus numai povesti frumoase despre iubitii nostri bulgarasi

Noi am fost raciti toti din casa mai putin Sara. Lapticul cu anticorpi sa traiasca

Miha, nu renunta sa alaptezi, peste o luna doua o sa vezi ca e mult mai comod si mai putin obositor decat sa ii dai biberon. Se va obisnui sa suga mai eficient si in 5 min o sa goleasca sanul, iar noaptea cel mai probabil o sa pape o data sau de doua ori.
E mai usor sa iei noaptea puiul langa tine sa o saturi in 5 min si sa va continuati somnul decat sa trebuiasca sa dai fuga la bucatarie sa prepari formula in timp ce ea
plange si se trezeste de-a binelea.

Sunt varza cu scrisul, scuze, sper sa se inteleaga ce vreau sa spun.

Olga te rog trimite-mi si mie modelul de invitatie Sunt f dragute pozele profi.

AJUTOR! Caut o rochie pt botez, nu am timp sa colind multe magazine de aceea as vrea sa merg tintit sa termin repede. Ce magazine cu rochii dragute imi recomandati in buc? Nu caut ceva pretentios, vreau ceva simplu si elegant sa se potriveasca si la biserica si la local. Botezul il facem de Florii, va fi restrans, in familie.

Va pup, Multumim Lady pt casuta

Mergi la inceput