Bulgarasii de ian.feb2012 in casa noua! {1}

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

lady cum sa ma supar doar de asta suntem o odisee sa ne sfatuim nu?

Sa sti ca si eu m-am uitat chioras la pediatra pana am vazut ingredientele este vb de extract din ceai de tei,roinita si pasiflora il ajuta sa se mai calmeze putin caci e din ce in ce mai agitat dupa ce ca nu doarme ziua ,a inceput sa nu mai doarma ici noaptea si tresare din minut in minut de parca zici ca tipa cineva la el. produsul se numeste sonno bimbi poti sa te uiti pe internet despre ce e vorba

implinita de Rafael-Ioan






mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Fetele, acum intrebare spinoasa.....ati incercat sa faceti huta-huta dupa nastere?????? Cu sotul adica? Mie mi-e tare teama.
Nu am ajuns la doctor pentru controlul de 6 saptamani pentru ca au venit rusii, merg vinerea viitoare si trebuie sa ma duc si la epilat si mi-e frica de mor sa nu ma doara operatia.

Mamica de grasunel Alexandru


Subscriu, desi si iau AC de vreo 5 zile , nu am inceput tot de teama.

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Faith26

Salutare, bine v-am gasit in cauta noua!

Alice - foarte frumoase pozele, arati tare bine! Tu te mirai ca erai singura afara cu copiii cu caul descoperit, in schimb eu ma miram ca parca a mea era un alien cu o singura caciulita subtire pe cap, si fara sa ii mai pun cosmonaut din ala de iarna, ci pantaloni grosi, hanorac gros peste body si paturica. Toate mamicile de pe strada unde o plimb pe Beatrice aveau copiii imbracati cu haine groase (cu polar), si cu nu stiu cate randuri de caciuli in cap, asta la 21 de grade . Doamne fereste. Mamicile erau imbracate in gecute subtiti, sau fara geci iar copiii abia daca puteau sa respire.

Legat de bubite in cap si pe fata...si a mea a facut, doctorita de familie mi-a zis sa ii dau cu sodocrem...ceea ce am si facut iar acum intampinam alta problema..avem cojite in cap..pentru care i-am dat eu de capul meu cu vitamina A, si parca sau mai dus...voi daca aveti bebei cu cojite in cap..urechi,..cu ce le dati/le-ati dat?

Sara
, mai poti incerca la Polo Garage. E adevarat ca rochitele de la ei nu sunt pe gustul tuturor, mie una imi plac f mult si mi-am luat mereu de la ei pt ca mi se potriveste "croiul" lor. In plus, multe dintre ele nu sunt haine de serie, vin in numar de 2-3 bucati.

Eu vrea sa slabesc, jur ca nu ma mai suport cu 53 kg si burta. O sa imi cumpar zilele astea o burtiera, macar cand ies pe strada sa nu mai vad cum mi se revarsa colaceii.

Inca nu depus dosarul pt alocatie desi Beatrice are deja 2 luni si o sapt. Tre' sa ma mobilizez...nici de botez nu am inceput sa ma ocup

Mami de Ana Beatrice (15.01.2012)


sanatoase sa fiti, restul are rezolvare




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Fetele, acum intrebare spinoasa.....ati incercat sa faceti huta-huta dupa nastere?????? Cu sotul adica? Mie mi-e tare teama.
Nu am ajuns la doctor pentru controlul de 6 saptamani pentru ca au venit rusii, merg vinerea viitoare si trebuie sa ma duc si la epilat si mi-e frica de mor sa nu ma doara operatia.

Mamica de grasunel Alexandru

Adica la "caluteala" te referi?

nu




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

alice nu mai stiu ce sa-i dau si cum sa fac chamomila constipa si el si asa nu face kk.


problema e ca ne-au invadat colicii forma aia grava si ne-a lovit si refluxul gastric

implinita de Rafael-Ioan


si la noi la fel doar ca de facut kk chiar face si elimina si gazele...si totusi nu-mi explic de ce ata plans pe capul ei, poate pt ca atunci cand face kk sew cam chinuie si de aici si durerea si plansul.

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

CAPITOLUL 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

si a mea se tezeste brusc din somn si plange inainte de a se trezi
trage parturi, se mai calmeaza si se culca la loc
ea ca biata maica-sa ....
eu una am obosit cu atatea remedii cu colicii astia, nu mai rezist sa o vad suferind asa, pe bune ca e a nu stiu cata oara cand plang cu ea
am zis sa termin kkturile de le am prin casa (espumisan, lapta HA, colief si ce dracu am mai luat si nu mai iau nimic .. NIMIC. Orice ii dau, e bun 2 max 3 zile si dupa aia PA.

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

alice nu mai stiu ce sa-i dau si cum sa fac chamomila constipa si el si asa nu face kk.


problema e ca ne-au invadat colicii forma aia grava si ne-a lovit si refluxul gastric

implinita de Rafael-Ioan


si la noi la fel doar ca de facut kk chiar face si elimina si gazele...si totusi nu-mi explic de ce ata plans pe capul ei, poate pt ca atunci cand face kk sew cam chinuie si de aici si durerea si plansul.

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

cateva poze botez

noapte buna !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Altesa, nu tin la nesfarsit, trec
Mihaela, am scris iar mesajul

Matza, raspunsul la intrebarea ta e DA a fost bine. Dupa ce am nascut-o pe mara a fost mai naspa primele dati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Altesa, nu tin la nesfarsit, trec
Mihaela, am scris iar mesajul

Matza, raspunsul la intrebarea ta e DA a fost bine. Dupa ce am nascut-o pe mara a fost mai naspa primele dati

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


apo apar problema cu dintisorii

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput