Bulgarasii de ian.feb2012 in casa noua! {1}

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Altesa, de ce nu ii dai ceva homeopat? Chamomilla stiu ca era pt calmare.
Picaturile astea vad ca au zaharuri, conservanti.. Da al tau dormea si manca bine. Ce s-a intamplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Nu e bunatate de husa ca daca era bunatate de husa vedeam aricii inainte! E o husa parsiva care s-a vrut a fi marul discordiei intre mine si sot.



Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

ana ce mesaj optimist


eu nu fac nimic toata ziulica ma ocup exclusiv de copil ,nici de mine nu am timp stau cu el 7 cu 24.


Cum zicea cineva pe aici mananc cu portia ma pensez cu portia de epilat am uitat definitiv,nici unghile nu mi le-am taiat i am inceput sa zgarii copilul asa ca trebuie sa iau niste masuri simt nevoia sa zac o zi intreaga pe la un salon de infrumusetare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Fetele, acum intrebare spinoasa.....ati incercat sa faceti huta-huta dupa nastere?????? Cu sotul adica? Mie mi-e tare teama.
Nu am ajuns la doctor pentru controlul de 6 saptamani pentru ca au venit rusii, merg vinerea viitoare si trebuie sa ma duc si la epilat si mi-e frica de mor sa nu ma doara operatia.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Altesa, gandesc ca si tine dar nu am cu cine sa las copilul. Mi-s nevopsita de 8 saptamani si am parul carunt in fata, asa cum sade bine. Sa nu mai vorbesc de faptul ca am procedat cu bretonul ca si cu husa de la carucior. Sotul asta nu se invata sa nu-mi mai lase foarfece la indemana.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

alice nu mai stiu ce sa-i dau si cum sa fac chamomila constipa si el si asa nu face kk.


problema e ca ne-au invadat colicii forma aia grava si ne-a lovit si refluxul gastric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Altesa, incearca cu debridat si espumisan, o sa fie ok dar dupa cateva zile. Nu dispera chiar daca nu are efect imediat.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Fetele, acum intrebare spinoasa.....ati incercat sa faceti huta-huta dupa nastere?????? Cu sotul adica? Mie mi-e tare teama.
Nu am ajuns la doctor pentru controlul de 6 saptamani pentru ca au venit rusii, merg vinerea viitoare si trebuie sa ma duc si la epilat si mi-e frica de mor sa nu ma doara operatia.

Mamica de grasunel Alexandru


Matza as fi incercat k mi-e un dorrr in aprilie fac un an de cand sunt sora sotului meu... asa k astept sa-mi treaca lohiile si o sa ma inchid cu sotul in camera si o sa ies numai cand trebuie sa manance piticul:)):)):)) o sa-l las cu mama:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Anahadasa
Anda cand botezi? venim si noi la un mousse de cocos
Alice eu nu te pot lauda ca nu pot sa vad pozele, dar tare as vrea sa vad un zambet de Mara si un grasunel Raducu. Sunt pe contul comun?
Imi pare rau ca am ratat intalnirea de azi noapte. Bineinteles ca si noi papam la ora aia, dar am ales sa ma joc bubbles ca ma trezeste instant
Burtiera am si eu, dar ca si Lady, o port dupa cum imi amintesc. In plus, mi-e incomoda cand alaptez, dar ma opreste din mancat
Hutza-hutza, Matzuco, noi n-am facut fiindca mai avem 2 saptamani, dar si cand s-or epuiza astea 2 sapt., mi-e mila de canapea. Mie in timpul sarcinii nu mi-a trebuit nici sa aud de , dar de cand am venit acasa din spital ori de cate ori trece sotu' prin fata mea. Is curioasa cum sta Puiutza la capitolul asta ca ea astepta momentul "reintalnirii" Unde esti Puiutza ?

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui izish83

Lady-bebele s-a nascut cu 3.700 si 53 cm. Il cheama Cristian.

si data




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput