Bulgarasii de ian.feb2012 in casa noua! {1}

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Eu tot obosita, Alexa nu prea doarme ziua si vrea numai in brate-acolo tace, daca o pun in carut/patut/pat...plange pana ii ajung lacrimile in urechi si i le inunda, se inrosesc ochii si i se umfla!

Acum peste Rebecca a dat o ingigestie/virus-a facut caca de cinci ori de azi dimineatza.mai prin pantaloni,pe olita, pe langa...

Cu somnul stau din ce in ce mai prost!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



of, of!
si Iris incepe sa taca mai mult in brate decat jos
Sanatate multa Rebeccai! Trece cam in 24-48h, dar e urat cand au virusul asta. Alexis si vomita tot ce manca cand l-a avut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Alice sunteti asa frumosi cu totii, chiar ca de revista radu este asa grasun, imi aduce aminte de David Ai 2 copii minunati, dar au cu cine sa semene Foarte frumoase pozele

Lady putere mami sanatate Rebecai

Asa am fost eu ieri, atat de obosita incat mai aveam un pic si lesinam. Nu mi s-a mai intamplat de cand am nascut. Am adormit inaintea copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Salutare, bine v-am gasit in cauta noua!

Alice - foarte frumoase pozele, arati tare bine! Tu te mirai ca erai singura afara cu copiii cu caul descoperit, in schimb eu ma miram ca parca a mea era un alien cu o singura caciulita subtire pe cap, si fara sa ii mai pun cosmonaut din ala de iarna, ci pantaloni grosi, hanorac gros peste body si paturica. Toate mamicile de pe strada unde o plimb pe Beatrice aveau copiii imbracati cu haine groase (cu polar), si cu nu stiu cate randuri de caciuli in cap, asta la 21 de grade . Doamne fereste. Mamicile erau imbracate in gecute subtiti, sau fara geci iar copiii abia daca puteau sa respire.

Legat de bubite in cap si pe fata...si a mea a facut, doctorita de familie mi-a zis sa ii dau cu sodocrem...ceea ce am si facut iar acum intampinam alta problema..avem cojite in cap..pentru care i-am dat eu de capul meu cu vitamina A, si parca sau mai dus...voi daca aveti bebei cu cojite in cap..urechi,..cu ce le dati/le-ati dat?

Sara
, mai poti incerca la Polo Garage. E adevarat ca rochitele de la ei nu sunt pe gustul tuturor, mie una imi plac f mult si mi-am luat mereu de la ei pt ca mi se potriveste "croiul" lor. In plus, multe dintre ele nu sunt haine de serie, vin in numar de 2-3 bucati.

Eu vrea sa slabesc, jur ca nu ma mai suport cu 53 kg si burta. O sa imi cumpar zilele astea o burtiera, macar cand ies pe strada sa nu mai vad cum mi se revarsa colaceii.

Inca nu depus dosarul pt alocatie desi Beatrice are deja 2 luni si o sapt. Tre' sa ma mobilizez...nici de botez nu am inceput sa ma ocup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Aerlilian am incercat rochita si nu, nu mai incap in ea dar uitasem complet. In mintea mea sunt ca inainte de sarcina!!!!!
Eu am o burtiera XS care nu-mi mai vine desi mai am burta. De unde sa-mi cumpar si eu burtiera cu chilot sa ma stranga? Asta a mea daca o strang mai tare se ridica cand ma asez si nu ma ajuta cu nimic.
In rest burtica mea e ca o mica para si tot moale si gelatinoasa si ultima saptamana nu a mai dat deloc inapoi.
Fetele cu cezariana, voi puteti sa o masati ca eu nu pot, ma doare.

Ieri mi-a fost copilul treaz toata ziua astazi insa doarme. Nu mai e cald. Ar trebui sa ma ingrijorez insa ca doarme prea mult sau ca are o mama dusa cu pluta?????

Am facut o nefacuta. Am vrut sa scot husele de la carucior sa le spal si dupa o ora in care am tras de ele si nu am reusit nimic am pus mana pe foarfeca si am taiat frumos intr-o parte cu gandul sa cos frumos dupa spalare sa nu se mai vada nimic. ce credeti? Dupa fapta asta am descoperit si aricii care faceau ca husa sa se desprinda frumos. Nu e Matza cea mai tare din parcare? Mama masii de treaba ca oboseala asta isi spune cuvantul.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Alice, as vrea sa pun rochita aia la botez pentru ca are buline si eu ador bulinele. Mi se pare ca se potrivesc cu personalitatea mea. Arat bine si in haine mai elegante dar daca deschid gura sau ma impiedic pe tocuri se duce tot farmecul si atunci de ce sa incerc sa arat asa cum nu sunt?
Pe langa asta nu am reusit sa port niciodata rochita respectiva ca nu am gasit pantofi asortati, cautam roz pal.


Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Lady, draga mea, i-ai dat ceva pentru stomacel aleia mici?
Uf,iti tin pumnii sa-i treaca burtica repede.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Matza M-am amuzat citind posturile tale Dar m-am si intristat gandindu-ma ca ai taiat husa la carucior degeaba, am gandesc cum as fi reactionat daca pateam eu asa, ca si eu mai am de-astea in program

Mie imi este f dor sa port tocuri, dar parca mi-e si frica sa ma urc pe tocuri dupa atata timp. Am probat niste pantofi in casa si dupa 2 minute ma dureau picioarele. Nu de-alta, dar eu si intainte de sarcina purtam tocuri doar asa cand ieseam la diverse ocazii, in rest ma simt bine in incaltaminte cu talpa joasa. In plus cand am probat pantofii aia cu o fusta care era deasupra genunchiului si am vazut celulita pe picioare mi s-a taiat rau de tot, cred ca o sa intru intr-o depresie grava daca nu slabesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Alice, sunteti frumusetea intruchipata! Fiecare din voi in alt fel, iar copiii, o minunatie. Si eu am copil marisor, dar vazandu-l pe al tau Cristian al meu mi s-a parut mediu. M-am uitat in lista de pe prima pagina sa vad cand e nascut bebe Radu, e totusi o luna si un pic diferenta intre ei

Mai, eu nu am ramas cu burta foarte mare si intru in toti blugii cu talie joasa de dinainte de sarcina, dar in sus poate si din cauza sanilor (inaite inexistenti) mi se pare ca sunt "multa" rau, am cam evitat sa ma apar in poze. Dar mai am o luna si jumatate pana la botez. Mda, de parca as face ceva in sensul asta, poate se mai subtiaza talia asa, de la ea putere.

Si Matza, ai taiat tu bunatate de husa! Parca ma vad pe mine cand ma grabesc si nu gasesc solutii rapide. Dar eu ma mai si enervez si fac urat!

Bebe de semne ca se va trezi in curand. Inainte sa adoarma l-am lasat sa planga cat timp am pus o tura de haine la spalat, si habar nu am cum a adormit asa, tanguindu-se. N-am mai iesit afara vazandu-l ca doarme bine, poate reusim acum dupa ce il alimentez. Sau cine stie, precum zicea Anda parca, exact cand imi fac in minte un program avem cate o zi nasoala de ma iau cu mainile de cap si tot ceea ce fac e sa gravitez in jurul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

lady cum sa ma supar doar de asta suntem o odisee sa ne sfatuim nu?

Sa sti ca si eu m-am uitat chioras la pediatra pana am vazut ingredientele este vb de extract din ceai de tei,roinita si pasiflora il ajuta sa se mai calmeze putin caci e din ce in ce mai agitat dupa ce ca nu doarme ziua ,a inceput sa nu mai doarma ici noaptea si tresare din minut in minut de parca zici ca tipa cineva la el. produsul se numeste sonno bimbi poti sa te uiti pe internet despre ce e vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Lady-bebele s-a nascut cu 3.700 si 53 cm. Il cheama Cristian.

Mergi la inceput