Bulgarasii de ian.feb2012 in casa noua! {1}

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Fetelor unde ati plecat ?

Noi am terminat baita si a si papat, acum doarme. azi i-am luat Bonnisan sper sa functioneze.
Pana acum i-am dat Infacol si espumisan , bunicele dar pt perioade scurte de timp , plus ca eu nu ii dadeam inainte de fiecare masa ci doar cand avea crize de plans mai lungi.

Voi aveti probleme cu dantura ? la mine au inceput sa apara cariile tot mai dese , treb neaparat sa merg la control , dar cand ?! ca n-am cu cine s-o las pe Bianca .. of, sper sa nu-mi cada dintii din gura pana ajung eu la dentist.

Voi ii faceti masaj bebelui inainte sau dupa baita ? eu ii fac inainte, dupa baita nu mai mai inteleg cu ea ca ii este foame , ca de obicei ii fac baie cu 30 min - 1 h inainte masa.Ma intrebam cum o fi mai bine pt ea.

Va si sepr sa ne auzim curand aici pe forum.. Apropo cand e intalnirea de grup, sau nu s-a stabilit nimic?

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Bine v-am regasit la "Casuta Noua"!
Sa fie intr-un ceas bun, sa avem bebelusi sanatosi si frumosi !



Va salutam si noi...Ne descurcam din ce in ce mai greu cu timpul, parca ziua are 2 ore, nu 24...

Astazi am fost la Baby Expo si ne-am luat rochite pentru botez.
Va pun AICI poze cu cele 2 rochite achizitionate pentru printesa.
Chiar daca au lucruri foarte scumpe , cei de la Anne Bebe au cele mai frumoase rochite pentru ocazii. De la ei am luat si noi rochita, cea cu volanase, ivory, a costat cat o rochita de mireasa .
Sunta asa incantat de ambele, incat le vizionez din ora in ora...

Altceva nu am mai avut chef si rabdare sa cumparam...

Va pupam pe totate mamicile si toti bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Nicole, ce printesa frumoasa ai, ii sta asa frumos in rochite, a doua imi place la nebunie, vreaaaau si eu!!! de unde le-ai cumparat? Sa stii ca mi se pare ca seamana mult Antonia ta cu a mea, o sa pun poze cand am timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

si a doua tot de la anne bebe ai luat-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

am vazut acum ca e de la evel mod, off eu am fost si azi la baby expo ca sa schimb o palariuta si o rochita ca le luasem ieri mici, dar cu fata mea nu e chip sa stau locului cu carutul, am zburat pe acolo...am vazut in treacat rochitele anne bebe, dar o sa merg la magazin sa aleg una.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara_

si a doua tot de la anne bebe ai luat-o?

mamica fericita de baietel mare Sebi si fetita dulcica Sara Antonia

Happy mamosul
http://www.youtube.com/watch?v=SjiPAbwV6ng


Nu...A doua am luata-o de la alta firma ...Ma duc sa vad eticheta...
Evel Mod- Suceava, sunt la parter, in aripa din stanga , cum intri.
In aceasta vreau sa o imbrac cand mergem la biserica.
Ma bucur ca iti place...

Astept poze cu tiza noastra , Sara-Antonia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

alice formati o familie ff frumoasa, imi plac mult toate pozele dar preferata mea e cea cu manuta Marei pe a lui Raducu
Faith, cate kg aveai inainte de sarcina? eu vreau sa revin la 53, de fapt la 51, acum am 58, imi vin blugii de dinainte dar sunt cam stramti Nici eu nu am depus dosarul pt alocatie, dar stiu ca se da retroactiv
matza legat de huta si raspunsul meu e da, doi de da cam durerosi din pacate
si pe mine ma mai doare burtica daca o masez, e nevoie de cateva luni sa ne revenim...eu astept pana la 5 luni si incep sa fac abdomene ca mi s-au rotunjit patratelele.
izish eu am purtat 2 sapt dupa nastere centura, dar nu ca sa se retraga burta, ci pt a sustine muschii, fara centura ma dureau spatele si burta cand ma ridicam din pat. Nu e adevarat ca se lenevesc muschii, mie mi s-a retras bine burta, dar a ramas colacelul de grasime
Ana esti o mamica exemplara si pe deasupra ai grija sa fii si o sotie atenta. Bravo
Nicole, multumesc, maine iar semnez condica la targ


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

buna fetelor...am si eu cateva intrebari...sunt foarte nelamurita in ce priveste decalotarea putulici la baietei,eu am intrebat-o pe moasa si mi-a zis sa nu fac nimic pana mai tarziu,dar am omis sa intreb cand sa incep...am citit si pe net si parerile sunt impartite...as vrea sa stiu parerile voastre...si baita de cate ori pe saptamana?doctorita lui mi-a zis ca pana vine vara ajunge o data pe saptamana,ca i se usuca pielea prea tare...
de la ce varsta putem folosi colacelul de inot?este special acest colacel?
incerc sa recuperez ce ati scris...mai am cateva pagini...
in rest suntem bine si bebeloiul meu are deja 6440g,e un dulce in fiecare zi face ceva nou...am fost si la eco la solduri si e perfect,mai avem miercuri radiografia la rinichi si ne rugam la dumnezeu sa iasa bine si aia...
la toate fetele si multa sanatate la bebei,numai momente frumoase va doresc...

mamica de bebeloi Eduard...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

cu intarziere : Felicitari Izish!!! Bun venit ultimului bulgarel!!!

mamica de bebeloi Eduard...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

bulinuta...chestia cu sanii am patit-o si eu...ma dureau si laptele nu curegea,dar am fost super obosita si nu prea am mancat in ziua aia si lichide nici atat...m-am suparat si mi-am facut o supa de vita,un dus fiebinte si multe lichide si bebe chiar avea masa dupa si m-am speriat cat de mult lapte a venit si nu a mai papat supliment...
adc si edi fornaie pe nas uneori,de obicei cand e prea cald in camera noaptea...eu am pus o cutie cu apa pe calorifer pentru umiditate...si moasa mi-a lasat ser fiziologic pentru nasuc,ii pun cateva picaturi in fiecare nara si dupa il intorc pe burtica...ii trag cu pompita niste muci imensi cateodata,moasa mi-a zis ca daca nu face febra nu e racit,e din cauza aerului prea uscat din camera...

mamica de bebeloi Eduard...

Mergi la inceput