Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias

vreau sa trimit si eu un pachetel, nu conteaza la cine merge...nu am preferinte..
Va rog mult sa-mi trimiteti si mie un PM cu adresa unde sa pot trimite.
merci mult si succes si in aceasta initiativa



Vias bine ai revenit printre noi si multumim mult pentru implicare !
Te rog sa ne spui cam ce contine pachetelul, pentru ce varste, sa stim ce adresa iti dam ca sa il trimiti direct acolo unde se potriveste si este nevoie.
Multumim !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

mai sunt copilashi pentru care nu avem inca nimic hainutze de dus

in caz ca cineva doreste sa transmita ceva va rog luati legatura direct cu cei/cele care au in grija cazurile

iata aici lista cu micutzii si cu ce a primit fiecare familie in ultima perioada


familiile din grija noastra





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator![/b]
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

va rog uitati-va pe lista la varsta copiilor si vorbiti direct cu fetele care se ocupa de cazul unde s-ar potrivi ce aveti voi de transmis

...desigur scrieti si aici ca sa putem completa lista
sa existe transparenta si un echilibru in gestionarea resurselor




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

oricine cunoaste familii in situatii grele este invitat sa vina cu detalii si sa propuna noi cazuri




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Buna dimineata dragelor!!!!! Aseara am primit de la Alex@Sara ghiozdanele pentru copii familiei Burghelea. Multumim din suflet . Voi ajunge cu ele cel mai probabil de Paste. Am vb ieri cu familia Tipau sunt bine dar sunt suparati deoarece de vreo 2 sapt nu reusesc deloc sa dea de proprietarul casei unde stau ei. Tot l-au sunat dar nu raspunde la telefon. IN rest copii sunt bine cu scoala si gradinita.
Editez sa va spun ca acum am vb si cu familia Burghelea cel mic Sebi de 2 ani a inceput gradinita de o saptamana si este foarte incantat. Se trezeste dimineata si spune ca vrea la gradinita la copii. Aici ar fi nevoie daca se poate de un treining mar XXL pt sotul care e inchis si de o pereche de adidasi mar 45. Pot sa fie oricum nu neaparat in stare buna dar purtabili.
mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Stiu ca nu am mai scris si nu am mai zis nimic. Dar as vrea sa va rog, pt baietii ce ii am eu in grija, daca se poate, cate o pereche de adidasi si un rand de haine de primavara (cate un trening sau pantaloni, plover, tricpu, o geaca mai subtire), pt 8-9 ani ( 128- 134 ca marime). Inca nu stiu exact cat poarta la picior, dar incerc sa aflu duminica, daca vin la biserica. Nu e urgent, dar ar fi frumos daca le-as putea duce un cadou inainte de Paste. Va multumesc!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

La Cluj nu mai este nevoie de haine, asa ca se pot trimite acolo unde este nevoie.
Azi dl. Masicasan a fost chemat la casa familiala unde este Luca sa semneze ceva contract; nu stiu despre ce este vorba, voi vorbi cu dansul dupa masa, dar i-am spus sa fie foarte atent ce semneaza....sa ceara toate amanuntele, sa nu semneze iar ca si data trecuta cand i l-au luat pe Luca....
Va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

of laura era bine sa ia cu el pe cineva care stie sa interpreteze ce scrie intr-un document oficial
sau poate sa te sune pe tine cand se afla acolo!?


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Buna fetele
Am vazut acum lista si am realizat ca desi voua v am spus de fata de 15 ani,aici nu am apucat sa scriu si o fac acum.O cheama Oana,este o verisoara de a treia din cate am inteles cu mine,din partea tatalui meu,sta cu parintii si un frate de 9 ani in com.Botoroaga jud Teleorman.Din clasa I pana acum a fost premianta,ii place sa invete f mult..din cate mi a povestit o matusa de anul trecut este la liceu in Alexandria parca,sper sa fi retinut corect,face naveta zi de zi........parintii au venit doar din partea tatalui pe caz de boala de 750 ron si alocatia baiatului.......va imaginati ca 2 copii se tin greu in ziua de azi la scoala,chiar si la tara,mai e lumina,bani de chelt pt si in gospodarie etc...........cu toate acestea pt ca fata invata f bine fac eforturi sa o sustina sa mearga mai departe,ca una e la scoala din sat alta la oras sa faca naveta.......probleme intampinate de ea la liceu sunt la informatica si engleza pt ca nu a facut ca lb straina in sat si nici info.........ii e ff greu sa tina pasul la aceste materii pt ca nu are un calculator sa invete,sa faca referate, sa caute pe internet tot ceea ce li se cere la liceu se leaga de calculator la majoritatea materiilor..iar fata se roaga si ea de cine poate sa o ajute,majoritatea colegi..........Mi ar parea rau sa aud ca desi ii place asa mult sa invete din cauza acestui impediment, nu a facut fata si are probleme la aceste materii sau si mai grav ca a renuntat, de aceea indraznesc sa va rog sa o puneti si pe ea pe lista cu un calculator,nu neaparat sa i cumparam, ci poate are cineva in stare buna de functionare , sa se poata conecta la internet, sa faca referate etc. Ei sunt oameni gospodari, se descurca cu ce au in curte,gradina pt mancare si altceva le ar fi jena sa primeasca sincer,hainute mai cumpara de pe la second,...se mai dau prin neam din mana in mana cum se spune, deci nu e cazul sa ne preocupam........dar totusi sa stranga o suma cat pensia pe 2 luni pt calculatorul fetei nu au reusit,ma gandesc ca si pt baiat ar fi util.........eu am tot intrebat in stg in dreapta dar nu am reusit pana acum sa le fac rost din pacate........Va multumesc mult si va raman recunoscatoare si indatorata daca veti putea sa o ajutati.....incerc sa ajung pana de Paste la tara sa i duc niste culegeri si tot ce m ai am eu din cls IX si X ramas, poate o ajuta si in primul rand un dictionat de engleza f bun pt incepatori si ghid de conversatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Gaby,nu vreau sa supar pe nimeni...eu am un calculator,dar caruia i-a stricat Eva windowsul si trebuie reinstalat,plus vazut piesele..e primul meu calculator,folosit pana acu` doua saptamani,cand Eva l-a rezolvat..Am si vechiul monitor,unul mare de 17",folosit foarte putin ca si eu si mami ne-am luat din alea Lcd-uri.Daca gasesti pe cineva sa repare si sa-l puna la punct gratuit....eu il dau....macar monitorul..problema e cum ajunge la ea macar monitorul...ca sigur exista cineva care e mai aproape si are unul....





Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput