Cel putin 10 kg jos (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

La orice regim drastic in care se reduce foarte mult aportul caloric, exista o perioada in care organismul slabeste, dupa care percepe situatia ca pe una de 'foamete' si atunci depoziteaza tot, salveaza energia si stagneaza.
Regimul de viata sanatos e acela cu minim 5 mese pe zi (3 principale, 2 gustari), ba unii slabesc frumos si mancand de 7 ori pe zi. E foarte important sa mananci des si putin, si mancare de calitate - proteine, grasimi bune si carbohidrati de calitate (nu calorii goale). Eu am slabit 10 kile intr-un an, deci un ritm sanatos, cu un regim low carb. Adica fara paine, fara paste albe, orez alb, putini cartofi, fructe putine - mere verzi, fructe de padure, multe legume. In loc de paine panite extrudate din diverse cereale integrale.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Felicitari fetelor care au slabit!
Eu tot grasa si frumoasa sunt! Se incapataneaza dl cantar sa-mi arate 63 de kg. Da' eu nu ma las. Am marit si timpul de pedalat, la 40 de minute, si ii dau inainte.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Uraa, in sfarsit vad si eu sub 61 pe cantar: 60.7 kg!!Sper saptamana asta sa vad cifra 5 in fata!Felicitari pentru rezultate si perseverenta, fetelor! Si spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Felicitari fetelor care au slabit!
Eu tot grasa si frumoasa sunt! Se incapataneaza dl cantar sa-mi arate 63 de kg. Da' eu nu ma las. Am marit si timpul de pedalat, la 40 de minute, si ii dau inainte.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)





heiii, vb prostii, te-am vazut io aseara, pe FB, fugitiv, e adevarat, dar esti atat de sexy......

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

neata.....

Ellinia, grasa la 63???, frumusetea nu o contest

Gusta, munca in gradina e clar yoga
Eu azi am tae-bo cu vreo 6 masini de spalat, uscat, impachetat, ditribuit in dulapuri

Laura, asa, asa, dermatita de contact ii zice

Anna, ai grija, nu insista foarte tare cu regimul, nu esti inca refacuta dupa sarcina, cezariana, etc.
Cresc fetele si o sa vezi ce fitness si masaje o sa ai de la ele dupa servici si in weekend.

Coraly, felicitari pentru slabitul sanatos.

Felicitari tuturor pentru sutele de grame pierdute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Felicitari fetelor care au slabit!
Eu tot grasa si frumoasa sunt! Se incapataneaza dl cantar sa-mi arate 63 de kg. Da' eu nu ma las. Am marit si timpul de pedalat, la 40 de minute, si ii dau inainte.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)





heiii, vb prostii, te-am vazut io aseara, pe FB, fugitiv, e adevarat, dar esti atat de sexy......

SOACRA MARE
Doua maini stangi




Eu cu ellinia ma vad destul de des. Pot sa confirm cu mana pe inima ca este foarte frumoasa si arata super, super. Eu nu prea pricep ce gargauni are ea in cap cu slabitul asta. Arata foarte, foarte bine!





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Ups, ma faceti sa , mi-ati facut ziua mai

Arturici, e doar un fel de-a spune, nu ma consider grasa in adevaratul sens al cuvantului.
E adevarat ca mi-ar placea sa am cu vreo 3 kg in minus, ati vazut vreodata o femeie multumita de greutatea ei?


Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia
ati vazut vreodata o femeie multumita de greutatea ei?


Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)




EU...pana acum ceva vreme, dar din comoditate, nesimtire si lene

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Mai primiti grase care tb sa dea jos cel putin 10 kg? Am nevoie mare de un grup de suport. Nu-s hotarata momentan pe nici o dieta, am o viata haotica, sunt ffff alergata, ocupata, nu dorm noaptea, nu dorm nici ziua si totusi nimic nu ma ajuta! E clar ca-s dereglata din toate punctele de vedere, nu pot nici sa spun ca "nu mananc nimic si ma ingrash din aer". Nu mananc nimic dimineata si la pranz, iar seara recuperez din plin mai ales cu carbohidrati. Acum tin post si-s mare amatoare de paine.........Sunt disperata. Am 12 kg in plus fata de prima nastere. Inainte de a 2-a sarcina am revenit la greutate cu Montignac. DUpa a 2-a sarcina nu m-am mai straduit suficient sa revin. IAr acum nu am timp si energie sa ma concentrez pe asta, dar am inceput sa am si tensiune mare si nu vreau sa ajung la un control si sa mi se spuna ca trebuie intai sa slabesc. Asa ca ajutor.
Am 70 kg, recunosc.
Credeti ca un regim disociat, dar fara zi de proteine animale ar da rezultate? Disociat n-am incercat niciodata, dar cred ca acum ar fi momentul potrivit.
Sport? Eu? Nu-s disciplinata si ma plictiseste. Incercasem Pillates acasa, spre amuzamentul copiilor, dar acum n-am conexiune buna sa vizionez clipuri dupa care sa exersez.
Ma ajutati sa slabesc nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Bee, draga mea, ai nimerit unde trebuie sunt cu ochii pe tine de azi inainte. Eu sunt SOCARA MARE a grupului

deci, eu iti propun asa:

in toata alergatura ta, dimineatza baga ceva in gura- un iaurt/fruct/ cereale fara zahar/migdale crude/nuci/ fructe deshidratate, dar nu sari peste MD.
nici peste pranz.
organizeaza-te de azi. nu de maine si nici de luni.
uita de carbohidrati.
paine o inlocuiesti cu wassa.
cafeaua/ness-ul il bei cu zahar brut-daca e musai.
mananci des si putin.
miscare.....da din craci cand speli vase, cand aspiri, calci rufe, renunta la lift, etc.

eu am avut 70 spre 71 cand am intrat in gasca, azi cantarul mi-a aratat sub 68. 2-3 kg in maxim 1-1.5 luni(atat au trecut?)si asta datorita puturosenii de la inceput, ptr ca m-am mobilizta rapid dar....si mai rapid in ultimul timp, adik in ultimele 2 saptamani, dar de acum incolo o sa fie si mai bine, au aparut atatea verdeturi, si m-am ambitionat sa fie si mai bine.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput