Cel putin 10 kg jos (6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hello, gasca!

Ioana, imi pare rau, dar tot cu aceleasi accesorii metalice fac si bratarile pe snur de piele, numai din piele nu am incercat pana acum si tare prost stau cu timpul nu cred ca voi avea timp sa experimentez tehnici noi asa curand. In schimb uite ce mi-ar placea sa am vreme sa experimentez si sa ajung sa fac: http://www.breslo.ro/Shop/slowfashion/BIJUTERII-PIELE-NATURALA_22151 nu stiu daca imi ia linkul daca nu ti-l dau pe pm.

Azi am bucatarit pana la ora asta, mai stau 10 minute cu voi si trebuie sa ma duc dupa copii. Am facut lasagna de spanac si ciorba de loboda. Am iar o perioada in care vreau s-o las mai moale cu carnea. Sa vad cat ma tine. Am cumparat si peste azi.

La raport nu am cine stie ce noutati, stagnez dar nici nu depun cine stie cat efort. De luat in jos cantarul a luat-o dar incet ca un melc beat cum ii place lui. Nu-i nimic, noi sa fim sanatosi! Bine ca m-am dus iar la sala, am zis io ca azi nu pot pune piciorul in pamant de febra. Am gresit amarnic! Ma doare si cand clipesc! Diseara fac un dus fierbinte si bag doua aspirine ca altfel am mari indoieli ca voi putea sa fac iar aerobic maine dimineata.



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Zi de raportare ? Poi sa raportez: mi-e rau, sunt umflata ca un balon, ma doare tot mijlocul de numa si-mi vine sa-mi fac operatie de sex. Vreau si io metabolism rapid, sa port pantaloni si pantofi josi si comozi, sa fac pp din picioare fara sa ma dezbrac pe jumate ... si sa scap de dureri d-astea. Si mai sunt si alte avantaje masculine pe care le stim noi nevestele ... si pe care le vreau si io sa vad cum e.
Si da, n-am slabit nici macar o letzcaie.


Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

pai daca e marti si se raporteaza,ma conformez!!!

avand in vedere ca ma cantaresc doar in data de 1 ale fiecarei luni,totusi nu am avut rabdare si m-am urcat pe cantar....soc,soc,soc ...pt mine evident....stationare la 76 kg,desi fac sport in continuare,numar caloriile,etc...

nu am renuntat la ideea cu controlul la tiroida,mai ales ca am pe mama cu tiroidita autoimuna,care s-a declansat dupa 3 nasteri.....dar ajung doar prin 28 martie....pana atunci dam cu sport si dieta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Bun venit noilor combatante - Alinkav, anna a, bee!
Sunteti foarte hotarate si asa este foarte bine!
Eu m-am cam dezumflat si din pacate nu la propriu ci la figurat!
Cu kilogramele stau la fel de prost ca -ntotdeauna...

Adica stationez. Este un fel de doi pasi inainte si doi pasi inapoi. Adica dau 600 g jos iar peste doua zile apar la loc.

Din pacate nici acum nu m-am apucat de gimnastica - calculatorul este vesnic ocupat cand am si eu in sfarsit chef si dispozitie iar cand este liber sunt eu prea ocupata sau prea fara vlaga.

In schimb citesc si ma minunez cata vointa au tovarasele mele de suferinta. Mie una mi se pare cam putin sa mananc un iaurt sau un fruct dimineata, o salata bulgareasca sau o friptura cu salata la pranz (parca vad ca si alea trebuie facute fara ulei si doar cu suc de lamaie sau sos de iaurt) iar seara din nou salata (ce festin...).

Pe de alta parte daca alte doamne si domnisoare pot ar trebui sa pot si eu dar nu stiu de ce mi se pare al naibii de nasol un astfel de stil de viata. Asta ca sa nu mai zic ca cine are vointa nu numai ca mananca putin dar se si misca mult.

Desi mi-am pierdut din incredere, inca nu am aruncat din frigider branza de vaci dietetica. Sa vedem ce se mai poate face ca se cam ingroasa gluma cu vremea asta calda care, nu-i asa,cere tricouri si rochite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

raportez ca am trecut oarecum bine si de ziua de azi, desi nu s-a terminat inca; am scapat pe langa cu 1/2 felie paine cu niste ciuperci pe la 11, si un cub mic de ciocolata acum, si cred ca mai bag un mar pe la 9, in rest am mers pe program
cafeaua o beau totusi cu 1/2 lingurita zahar brun
nu e chiar asa rau, nu e chiar informetare; dar imi lipsest nespus painea aia facuta de sot, asa as fi atacat-o aseara pe la 23 si parca vad ca-mi vine si azi cheful
totusi nu ma cantaresc pana pe joi-vienri ca mi-e teama ca nu dau jos deloc si apoi ma las de regim

MARTI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) si nimic altceva
La pranz: 1 gratar (mare) de vaca cu salata verde si fructe - cat vrei (exclus paine)
Seara: sunca de Praga - cat vrei (exclus paine)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Raportez ca sunt invinsa...am mancat ca o purcica zilele astea. Sa nu mai zic ca astazi, la controlul lui bebe, greutatea nu a fost chiar cum ma asteptam si m-a intrebat doctorita daca mananc. E drept ca am avut si vreo 3 saptamani mai lejere dar de saptamana trecuta iau si vitamine si tot mananc in nestire. Acum mi-a bagat si un ghimpe ca daca o fi vina mea ca a luat bebe mai prost in greutate si deloc in inaltime, desi rational vorbind nu cred ca doar depozitele de grasime de la mine is maaari.

Na, deci puneti-mi o turma de porci langa numele meu desi nu am avut curaj sa ma sui pe cantar. Cred ca imi vine si menstruatia si sunt intoarsa azi pe dos, m-a enervat rau si un vecin...nu se poate discuta cu mine asta seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mai duamnelor ce aveti?
gargauni?
sa nu va depresati cu greutatea asta ca va bag in sedinta .
gata cu distractia, la slabit cu voi, ca ma enervozez pe voi

paula,
discuta de una singura, numara pana la ...cat vrei tu...si de maine o iei de la capat, respira, si lasa porci ca nu-s de tine si nici de una din noi.

ana, nu te lasi de nici un regim, hai ca poti, vointa, rabdare si tutun- cine poate.

ralcat
, si io vreau ce vrei tu, dar nu se poate, asa ca, si tu treci la treaba

simi, sigur ca poti si tu


deci, m-am enervozat rau, ca io nu vreau sa cedati, pe mine cui ma lasati?
maine mergeti furmos la farmacie, luati MagneB6, Zinc si alte cele, eventual niste ceai de matase porumb si cozi cirese, alternati, o saptamana matase, alta cozi cirese(ptr tesutul adipos, cica face bine daca retii apa), va umpleti frigiderul cu iarbaaaa multa, si sa nu mai aud discutii si comentarii.CA PUTETI DUAMNELOR]
mancati des si putin si rezistati.

va doresc o seara, mai bine zis o noapte cu ganduri bune, si maine sa va citesc ca sunteti pline de elan, incredere in voi si vointa.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Lulu, pentru incurajarile prietenesti (fara nici un condiment a la soacra mare )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza!
Lulu, ce tonica esti! Parca ne dai asa, un imbold !
La noi e soare si cam atat, bate un vat de te zboara pe sus... Astept week-end-ul sa pot iesi la plimbare.
Androix, cume lasagna cu spanac? Am niste spanac prin congelator, chiar ma gandeam cum sa-l prepar. Si apropos, foarte faine bijuteriile din piele. Mama imi facea pentru invatatoare cand eram mititica. Intotdeauan ii placea cand ii duceam de 8 Martie, "martisoarele" mele erau deosebite.
Bun venit noilor fete! Si spor la slabit!
Si eu sunt umflata, am sa beau multa apa, sa vad cum ma simt zilele astea.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

paula, cat are bebe al tau? fetitele mele au 4 luni maine si de o luna ma chinui cu ele ca nu mai mananca; imi mananca acum cat mancau la nici 2 luni cand erau niste pisoi mici; fiind gemene le-am avut f mici la nastere, Eva 1500 si Ema 2500; iar acum la 4 luni au 4400 si 5600. Au mancat f bine pana luna asta, nu stiu ce le-a apucat, le-am schimbat si laptele; de alapatat nu le mai apaptez ca nu mai e.

mersi lulu de incurajari; nu ma las inca; nu e chiar infometare regimul si mai scap eu si pe langa un pic, dar nu mult; am zis numai ca nu ma canatresc ca dc nu scad ma las.
ce ziceai tu acolo de ceai de matase de porumb si cozi de cirese? si eu se pare ca retin apa f multa, mi-a facut la salon un test si aveam cam multa

azi dim am voie o felie de paine....mmmm, ma duc sa o atac

Mergi la inceput