Cel putin 10 kg jos (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Iris, Poti sa imi trimiti ca pe mine ma incanta un singur fel de inghetata
Ia sa vedem, a ta de care e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Androix, la munca la sala te rog !
Sunt absolut tare super faine bijuteriile tale!
Intrebare ( off topic - sau poate nu? ) eu am alergie la ceva metale (de ex capsele de la blugi - cele din interior, sau catarama de metal la curele), pot oare sa port minunatiile acelea facute de tine...? Ca tare m-as premia cu ceva de la tine in vara cand revine din Ro prietena mea



Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada





Arturicii, multumesc! Dar din pacate pentru tine nu stiu ce as putea sa iti ofer ca sa nu ai probleme, ca mai toate au nichel in ele, cred ca inclusiv argintul. Singurul lucru care nu face contact direct cu pielea ar fi o brosa.
Cu aurul cum te impaci? Ca asa ceva are si fie-mea, nu m-am convins inca, cert e ca de cand am lasat-o fara cercei i s-au vindecat ranile de la urechi. Nici n-am apucat sa-i cumpar altii cum mi-a recomandat dermatoloaga, ea a zis din aur alb, de ce numai ea stie, eu inclin sa-i iau de 18K, aia din aur alb sunt doar de 9K.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Cu aurul si argintul sunt ok insa cu restul e nasol de tot; pe capsele de la blugi (ma rog, cele din interior, stii tu) pun fie plasturi la repezeaza fie dau cu lac de unghii/oja....
Ce e mai neplacut ca odata provocata iritatia trece f greu la mine. La cercei nu mai zic, noroc ca nu sunt genul care sa ii schimbe...

Poate pana te gandesti te rog ptr mine la o bratara lemn piele? ;
eu sunt genul mai "ie" la imbracaminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

raportez un minus de 700 gr fata de saptamana trecuta.
am putin sub 68 kg. eu sunt multumita, chiar daca ma repet, este putin dar sigur, cat dau jos saptamanal.

aseara am facut miscare la greu, adica curatenie dressing, lada la pat, dulapuri, intre 17.30 si 20.30 asta am facut.

azi am mancat la MD branza dulce cu marar si 4 ridichi, un ness
gustare - 1 mar
la pranz imi fac o salata de ton( 1 conserva mica ton in suc propiu + 1 rosie + masline si poate niste branza capra)
pe la 16.30-17.00 inainte de masaj - un baton Fibrobar
si pe seara acasa un iaurt sau o mana de nuci si atat.
apa si ceai din belsug.


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor,
am trecut cu bine de ziua de ieri, nu a fost chiar informtare; am mers si pe langa regim un pic, cu 1/2 lingurita zahar in cafea, 1 cuv mic de ciocolata, 1 mar si o coaja mica mica de paine, nu am putut rezita la painea facuta de sot;
azi astept pranzul, iar friptura de vita si nici nu-mi vine sa mananc ca n-am mai gasit din aia buna la Mega si cea pe care am luat-o e cam tare si nu asa gustoasa :(

am fost si la masaj anticelulitic azi si vacum, numai pe picioare ca pe burta n-am voie decat dupa 6 luni de la cezariana; procentul de grasime 19%, nu e asa mult, dar cred ca sta toata pe picioare si mai ales pe burta. Si am f muta apa 57%, cum sa mai scap de ea, averti ceva idei? treb sa caut un ceaui diuretic

nu m-am cantarit si nu ma canatresc pana pe joi-vineri ca daca vad ca nu scad deloc ma voi demoraliza si lasa de regim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

anna, nu dezerta, te rog.
te cantaresti marti- ca avem zi de raport, si tine cont ca organismului ii trebuie si ceva timp sa realizeze ce se intampla cu el, asa ca ...este posibil sa stationezi ceva vreme.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna!

Pentru mine slabitul e un fel de competitie! Ma cantaresc zilnic sa vad cum mai stau.
Asa ca azi dimineata cantarul meu a fost darnic, 59.9!In sfarsit am schimbat prefixul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Buna!

Pentru mine slabitul e un fel de competitie! Ma cantaresc zilnic sa vad cum mai stau.
Asa ca azi dimineata cantarul meu a fost darnic, 59.9!In sfarsit am schimbat prefixul!

Alina,

Alexandru Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007


Felicitari!!!


Deocamdata eu ma laud cu o milimetrica asezare a indicatorului cantarului sub 65kg. Sper sa va anunt macar un milimetric sub 64 zilele urmatoare.


Ioana, aceeasi problema cu dermatita de contact la unele metale o am si eu.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Hip hip ura am 63 kg sunt chiar multumita si ma bucur cum am stat eu 3 saptamani fara nimic nimic in jos si acuma e din nou inspre bine.

Lulu cu asta ma ocup si eu de ceva zile numai ca nu stiu cand am sa termin.

Arturici sporturi de astea fac si eu dar sa imi spui unde pun sapatul in gradina la zumba sau aparat.

Dulcetica nu plec nicaieri si incerc sa nu ma mai culc pe o ureche ca nu e de bine.

Iris inghetata zici ,sa arunci si la mine.

Ralcat unde ai plecat acuma ca ai dinti buni vrei sa ii si incerci?

Laura azi cum stai?

Boti cum stai cu pui?

Azi e cald aici asa ca iau si eu aparatele pe rand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Felicitari fetelor!
Spor la slabit in continuare!Acum ca s-a incalzit ar trebui sa fie mai usor.


Mergi la inceput