Cel putin 10 kg jos (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna ziua.

Multumesc de apreciere la poza, mie una imi e bine asa dar as mai vrea inca un pic in jos nu vreau mai mult de 60kg.Daca as mai da ceva la picior jos ar fi super daca nu si asa e bine.

Lulu si eu ti-am cerut prietenia pe fb sunt cea cu m.a.c .

De joi nu m-am urcat pe cantar asa ca astept maine sa vad surpriza tinand cont ca am avut un weekend linistit cu multa munca in gradina si azi iar e o zi in forta.

Pup toate fetele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

coraly, sunt de acord cu tine, si eu cand am vazut-o ieri mi s-a parut infometare si am vazut o varianta cam cu aceleasi chestii si cu nr de calorii si erau zile cu 300-600-800 calorii
dar am zis sa incerc macar cateva zile
asta cu schimbat stilul de viata nu merge; pt ca eu am deja un stil de viata, adica de mancare foare sanatos; mananc putin, dar bun, micul dejun de obicei si ceva pe la ora 4-6 pm si cam atat; marea problema e ca lucrez de acasa, si deci miscare zero
o sa incerc si eu, macar de reusesc o sapt si sa dau 2-3 kg acolo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ma gandeam si eu la la o cura de Colon Help, dar ma enerveaza rau pretul...cat un abonament la masaj.....vedeti ce stil de facut calcule am

pe seara va dau accept la toatedupa ce termin curatenia in dressing, asta am de gand, sper sa o termin azi, ca ajung acasa la ora 17.00.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Am terminat runda de "zumba" cu ordinea in casa si "aerobicul" la spalat o tona de vase, urmeaza "aparatele" - datul cu aspiratorul si mopul si dupa-amiaza "cardio" in parc cu cei 3 prunci.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

hahah, i like you arturicii cu "aerobicul tau"
eu imi iau un mar ca-mi e foame dupa oualele alea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna fetele,

Ma bucur ca sunteti entuziasmate si pe baricade...

Pe mine m-a umplut de uimire weekend-ul trecut... am mancat tot ce e interzis, prea mult, baut vin pe langa (si la amiaza), ca doar eram in vacanta, plus ca nu mai puteam de dorul fetelor (prima data in cinci ani sa nu fiu alaturi de ele la mers la culcare sau la trezire) si cand colo.... am slabit 700 grame...si stiu asta pt ca m-am cantarit vineri dimineata, tocmai avusesem niste saptamini ok, am zis ca se vede pe cantar, s-a vazut ceva, si azi dimineata, dupa un weekend de destrabalare culinara)... Plus ca am baut si cola, ce nu bausem de mult mult timp... inghetata, baclavale, cheesecake, nu mai povestesc..Seara pe la 10 cand ajungeam la hotel comandam room service si al meu disparea 5 minute ca sa apara cu sampanie si ciocolata... Nu pricep...

E drept ca am mers cam 10-12 ore pe zi pe jos.... si am basici pe picioare si ma dor pulpele (nu stiam ca am muschi acolo), dar ma gandeam ca baba la frumusete indura(nu era sa vizitez Londra in adidasi, nu)

OK, in caz ca maine si poimaine nu va vizitez inseamna ca se depun kilogramele de zilele astea, presimt ca voi fi cu ochii pe cantar...

Am 4 zile de refacere si balans inainte sa merg la Milano cu prietenele mele, dar acolo sper ca ma port mai bine, mai ales ca ele sunt silfide si nu se omoara cu mancatul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

asta cu schimbat stilul de viata nu merge; pt ca eu am deja un stil de viata, adica de mancare foare sanatos; mananc putin, dar bun, micul dejun de obicei si ceva pe la ora 4-6 pm si cam atat; marea problema e ca lucrez de acasa, si deci miscare zero
o sa incerc si eu, macar de reusesc o sapt si sa dau 2-3 kg acolo


Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011


Da, dar per ansamblu nu e deloc sanatos ce spui tu acolo
Ca sa dai un impuls metabolismului trebuie sa mananci mai des, putin cat zici, dar mai des de 2 mese pe zi. Micul dejun apoi ceva pe la 4-6 si cam atat pana la 12 noaptea e putin si prost nu sanatos. Oricum eu cred la tine ca nu e o problema nici macar de metabolism, e prea devreme dupa sarcina iar cu timpul iti vei reveni, dar trebuie putina rabdare. Ti-as recomanda calduros sa faci miscare pentru tonifiere, dar dieta nu neaparat, in nici un caz cea postata. Seamana izbitor cu dieta daneza. Cand eram tanara am tinut-o si eu cu succes: 6 kile in 7 zile in urmatoarele 2 luni puneam inapoi 12 kg.

Nu m-am scurs pe podea la sala dar acum am o durere de picioare de abia mai merg. M-am mai si preumblat prin magazine sa-mi iau de imbracat si m-am plimbat ceva. Acum trebuie sa plec sa iau kinderii de la gradinita si abia astept sa ma pravalesc pe o banca si sa ma uit la fi-miu cum face aikido ca n-o sa fiu in stare sa il astept in picioare. Nu v-am mai povestit ca radeati de mine. De ce ma tineam eu de 2 saptamani cel putin sa merg sa-mi fac abonament la sala si nu ma duceam? Pentru ca vroiam sa-mi iau unul cu intrari nelimitate, ceva mai scump, cu gandul sa merg in fiecare zi dar ma tot codeam sa dau bani in plus si sa nu merg. Si pentru ca vroiam sa merg mai mult de fapt stateam ca bleaga cu fundul pe camasa si nu mergeam DELOC! Si vroiam in fiecare zi si eu manine n-o sa pot pune piciorul in pamant de febra...


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Arturici ,tocmai ma apuc si eu de facut curat,problema e ca dupa ce dau cu aspiratorul imi cam piere elanul.
Iris ,cunosc genul care nu maninca nimic ,dar pt mine ar fi stimulativ.Eu daca as putea sa ma duc undeva 2 saptamini ,bineinteles fara all inclusive ,dar fara minunat ,ca sa nu maninc ce comanda si nu maninca ,as face o cura reala.Iti doresc distractie maxima!Sa nu ratati nimic si sa regretati ulterior ca n-ati facut!
Gusta si Lulu,aratati bine ,dar asta nu inseamna ca trebuie sa cedati ispitelor.
N-am ca sa spun, ca-s si in perioada nefasta,dar am un presentiment negativ.
Salut nouvenitele!

Va pup,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Ehe, Dulcetica, nu prea are voie elanul sa imi piara ca era casa ca dupa taifun (diseara e desigur la loc dar asta e altceva )

Iris, , apai pastreaza amintirile faine pe care le-ai adunat si revino la vechile obiceiuri sanatoase.
In Milano bate strazile dar fara prea multa inghetata consumata, da?

Androix, la munca la sala te rog !
Sunt absolut tare super faine bijuteriile tale!
Intrebare ( off topic - sau poate nu? ) eu am alergie la ceva metale (de ex capsele de la blugi - cele din interior, sau catarama de metal la curele), pot oare sa port minunatiile acelea facute de tine...? Ca tare m-as premia cu ceva de la tine in vara cand revine din Ro prietena mea


Bun venit noilor fete (hihihihi, zic eu, "aia veche" )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Dulcetica, sper si pe mine sa ma stimuleze fetele... adica daca ele, silfide, nu maninca mult, sper sa ma simt si eu...
No way perioada nefasta, nu te da batuta!
Nu avem all inclusive, doar mic dejun la un hotel de 4 stele, cred ca mic dejun e superok, ne energizam si apoi alergam de la un monument la altul toata ziua...

Arturicii, sa nu vorbim despre inghetata, una dintre slabiciunile mele... nu iti trimit o poza cu o inghetata pe care o savuram alaltaieri in Hard Rock Cafe in Londra... (sau sa iti trimit)...

Va pup si alerg sa imi arunc copiii in cada....



Mergi la inceput