Cel putin 10 kg jos (6)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Bravo Iris si anca

mi-am servit si pranzul- salata ton cu multe legume
MD - a fost o banana, o cana mareeee apa cu tarate ovaz si un ness.
gustarea- o sa fie o mana de nuci
cina - iaurt de capra poate cu niste cereale fara zahar sau simplu.

si merg la masaj azi si maine.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Ce face batranetea din mine.Nu imi amintesc si pace cate kg aveam saptamana trecuta e clar .Azi am 62,5kg imi e bine asa ar mai fi ceva de dat jos dar si asa e bine.

Lulu felicitari si imi place ce citesc de blugi skinny.

Iris super ,unce mergi in weekendul viitor.

Anca e bun inceputul.

Arturici trebuie sa mai discut cu tine de exercitiile noastre ca mie aia cu sapatul in gradina nu mi s-a parut deloc joga ,mai mult la sters geamuri.

Sunt in zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

simimarina72, probabil ai dreptate, dupa o varsta poti sa nu mai mananci nimic, ca tot te ingrasi, sau i cazul meu stagnezi; fac 34 in curnd si de 3 ani ma zbat la un 62-63; acum dupa nastere la 66-67; nu este asa mult la 1.67; dar nici prea putin; un 57 ar fi perfect; un 60 ar fi bine, asta e ma mai chinui un pic, macar pe la 62-3 sa ajung

de mancat eu zic ca nu mananc mult; ieri a fost asa
MD: o rosie, o felie paine neagra si putina mozarela
D: o salata de varza acra si atat
C: o supa crema de legume si un somon la gratar, fara paine fara garnituri
+ un mar si cateva boabe de fistic seara; zic eu ca nu e mult

de raportat nu am mare lucru ca dimineata aveam 66.4; deci practic numai -600g intr-o saptamana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a
deci practic numai -600g intr-o saptamana


Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011


eu imi mentin parerea, este extraodinar pentru o saptamana si ptr varsta noastra, nu mai avem 20-25 de ani si nici nu mai slabim ca atunci, plus ca am avut 1-2 sarcini.
Bravo.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

La ziua de fructe,pot manca si cateva nuci?Sau alune?

(nu cred,dar macar sa-mi confirmati)



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu stiu ca se poate

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hello!

Ziua a 6-a de rina, fara abateri, totul ca la carte, merg inainte, AMR 84 de zile.
Azi e zi de amidoane asa ca am pregatiti cartofi din aceia mici mici la cuptor impreuna cu o salata prietenoasa.

Lulu, felicitari!!! Pai taman tu, soacra mare ai disparut....
Ancadragoman, felicitari si tie!!! Tu in a cata zi de rina esti?
Gusta, discutam, discutam dar eu o tin pe a mea, lucratul in gradina e yoga curat. Ce fac trandafirii aceia frumosi?
Iris, bun revenit, ce m-am mai gandit la tine si la inghetatele tale.... Felicitari pentru scadere.
Apai tu ai tinut disociat, carbohidrati cu carbohidrati
Mi-am amintit ca dupa ce am nascut gemenii am avut o perioada in care slabeam orice mancam si ce ma mai bucuram. Insa din pacate nu a tinut pe termen lung.
Anna, pai daca acum intre 30 si 40 vorbim "dupa o varsta" apai intre 50 si 60 ce o sa mai spunem?
Eu o tin pe a mea; fa sport, uita de mancatul dupa 18, bea multa apa, uita de dulciuri si de paine si o sa fii ok. Dar nu repede ci in cateva luni.
Eumada, cf cartii, ai voie 25 de gr de seminte si nuci si sunt considerate o masa; deci nimic 2 ore inainte, nimic 2 ore dupa.Nu sunt permise cele sarate si/sau prajite.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Eu tot 70 am.
E clar ca am nevoie de proteine ca sa slabesc, insa in post.....
De maine o sa au o pauza de 2 saptamani, sa vad daca reusesc ceva cu oua, lactate, salate. Maine promit 2 oua fierte la micul dejun+ branza. la pranz branza cu spanac si seara salata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cand ar trebui sa ma cantaresc din nou?Si care sunt totusi cantitatile?Se calculeaza in functie de activitatea fizica a fiecaruia?Ca eu ma scol la 5.30 dimi,la 7 am plecart,merg pana la munca trei km pe jos(cu masina fac o ora)munca munca...inapoi,scos copil afara,alergat 3-4 ore,venit in casa,hranit copil,acte...culcat copil..dimineata de la capat,fara sa mai pun multele treburi in oras si drumurile non stop.

La consumul asta oare pot functiona cu 4 mere si 25 grame de alune?

Precizez ca ora de culcare a Evei este 23...iar trezirea mea la 5.30 maxim 6.45.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:


"INFORMATII UTILE
Pentru ca regimul sa dea rezultate, este important sa nu va fie foame niciodata, in primele zile ale regimului Rina's 90, va puteti desfata cu cantitati mai generoase de mancare, in special daca sunteti obisnuit cu mese consistente, insa respectati intotdeauna intervalul sugerat inainte de a lua urmatoarea masa. Pe masura ce zilele din regim trec, veti putea sa va adaptati cu usurinta meselor moderate. in zilele de vitamine, cand vi se face foame, puteti manca fructe uscate, nuci si seminte. Atentie: o mana este suficienta. Puteti inlocui intotdeauna fructele cu legume simple proaspete (puteti sa le imbogatiti cu ierburi aromate)."

Cartea Dieta Rina's 90, pag 32


Mergi la inceput