Cel putin 10 kg jos (6)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

mi-e foameeeeeee........
Da` daca-i musai....cu placere.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Anna, cum adica 800-1 kg nu e spectaculos intr-o saptamana? E super bine!
Pai cat ai vrea sa slabesti intr-o saptamana, 5 kile??? fii serioasa, nici daca nu ai sa mananci nimic, nu ai sa slabesti mult.
Eu in aproape 4 saptamani am slabit 4 kg, sunt extrem de fericita si multumita.

Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

alinkav, pai kilogramul ala s-a dus de luni pana joi si de atunci stau tot acolo sau chiar am mai pus un pic; de la un 67 saptamana tercyta luni, la un 66.2 azi nu prea pot sa zic ca e un progres, poate sa fie numai un pic de apa eliminata mai mult sau chestii din astea

mada, nu stiu ce sa zic, mie electro nu-mi place oricum, deci oricine mi le-ar face, nu cred ca ar folosi ca ma plictisesc si nu prea le suport tare, si dc decat de gadila nu cred ca au efect
termo suna bine, am facut o data si transpitam destul de mult, dar ma gandesc ca poate ca ar treb sa merg la o sauna
cred ca ai dreptate, daca le face un medic kineto sa fie rezultate mai bune
ca un PS asa, eu nu cred ca arata bine luciu, chiar deloc, s-a cam stricat; dar pana la urma zecile de proceduri, dieta, sport si kg de machiar o fac sa arate bine...oricum una e cum arati live si alta cum sunt pozele din reviste


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

anna a Am tinut si eu dieta ta dar pana la sfarsit si pot sa iti spun ca daca reuseai sa o tii pana la capat slabeai cam 4 kg in 2 saptamani pe care le puteai pune la loc la reluarea programului obisnuit de indopare (cum am patit eu...).
Cam asta este cu dietele astea pe termen scurt ! De aceea am ajuns la ideea ca trebuie urmata o dieta de bun simt cu atentie la portii si la ce mananci! Moderatia cred ca este cheia pe care eu insa nu o am.

Dar ca sa fiu si eu la obiect si sa nu deviez> dupa o lunga perioada in care nu am reusit sa fac nici un minut de gimnastica am reusit sa ma apuc azi de sport si nu de dieta. M-am tinut dupa negresa aia (Tiffany parca) dar dupa vreun sfert de ora am cam obosit de scuturat de solduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

simimarina72, cred ca ai dreptate, daca l-as fi tinut pe tot, probabil ca dadeam un 3kg asa, dar nu pot sau mai bine zis mi s-a luat de atatea oua si fripturi
nu sunt experta in diete, n-am tinut niciodata, cu exceptia celor 5 zile de saptamana trecuta; eu toata viata m-am chinuit sa ma ingras, pana acum 6 ani cand mi-am cunoscut sotul...si cum el gateste bine si ne-am facut vacante multe, am tot pus cate 1-2 kg in fiecare an si uite asa am ramas cu ele, am mai nascut si 2 fetite in noiembrie, si uite cum am eu un 7-10 kg in plus

nu cred ca mai tin diete, sanatos mananc zic eu, si nu mult; problema e ca eu lucrez de acasa si deci miscare deloc;si de aici cred ca mi se trage...in plus am luat acum cam 10 ani niste tinctura de propolis o luna ca sa ma ingras si se pare ca a functionat si mi-a stricat metabolismul, de unde nu-mi placea nimic de mancare, acum as manca si pui de drac ca sa zic asa, asta e
voi mai incerca cu portii mai mici si m-am reapucat de pilates, deocamdata programul de 20 min, pana-mi intru in ritm, apoi poate trec la cel de 50; nasol e ca singura in casa nu prea am chef sa fac; la sala nu prea am chef sa ma duc, cand si cu cine, si uite asa

si eu m-am tot agitat acum ca botez un baietel, si-mi botez si fetele, si apoi merg la o nunta si iar la un botez, am la evenimente in aprilie....si eu nu incap in nimic, iar burtoiul nu ma lasa sa arat bine in nimic; ma gandesc sa incerc sa-mi iau o lenjerie din aia modelatoare, oare-mi va strange putin burta? a incercat cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Anna a S-ar putea sa ai dreptate cand spui ca problema este ca nu prea faci miscare. Pe de alta parte, eu ma gandesc ca s-ar putea sa fie si varsta - de regula, de la o varsta incolo, la unele este vorba de 30 de ani la altele de 33 sau de 40 de ani, lucrurile o iau razna rau de tot. Adica, daca inainte mancai cat vroiai si nu te ingrasai sau in 3 zile de mancat mai putintel, slabeai 2 kile, acum - adica dupa ce ai trecut de un anumit prag,nu mai slabesti deloc orice ai face si te ingrasi si din aer.
Am mai constatat ca unele doamne (slabe batz pe vremuri, adica de cand se stiu si eventual pana sa ramana gravide) continua sa manance in acelasi fel ca in tinerete si sunt ff suparate ca se ingrasa cand mananca friptura cu cartofi prajiti - ele care erau niste silfide pe vremuri si nu se ingrasau cand aveau acelasi regim.
Cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Anna a Ca sa raspund si la intrebarea ta > nu am purtat niciodata corsete sau lenjerii modelatoare dar am vazut la cateva doamne care reuseau sa faca o buna impresie cu ele -- nici nu ziceai ca au burtica.

Ca sa eviti sa mananci ff mult, eu iti recomand BioSynergie no1 Silhouette un amestec de Hoodia cu Nopal. La mine a dat rezultate in sensul ca mi-a taiat pofta dar evit sa o folosesc pt. ca trebuie tinuta capsula sub limba si nu prea imi place la gust / este cam amara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Mneatza,

am disparut, din lipsa de timp, am avut si am un program crunt la munca.

raportez, ca este zi de raport, inca -700 grame fata de martea trecuta - poate si mai mult, dar sunt in saptamana CM si sunt umflata

revin.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu pentru raport -1kg

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Ciao bellissime,

Sa va spun eu dieta mea: 4 zile de pizza, prosecco, inghetata si am dat jos inca o juma` de kil, peste cele 700 grame date acum o saptamina jos in Londra...
Deci daca eu in fiecare weekend ma duc asa intr-un oras fain prin Europa, ajung in no time Kate Moss...(sper ca nu)...

Oricum a fost super, va scriu mai mult in curind... si poate pun o poza doua ca am intrat in rochite!!!!!!!

va pupacesc

Mergi la inceput