experiente mistice - (6)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lywh spune:

3x3
Aiba-te Domnul in paza Lui Divina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

S-a deschis o discutie pe fb despre higher self, sau , cunoscut din limbajul psihologic, sinele superior.
Psihologic, se accepta ca exista un sine, care se apropie de o valoare superioara omului. Recunoasterea acestui sine este un pas inainte, catre apropierea de DUMNEZEU. Dar, ce este sinele superior? Care est elimita lui? Ce valori cara? ale cui sunt, sunt colective, sau personale? care este pragul dintre sinele superior si teritoriul lui Dumnezeu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Ce frumos! o rugaciune de la fetele de pe fb. Imi cer scuze, nu situ icne a postat-o dar mie mi-a ajuns la inima! O impartasesc si cu voi pe forum, leaganul experientelor mistice!

O rugaciune a parintelui Arsenie Boca

O, iarta-mi Doamne atatea rugaciuni
Prin care-Ti cer doar paine paza si minuni,
Caci am facut adesea din tine robul meu
Nu eu ascult de Tine, ci Tu de ce spun eu,
In loc sa vreau eu, Doamne, sa fie voia TA
Iti cer intr-una sa faci Tu, voia mea,
Iti cer s-alungi necazul, sa nu-mi trimiti ce vrei
Si sa-mi slujesti in toate, sa-mi dai fara sa-mi iei,
Gandindu-ma ca daca iti cant si Te slavesc
Am drept sa-ti cer intr-una, sa faci tot ce doresc.

O, iarta-mi felul acesta nebun de-a ma ruga
Si-nvata-ma ca altfel sa stau in fata TA,
Nu tot cerandu-ti Tie sa fii Tu robul meu,
Ci Tu, cerandu-mi mie, iar robul sa fiu eu;
Sa inteleg ca felul cel mai bun de a ma ruga
E sa doresc in toate sa fie voia Ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

vreau sa va povestesc cum s-a facut o "vizita" in astral, eter, energetic, cum vreti sa numiti planul mental energetic, al corpului fizic.

m-am pus in pat sa ma culc, imi iau ingerul in brate si incerc sa adorm. De obicei, mental ma pregatesc cateva secunde, si plec instantaneu, fara nici o problema mentala.

Ei bine, acum cateva nopti, dau sa dorm, mentalul ramanea "agatat' aici. Insa nu pentru ca imi umbla verzi si uscate din timpul zilei pe mental, ci pentru ca refuzam sa plec, sa ies din corp in mod inconstient, cum de obicei adorm fara nici o intentie sa vad ce fac si unde plec si de ce plec.
Dupa ce ma prepelesc eu cateva minute bune, cred ca mai bine de juma de ora, ma vad ca ies din corp, ma ridic din pat, ma indrept sper usa din fata casei , si o deschid. In fata usii era o umbra a unei persoane, umbra intunecata, fara chip, culoare. in momentul in care am vazut-o, m-a izbit "forta" pe care o avea, parca as fi vazut pe ala nabadau. M-a speriat atat de puternic, incat am venit cu viteza inimaignabila inapoi in corp, am deschis ochii, am sarit din pat si am alergat la usa fizic, sa vad daca il vad si in planul fizic. Sigur, nu era. A fost vizita doar in planul energetic.
Il invit la rugaciune, pe cel care m-a vizitat, si cand m-am rugat astazi pentru el, curenti de energie au curs puternic prin crestetul capului. ii doresc sa aibe viata plina de intelepciunea divina, inima plina de iubire, si sufletul incarcat de bucuria vietii, si dar divin.

Un singur lucru pot spune cu certitudine, am urcat si coborat din imparatia cerului, cu intelepciunea divina. Acolo niciodata egoul nu se va ridica cu atitudinea lui indrazneata si psi profesionista de a "zgandari" in vietile altora fara permisiunea spiritului, sufletului, sau constienta egoului.

In experienta mea mistica, am intalnit marea umbra, umbra totala, absoluta, care distrugea tot ce atingea. Am alergat ca un natarau, pana cand am realizat ca numai DUMNEZEU ma poate salva, si cand sa ma atinga, aproape de picioarele mele, am constientizat si strigat dupa DUMNEZEU. Umbra a inghetat instantaneu. Daca umbra neagra care m-a vizitat de curand este doar o particica din acea mare de intuneric absolut, atunci, recunosc, forta pe care am simtit-o este de talia egoului antrenat in scopuri altele decat divine.
Cel putin si-a atins scopul in ceea ce ma priveste!Cand am revenit in corp,aproape ca am suspinat zgomotos, cu sufletul la gura, de pseriata ce am fost, de am crezut ca imi trezesc copilul.

Dumnezeu sa binecuvanteze, ierte si intelepteasca pe cel care m-a vizitat. A sa il imbrac in rugaicunea iubirii, ca lumina lui Isus sa patrunda in sufletul acelui ego!

Eu mi-as folosi purerile pentru scopuri mai diplomatice, si nicidecum sa mi se testeze bravia in capacitate psi.Ca de speriat m-a speriat!

numai pace.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

3X3 era umbra unei persoane, in sensul de amprenta energetica, nu de umbra in sine sau nabadaul unei persoane? Pentru ca e o diferenta aici. Daca era persoana atunci e grav, pentru persoana nu pentru tine, dar daca era nabadaul atunci poate ca persoana nu are nici un amestec direct, de vointa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irisM

3X3 era umbra unei persoane, in sensul de amprenta energetica, nu de umbra in sine sau nabadaul unei persoane? Pentru ca e o diferenta aici. Daca era persoana atunci e grav, pentru persoana nu pentru tine, dar daca era nabadaul atunci poate ca persoana nu are nici un amestec direct, de vointa.




A fost o "vizita" in mod deliberat "organizata". In spatele acestei vizite este o vointa, un personaj cu capacitati psi profesionale. A facut rau fizic, in mod deliberat. Pe mine nu a apucat decat sa ma sperie.probabil ca intentia nu a fost de a ma speria, insa de la natura, nu stau in preajma unor astfel de "forte". De aici si reactia mea.
In urma acestei "vizite "sanatatea unei persoane a fost serios perturbata.

imi pare rau ca, asa cum zice acea presoana,"inca se mai intra cu bocancii in viata unui om"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

Aha, am inteles.. Da, e pacat de posibilitati, ca directia e evidenta..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

http://blog.citatepedia.ro/brene-brown-puterea-vulnerabilitatii.htm
iata un link pe care il pun cu mare drag. este subtitlu in romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

a fi vazut in toata spendoare vulnerabilitatii, este calea care lasa creativitatea, inovatia si schimbarea, asa cum zice dr Brown, sa se manifeste in toata splendoarea lor. De la a fii deschis ca o carte , pentru a te elibera si primi informatia-gratia divina nu este decat un pas...de cceptare si traire a momentului ce ne completeaza si defineste. Impartasirea este un astfel de moment.
iata al doilea link
http://www.ted.com/talks/brene_brown_listening_to_shame.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

uite ca am trait si "apocalipsa", si lumea totusi, nu s-a sfarsit!
Cand ma gandesc la eroarea in interpretare a celor "luminati" de ego, nu pot decat sa spun ca DUMNEZEU are planul LUI, si SIGUR. Schimbarea a inceput de mult, si va fi, insa prin creatie, prin viata de zi cu zi, prin om. Pana atunci, ca urare de craciun, la mai multe trairi!

tuturor o floare!

numai bine
http://experientemistice3x3.wordpress.com/viziune-si-apocalipsa/mesajul-apocalipsei/

Mergi la inceput