LMA Cristian,Alesia,Diana!!! Fluturasi 2011 (138)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami exact...ness iti trebuie? ailed ce zici, o urechem?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra


problema mea acum este ca nu mai am pantaloni ..toti stau pe mine de parca ar fi trening si nu stiu daca sa imi cumpar acum sau sa mai astept sa vad cat mai slabesc...of..am o singura pereche de blugi care imi vin..din aia skini, cumparati de Craciun..dar si aia incep sa fie mari in talie

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


mmmm...suna bine, inseamna ca ai slabit ceva daca simti asa la haine

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, da o urechem, da dupa ce termina sifonierul, mada tin regimul care l-am tinut de am slabit dupa maria si dupa ilinca : tine 5 zile si mananci in fiecare zi acelasi lucruri din 2 in 2 ore: 8.00cafea
10.00 ceai( neindulcite)
12.00 un cub de branza topita
14.00 1/2 pachet de branza de vaci
16.00 un pahar de suc de rosii
18.00 un ou fiert tare
20.00 un iaurt
22.00 un mar
eu am dat vreo 4 kile dupa fiecare si am ramas cu 2.5 date jos. Aseara ma gandeam la tine ca beam apa de foame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada i-ati o pereche de blugi sa tipe pe tine, sa te motiveze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, distractie placuta in parc la leagane eu azi intentionez sa trag o tura prin Kiabi ca a intrat indemnizatia Hai ca m-ai suparat la faza cu laptele praf..adica eu dau la copiilor porcarii?

cami, spor la treaba si azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu mai stau 5 min si sun la dermato ca tb sa-i vada cum a ramas dupa neg( a cazut in sfarsit) si sa vad cand ma primeste si dupa tb sa platesc niste facturi si sa cumpar ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, azi nik?
strumph, ati plecat?
somleac esti la job, nu?
viss in parc, deja?
miki te pup! spor la munca!
scrish, sanatate! tu ai facut boala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada i-ati o pereche de blugi sa tipe pe tine, sa te motiveze

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

da, asa am sa fac Si cu blugii astia care imi vin acum tot asa am facut, cand i-am luat abia intrau e mine. de atunci am dat jos vre-o 3-4 kg si deja ii simt altfel.
Bafta la dr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, puup!
simo! ce faci mami? cand a fost ziua lui mati? sau o sa fie?
te puuuuuup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

cafeluta mai este si pentru mine da ? am nevoie mare cred ca ii iese vreun dinte piscoatei ca ieri noapte si azi noapte s-a trezit urland, ieri noapte de 3 ori si azi dimi odata la 5.40 de nu stiam pe ce lume sunt si nu am mai apucat sa dorm dupa ce am pus-o pe ea la nani, i-am dat sa suga ca nu se potolea din plans si pana am pus-o inapoi in patut s-a facut 6 si ceva si m-am dus in pat la mine inapoi si Nick s-a ridicat sa plece la munca, am mai motait eu nitel si la 7,15 s-a trezit donsoara ma striga, mama maaammmaa eu chiauana bine nu-mi venea sa cred cat e ceasul, speram sa doarma macar pana pe la 8 dar ea nu, ii ajunsese inca un somn mic de o ora si un pic dupa ce a papat tziti, matinala e fiica mea dau vina pe lumina de afara, cum se lumineaza acum mult mai devreme cum si ea hop s-a trezit... abia astept sa se schimbe ora duminica asta ce vine pe 25 se schimba si abia astept sa se lungeasca ziua mai mult sa fie lumina afara mai multe ore

Ieri a fost ziua mamei aici, mi-a dat Sophia o felicitare, scrisa cu ajutorul lui tati basa draguta si scumpa, intr-un plic roz pe care scria pentru mami abia astept sa creasca si sa imi faca ea cu manutele ei ceva sau sa imi aduca o floricica

Am fost ieri si am cumparat pamant pentru floricele si mai multe rasaduri de panselute si petunii si alte floricele pe care nu stiu sa le numesc acum s le-am pus in vase si mi-am aranjat frumos in fata casei , le-am facut si poze, le-am comparat cu cele de anul trecut, anul asta sunt mai multe is mai frumoase aul trecut le-am pus pe 23 martie , anul asta mai devreme cu 5 zile atunci aveam burtica si asteptams a nasc, de asta ma si apucasem de gradinarit sa incerc sa o scot afara ca era aproape de termen care era pe 25 si ea nici un semn ca ar fi vrut sa iasa anul asta imi facea cu manuta de la geam se uita la mine cum plantez floricelele si radea la mine prin geam si imi facea cu manute, scumpa de ea... pe zi ce trece tot mai mult o iubesc, nu stiu unde incape atata iubire in inima mea

Am fost sa imi caut ceva de imbracat pentru ziua piscoatei cand iesim la restaurant, nu am gasit nimic pe plac... in schimb mi-a luat Nick 2 camasi si uns acou, cica pentru ||Ziua mamei, cadou.. voia sa imi ia si flori dar i-am spus sa nu, ca inca mai am buchetul in vaza de la 8 martie, rezista mult vad .... off si acum dupa ce am mai primit si vestea cu bunciul lui Nick nu-mi mai arde de nimic, plus ca aseara a sunat soacra si a spus ca sapt viitoare pe 2 sau 28 trebuie sa mergem la Manchester, si noi de aici trebuie sa plecam cu o zi inainte si apoi ne mai ia o zi sa ne intoarcem, deci 3 zile... si apoi ne inatorcem miercuri sau joi si duminica o serbam pe piscoata... mi-e asa de ..nu stiu cum sa spun... mi s-a luat, dar na, asta-i viata, ce sa facem? nu iese conform planului ci cum le aranjeaza cel de sus ...

Hai ca m-a parfumat piscoata rau de tot ...pffffff sta agatata de piciorul meu , eu pe pat , ea la margine si se screme aici ca nu a facut de 2 zile si acum cred ca are o explozie in pantaloni

revin dupa ce aerisesc casa si fundul piscoatei




Mergi la inceput