LMA Cristian,Alesia,Diana!!! Fluturasi 2011 (138)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

deea, imi imaginez in ceasca o cafea neagra , eu numai asa o beau, fara zahar sau lapte. Cu ajutatul in casa, sa sti ca si sotul meu ma ajuta, dar mi-a trebuit ceva timp ca sa gasesc metoda Daca vreau sa faca ceva tb sa-l anunt din timp...adik ii spun de dimineata..azi eu tb sa fac aia si aia si aia si aia..dai si tu cu aspiratorul? si cand ma vede ca ma apuc de treaba si stie cate am de facut se apuca si el de aspirat.
Mie sti ce mi-ar placea sa faca sotul meu? sa iasa cu copiii afara la plimbare si sa ma lase pe mine sa-mi fac treburile linistita..dar nu o face...si daca iese..intr-o ora e inapoi. Asa e, e cald si la noi acum, sunt tare fericita.
Apropos de curatenie, maine o duc pe Cata la mama si de miercuri ma apuc de curatenie cat timp e Cristi la gradi. Am 4 dimineti la dispozitie sa termin treaba

Azi Cata s-a trezit la 8 sa pape lapticul, nu sa mai trezit de mult asa devreme...acum o aud vorbind in camera ei..il stiga pe tati, dar nu-i acasa . Zilele astea i-am tot spus sa-l strige si acum cand se trezeste numai pe el il striga : tati, taaati, tati, taaati, tati, taaati

Happi, stiu ca ne citesti , Hai mai intra sa ne spui despre voi

Va doresc o saptamana frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally, n-am apucat sa-ti multumesc pentru capitolele facute Nu-i nimic daca nu modifici titlurile, important e sa avem capitole facute la timp , ca le modificam noi dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
am pus masina nr 2 la spalat, acum tb sa strang ce a rasturnat sefa(sosete)
Deea eu in locul tau o trimiteam in tabara, eu am trimis-o pe Mari, desi si ea e dezordonata... etc...ordonata ar fi daca ar si vedea in casa, dar daca sotul tau e poet ca al meu....slabe sanse...
eu nu il mai rog, ii spun, si daca nu face, incep sa fac misto de faza de el ca n-a facut... si face, dar nu te gandi la cine stie ce...ti-am zis vezi si de tine, ca nu-ti da nimeni "matura de aur "
si statuie nu-ti face ca s-au scumpit materialele...la mine gandeste-te ca eu platesc si facturi si fac si cumparaturi. Dar daca azi n-am chef de ceva nu fac. Sau daca am chef sa ies sau sa beau o cafea , ies. Bine nu sapt asta ca inca 4 zile sunt la dieta si de vineri tin post
mada, da si mie din cafeaua aia,, ca asa imi place si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
am venit si eu la cafeluta

ally multumim de capitol, ne-ai salvat da, trebuie avut grija mai ales daca ai gresie peste tot. asta nu am inteles eu niciodata la italienii si spaniolii aia...de ce trebuie sa-si puna peste tot gresie mie, sincer, nici nu-mi place gresia, in afara de bai si bucatarie....presupun ca stati undeva unde nu ati facut voi renovarile, nu? asa ati gasit

alina06 asa ma bucur ca ai o sarcina usoara, mai ales cu un copil mic de care trebuie sa te ocupi toata ziua. si eu zic la fel cu laptele de vaca, este muuult mai bun decat lapte praf (scuze, dar este o porcarie lp) si eu la fel intentionez sa-i dau dupa ce o intarc.
Luca este un dulce, se schimba si el pe zi ce trece... si ce burticuta frumoasa ai, a crescut, asa-mi placeee...

deea Anna a fost minunata si o frumoasa ce-am mai plimbat ea papusica eee cu alesul de pe tava oricum este o traditie, nu ca ar insemna ceva, asa ca nu conteaza daca a luat sau nu ceva de pe tava.
tortul acela cu multa frisca...mmmm cred ca a fost super gretos, mie asa-mi pare. zici ca n-am fost bun? pai ar trebui sa le faci reclamatie la aia. eu chiar am specificat la astia cu tortul sa nu-mi puna deloc frisca si tot mi-au pus putina acolo
cu calciul...si noua ne recomandase sa dam calciu sa ajutam dintucii, si cum i-am dat cum i-au iesit dar nu te gandi ca de aia au iesit , ca i-am dat eu calciu erau oricum gata sa iasa.

scrish ooo...imi pare rau ca a facut sotul rujeloa. chiar acum...ce nasol. multa sanatate si sper sa nu faca si Luca . bine, ca si daca face nu-i un capat de tara, scapa

madutza ieri a fost super afara, a fost caldut dar nu tare , am stat intr-un parculet aici langa noi, n-am mai mers in parcurile mari ca asa cum ai zis si tu, sunt asa pline si nu prea imi place. aici eram numai noi bine, nici asa nu-mi place dar daca altii nu mai erau...asta este ne-am dat in leagan, am mers pe jos de nu ne mai opream, asa-i place buburuzei sa mearga pe jos dar tot de-un deget se tine, nu-si da drumul nicicum
o sa pun si poze mai tarziu.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

multam de cafeluta deea
eu bag un NESSSSSSSSSSSSSS
ca de cand mi-a fost rau
tot nes beau
ca sa ma tin pe pozitii
voi reveni la cafea cand va fi mai putin obositor
offfffffffff
nici noi nu am dormit deloc azi noapte
iar s-a foit petra toata noaptea
si a plans din juma in juma de ora
da si incerc
sa ii scot un laptic
si cred ca si asta o nemultumeste
ca vreau sa ii dau la 8 unul
la 23 si apoi pana la 5 nimic
da nu-mi iese in fiecare noapte
are doi dinti super umflati sper sa ii sparga gingiile si ei cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza roxy, eu cred ca tiramisu de cumparat e naspaaaa rau, doar intr-un singur loc la o nunta am papat unul buun, in rest
deea, si daca a aratat e un fel de a alege, a fost ea mai delicata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

caminess iti trebuie la agstrita ta!, baga o cafea mai tare mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia, mada spor la treburi
si eu azi am de terminat sifonierul meu
apoi de trecut la celalalt
din cealalta camera
si la VITRINE
OFFFFFFFFF
TRE SA AM MULTA RABDARE

deea te rog lasA FATA SA MANACE CAT VREAAAAAAAAAAAAAAA
creste mare si asa
sau macar nu te mai enerva tu
eu asa am patit cu antonia
care si acu e super scarnava
comparativ cu petra
da deja nu ma mai enervez
si eu am plans de numa vreun an
mai ales ca ea inca mananca pisat
ca nu suporta nimic in gura
etc
asta e copilul eu ce sa fac?
decaty sa vomite
sau sa nu manance nimic mai bine asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki ce fain ca v-ati plimbat si relaxat. cred ca ti-a prins tare bine

ailed o mamica harnicuta. merg si eu sa bag o masina ca mi-ai dat un avant

madutza deja te apuci de curatenie? eu peste 2 saptamani ma apuc

merg sa bag masina si sa dau papa la buburuza.
mai tarziu iesim afara si mergem iar in parc la leagane

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia ce regim ti? si eu tn sa ma reapuc de regim. of in ultimul an numai asa am tinut-o..regim, pauza, regim pauza. Nu mai am mult pana la greutatea dorita, ma simt bine asa cum sunt acum dar imbracata Pt la mare si pt rochia aia sexy mai tb sa dau jos. Dar parca vad ca o sa-mi fac o rochie mai simpla

problema mea acum este ca nu mai am pantaloni ..toti stau pe mine de parca ar fi trening si nu stiu daca sa imi cumpar acum sau sa mai astept sa vad cat mai slabesc...of..am o singura pereche de blugi care imi vin..din aia skini, cumparati de Craciun..dar si aia incep sa fie mari in talie

Mergi la inceput