LMA Cristian,Alesia,Diana!!! Fluturasi 2011 (138)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Dragele mele
v-am prmis ca azi dupa eco intru sa va dau vestea: e FETITAAAAA!!!
Nici nu-mi vine sa cred ca voi avea pereche, nu ma gandeam neaparat sa fie asa, dar ma bucur tare mult. E mai micuta decat era Petru la varsta asta, mai gracila dar tare dulce, cu o manuta statea la gurita, initial asezata picior peste picior...

Scrish, ce veste poveste... Sanatate multa sotului tau, Luca sa nu ia, nici tu, si apoi veti avea o petrecere minunata!
Lidia, felicitari pentru bebe2, sa ai o sarcina usoara si sa fii sanatoasa, si abia asteptam sa vedem ce e si la tine!
Irinuca, la multi ani Dariei, de dimineata ma gandesc sa va scriu - sa aiba o viata minunata!!!

Pupaturi multe


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

a treia veste buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Pisuc, felicitari din suflet mami si o sarcina cat mai usoara in continuare!!!

Simonelu, ma bucur mami ca ai mai intrat putin pe la noi! Noi te astptam ori de cate ori ai timp si poti sa ne mai povestesti despre voi.

Delia, multumesc ,ult pentru sfat mami. Avem si scaun dinn acela care se monteaza la masa dar NU , el vrea pe scaun mare si la masa noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Oooo.... Cate vesti minunate!
Felicitari fetelor pentru bebe 2.
Pisuc ce frumos ca vei avea pereche!
Lidia, bebe a fost programat sau a vrut el sa vina? Ma bucur pentru voi, ca veti avea o familie mai mare!

La multi ani si Dariei de Somleac si Daria de Djlaura!

Roxy, tati al nostru are un program cam dezorganizat. la ei la serviciu s-au facut niste schimbari si pana isi intra cu totii in ritm, lucreaza cam haotic. serviciul lui presupune si control in traficul rutier si in functie de ora stabilita, pleaca si cu noaptea in cap, dar uneori la pranz. Astazi s-a intors la 16. dupa 12 ore de munca, l-a luat daria de nou: s-au alergat prin casa, s-au jucat, iar la ora 21 erau amandoi in pat :) . ma alatur si eu lor acum.
noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Seara buna, mamici!

Cate vesti aflu!!!

Lidia felicitari pentru sarcina!!! Vad ca mamicile cu baietei vor avea pereche!!! Sa vedem acum ce culoare are caruciorul tau!

Pisuc felicitari pentru culoarea roz!!!

Desi nu va cunosc pe niciuna ma bucur tare mult pentru voi si va doresc sarcina usoara si bebe sanatos!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Seara buna!

lidia...te felicit din suflet!
pisucmic...super veste!Ma bucur ca vei avea pereche!
simonacip...

In rest..va pupic pe toate si fug la culcus ca a venit Mos Ene...nu sunt in stare sa mai scriu cateva vb...

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Wow, ce vesti bune am citit acum!!!

lparpala, felicitari pentru sarcina!!! Sa ai un bebe sanatos si frumos, iar sarcina sa fie una usoara, usoara!

pisuc, ce frumos ca si tu vei avea pereche Sicer, eu te vedeam mamica de baietei , dar este tare frumos cu baiat si fetita Pupam un Pertu mic si dulce si iti doresc o sarcina usoara in continuare. Cand intrii in concediu?

strumph, imi pare rau ca inca nu ti-ai gasit tinuta. Distractie placuta maine la "jumulit"

ally, zici ca ai trimis deja coletul cu nori? off, lasa ca nu merg sa-l ridic de la posta, poate asa scap Miercuri vreau sa ma apuc de curatenie si sper sa termin pana vineri. Sper!

simo, ce ma bucur ca ai mai intrat. Pupici multi tie si baietilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna seara fetele,

Am intrat si de dimineata si scrisesem ditamai mesajul care s-a pierdut.Apoi nu am mai avut timp sa scriu caci s-a trezit David...

Intru acum si citesc numai vesti foarte bune:felicitari Lidia-sarcina usoara mamico,felicitari pt fetita Pisuc-mi se pare minunat ca ai fetita!!

Deea,intr-adevar David este un pufos dar nu de la titzi caci l-am intarcat din ianuarie!Mi-a fost teama ca o sa am probleme cu el ca nu v-a accepta Lp,sa nu fac ceva cu sanii..dar nici vorba de nici unul dintre aspectele mentionate!David cred ca nu prea se mai satura si avea nevoie de o cantitate mai mare...

Viss..cam in fiecare luna am facut tort!Am mai sarit cateva lunite.Acum la un an sa vad ce alegere fac caci este tare greu!!!Sper sa gasesc tortul potrivit si ca design si ca gust!!

Roxy,stiu ca mi-ai scris ceva in capitolul trecut dar am uitat..

Strumf,ca de obicei tu ne strigi pe toate si iti amintesti de toate off-urile noastre..un buchet de pt asta!
De ziua piscoatei incep munca si nu sunt prea fericita caci am vb si cu sefa mea duminica la telefon si ce am vb initial s-a schimbat,si nu mai sustine ca ma va lasa sa lucrez si in sucursala..ma rog!!Sunt tare dezamagita si nu stiu daca voi face fata,dar nu am ce face..tb sa merg inainte!!!
Of,si mai am asa de putin...

Am facut si eu curatenia de primavara vineri si sambata!Am zis sa las casa curata caci vine soacra in inspectie..
Si asa numai avea cand sa fac.

Vineri merg la concert la Horia Brenciu..,abia astept!Si am in toate zilele din week-endurile viitoare cate ceva programat,deci bine ca am facut macar prin casa!!
Vreau sa merg la cosmetica,la mani-pedi inainte de serviciu,acum sa vad daca ajung!!

Vroiam sa va intreb ce magazine recomandati pt a-mi cumpara 2 camasi office caci vechea garderoba am dus-o la tara!!Nu imi mai placea nimic!!!

Si tb sa imi schimb fierul de calcat caci aveam un Tefal si de cateva saptamani curge apa maronie din el si imi pateaza hainele,ma gandeam la un Phillips,ce ziceti??Aveti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Wow! Ce vesti frumoase am citit, asa la ceas de seara! Ce m-am bucurat. Si pentru pisuc si pentru Lidia.

Lidia, felicitari! Sa ai o sarcina usoara si la termen. Stiu ca va mai doreati un bebe . Diana a fost o frumoasa!

Pisuc, felicitari pentru fetita! Si pentru mine, la fel, nu conta sexul. Chiar ma gandeam ca pentru Luca, poate ar fi mai bine sa fie tot baietel. Dar cand a zis dr fetita, mi-au dat lacrimile. Sotul zice ca aveam gura pana la urechi

Delia, am vizionat poze. Dodo e o smechera, frumoasa si vesela!

Ma bag la nani, ca se descarca laptopul.
Puup

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 20+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lalely, nu stiu ce mai au acum, eu de la etic mi-am luat niste camasi dragutze pt job, la kotton stiu ca mai aveau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

asa si de fier, am avut si tefal si phillips dar acum am un bosh si sunt ff incantata: ideea e ca tb sa aiba 2200 wati sa aiba abur peste 150 bari parca... ia-l puternic... eu poftesc la o statie de calcathttp://www.tefal.co.uk/All+Products/Linen+Care/Steam+Generators/Products/Pro+Express+Plus+-+GV8430/Pro+Express+Plus+-+GV8430.htm

Mergi la inceput