Strugurasi de Sept-Oct 2011 *46*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Hayat, nu o sa iti spun nimic pentru ca de fapt nu as sti ce si cum sa o spun...doar ca ma bucur enorm ca ai revenit printre noi! ma rog la dumnezeu doar sa te aline cumva si sa faca sa treci cat mai usor peste incercarea asta...

ma bucur mult ca macar razvanel o sa te poata face sa vezi viata luminoasa si de acum inainte.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:


Si eu sunt PROOO bunici , oarecum e ciudat sa fii pro dormit cu mama si contra cu bunicii, ok inteleg ca na batranul miroase a batran, insa nici parintii nostrii nu au 70 de ani sa fie chiar asa rau... Si pana la urma daca de ex Ela e obisnuita sa doarma cu mine si intr-o noapte lipsesc, mai bine o lasa sa "cry-out" pana doarme sau sa doarma cu bunica>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

ca veni vorba de grasani: Tudor avea la 4 LINI JUM 8500G SI 69 CM.
Cel mai important e ca e sanatos . Spatele meu insa nu e deloc bucuraos de greutatea lui. Si mai creste. Mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare!

Hayat - ma bucur ca ai facut primul pas si ai scris .

Dbunny - spor la cheltuit!

Camady - f draguti pantofiorii. I-ai comandat d epe net? Ce nr ai luat?

Am fost la Cora azi, dar nu m-am prins pe unde sa caut umbrela de carucior. La ce raion, vreau sa zic

Incepand de maine la H&M este promotie la haine de copii, la cumparaturi in valoare de 100 Ron, discount 30 Ron.

Sei - alocatia intra cu indemnizatia pe aceeasi pozitie din extras.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hayat_Kh

Buna fetelor!

Vin si eu dupa o absenta....motivata, zic eu....

Vreau sa va multumesc tuturor pentru mesajele voastre si pentru compasiune. A contat enorm sa nu ma stiu singura in aceasta incercare. Inca mai sunt in stare de soc. Nu reusesc sa ma mobilizez , toate zboara in jurul meu, insa nu simt nici un impuls sa fac ceva....fac, dar cu greu si destul de putin.

Mi-au atins sufletul in special mesajele pe care le-am primit prin sms. Va multumesc scumpele mele.

Nu vreau sa vorbesc prea mult despre asta,iar voi nu trebuie sa incercati sa gasiti cuvinte pentru a ma imbarbata....pentru ca nu exista.....

Marryan, nu stiu cum ai trecut tu peste moartea mamei tale, insa pentru mine a fost o lovitura aproape mortala...si nu vorbesc la figurat...Poate ca intr-o zi, cand o sa am puterea, o sa va povestesc despre trairile mele din ultimele 2 saptamani,care au fost parca scose dintr-un cosmar....din care pare-se ma incapatanez sa nu ma trezesc....

Vroiam sa va spun despre noi ca suntem bine, cum zicea Sei,atat cat se poate. Si eu si Razvan am fost foarte raciti, am facut tratament si acum suntem mai bine, el este insanatosit de tot, eu abia azi am terminat ultimele pastilute, inca mai tusind oleaca. De duminica am iesit in fiecare zi la plimbare cu Razvan. Imi face bine....soarele, vantul, vremea frumoasa...nu-mi face bine izolarea...

Am facut si vaccinul de 6 luni. Nu am plans deloc. Avem 7,950gr si 70 cm.Pe perioada cat a fost bolnavior am sistat diversificarea, iar de 2 zile am inceput iar. Ieri si alalaltaieri am papat, piure de morcov+pastarnac+mar+orez, facute la steamer. Atat de tare i-a placut, de imi tragea lingurita din mana si pana nu mai ramanea nimic pe ea,nu o lasa.

Azi i-am dat avocado cu morcov si putin orez pasat. Nu i-a placut deloc.

Mai dragelor, nu stiu ce sa va mai spun despre noi.
Bunny ,multumesc ca ai intrebat de noi

O sa incerc sa fiu mai des pe aici, desi uneori nu am nici o tragere de inima sa imi spun of-ul, pentru ca mi-e teama ca o sa deprim gasca.O sa imi treaca, trebuie.....

Lena ...cum vrei reteta? Cu urzici crude sau cu urzicile gatite?

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor




Hayat am urmarit mereu sa vad cind o sa ne scrii despre voi, vroiam sa stiu despre starea ta, stiu e greu nu se compara cu nimik, eu inca simt golul imens in suflet. Cind nu o aveam pe Valeria, plingeam, discutam cu ea o rugam sa vina in mintea mea sau vis sa imi dea sfaturi, incurajare etc....acum de cind am fetita mi sa schimbat rolul, vb cu ea despre bunica, ii povestec ce tin eu minte, ii arat poza...ea este alinarea mea, dorul imens pe care il simt pentru MAMA ...ea ma alina.
Stiu ca esti puternica, pentru ca de multe ori Razvan te-a incercat si tu ai dovedit ca nu te pierzi cu firea, si esti o luptatoare. Acum Razvan o sa fie alinarea ta, dorul de MAMA o sa il umple cu dragostea lui. Ma bucur ca Razvanel papa bine, creste frumos asta e bucuria noastra acum.
Lera nu maninca nimik decit sin, arunca afara tot, sunt disperata, am doi piediatri care unul ma streseaza sa ii dau cereale, si altul sa o las pe lapte si cind va avea nevoie ea imi va da de stire...acum mii groaza ca la 7 luni ea nu cintareste nici 8 kg si a slabit un pik dupa vaccin, fructele cind ii dau i se face greata si le arunca afara. Eu sunt lesinata, obosita la maxim, mi se invirteste totul in jur, ametesc, picioarele nu ma asculta, analizele sunt bune, vitamine iau...si totusi sunt varza

Cum ii dai cereale? cum i le faci? cum combini cu avocado?

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Nanna pantofiorii i-am luat dintr-un magazin de copii , nu de pe net.Sunt nr.17.

Marryan, Eva are 7500 gr si tot asa ne chinuim cu mancarea.Adica nu vrea sa manance mai nimic.Am pacalit-o 2 zile cu piure de morcov(cam 50 gr la o masa) dar cand am introdus si pastarnac, adio. Azi i-am amestecat morcov cu cartof, cartof simplu, pastarnac cu cartof.........refuz total.Asa ca nu esti singura si Eva vad ca e mai slaba ............desi mie nu mi se pare a fi slaba
Voi ati rezolvat problema ochisorului? Noi ne chinuim in continuare cu canalul infundat.Ma gandesc ca trebuie sa fac si altceva inafara de masaj. Offff.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Nanna pantofiorii i-am luat dintr-un magazin de copii , nu de pe net.Sunt nr.17.

Marryan, Eva are 7500 gr si tot asa ne chinuim cu mancarea.Adica nu vrea sa manance mai nimic.Am pacalit-o 2 zile cu piure de morcov(cam 50 gr la o masa) dar cand am introdus si pastarnac, adio. Azi i-am amestecat morcov cu cartof, cartof simplu, pastarnac cu cartof.........refuz total.Asa ca nu esti singura si Eva vad ca e mai slaba ............desi mie nu mi se pare a fi slaba
Voi ati rezolvat problema ochisorului? Noi ne chinuim in continuare cu canalul infundat.Ma gandesc ca trebuie sa fac si altceva inafara de masaj. Offff.

mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003

camady's baby



Camady imi pare rau ca si voi va chinuiti cu mincarea, mie chiar mi se pare ca a slabit un pik Lera, e frustrant
Noi da am rezolvat de mult prb cu ochisorul am folosit Tobrex si mult masaj cam de pe la 3 luni.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Stati asa usurel ca ne ducem si noi vineri la cantarit/masurat. dupa cantarul meu eca are 6100 gr si sa mor daca mi se pare slaba!
in lungime are 70 cm dupa masuratoarea mea.
vedem vineri.
eu ar trebui sa ii dau sunca cu paine la drept vorbind..
chiar a fost soacra mea in we la noi si zicea ca sotz era la fel cand era mic...ba chiar cica era mai slabutel ...si manca si Lp..deci gena,bat o vina..!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

dbunny, nu vreau sa scot tagurile. poza oricum a circulat. eu am urat o primavara frumoasa la fetele taguite.
nu golesc sanii fiindca vreau sa opresc lactatia. de pe 2 ma intorc la servici si eu n-am posibilitatea sa bag pompa pe acolo.
nu stiu daca e puseu. asa scrie pe cutie 210 la5-6 luni si de aia eu ii dau in plus fata de LM sa ajunga la 200. nu o fortez. de obicei mai raman vreo 10 ml din LP.
bai nene dar face la pipi de cand am trecut-o pe LP... si kaki zilnic, dar de asta nu ma plang

hayat, stiu prin ce treci si iti zic ca nimic nu o sa te ajute, decat timpul. o sa se mai estompeze durerea cam dupa 2 ani. te pup.

azi bibica mea a fost foarte vesela. a ras mai toata ziua. nush ce o fi cu ea dar imi place


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Hayat te dulce. bine ai revenit, si odata cu tine a venit si primavara

May ma bucur ca aia mica e bine si ca faceti progrese.

noi acum suntem in masina in drum spre Piatra, si sufar de nebagare in seama Iancu doarme, iar antipaticul de sot nu vb cu mine, om naspa ce e.a avut o zi grea si are nevoie de liniste cica. asa ca ce pot sa fac altceva decat sa joc solitaire si sa stau pe formel, program normal. mai avem vreo 2 ore jumate

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput