Strugurasi de Sept-Oct 2011 *46*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bravoo bunny

si eu sunt PRO bunici , chiar f pro , dar numai cei materni :P
si va rog sa nu incepem iar sa vb despre soacre

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mie mi-e dor de soacra-mea
mai ales cand plange cand o vede pe asta mica pe camera

dbunny, au scos poza de la articolul ala, pe fb ramane poza cu tag-uri fiindca eu le-am dat :)

cum sa reusesc sa-i scot o masa de noapte domnisoarei?
mananca si noaptea la 4 ore ca ziua. ea si-o scosese singura acum ceva timp dar iar a inceput...
tot incerc cu suzi,dar nu merge s-o pacalesc decat vreo 10 min.

eu inca am lapte caclau si mor de ciuda cand opresc pompa si eu am sanii grei. o opresc acum dupa 40 ml din unu si 40 din celalalt. deci ii dau 80 LM si 120 LP la o masa.
ieri am pus-o la tzatzi ca mi-era dor si a papat vreo 20 de min. apoi nu mai vroia biba
offff
si noaptea ce simplu e ca-i dau tzatzi si gata.
of of mai mai... m-apucara si pe mine acum. si inainte abia asteptam sa scap de pompa...

sa va zic ca mi-a zis bona ca dupa prima saptamana cand era Beatrice super extra maraita se gandea ce greseala a facut ca nu se va descurca :)) bine ca si-a revenit bibi ca parca ma vedeam fara bona...
e ea mai maraita si acum dar super acceptabil. prima saptamana a fost jale...
bona mea e si descurcareata. se plimba pe aici de zici ca e plecata de o gramada de timp. e prima data iesita din tara, dar ia carutul si da-i. :D
vorbeste si prin semne cu mamicile din parc :))
acum si-a luat un caiet si isi noteaza cuvinte in engleza. ea le noteaza cum le aude de la mine. hau ar iu adica :D
e mortala.
nu stiu cum sa o obisnuim pe Beatrice sa adoarma cu ea, ca seara dupa baie nu prea o accepta, nici sa-i dea sa manance. aseara am iesit din cam ei in 4 labe sa nu ma vada baby, reusise bona sa o pacaleasca sa manance de la ea, si cand m-a vazut in 4 labe a busit-o rasul si aia a fost :)) s-a pus baby pe un plans :D
si vineri avem o petrecere la care vreau sa mergem. deci e musai sa se obisnuiasca cu bona

inca un pic si inchei cearsaful.
a mea nu sta in fundulet singurica decat f putin. mai sunt copii ca ea? sau e cazul sa ma ingrijorez?
in schimb da non stop in marsalier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

may soacra ta e o exceptie
si mie mi ar fi dor de ea

daca ai lapte cacalau de ce nu bagi la congelator ?

vai ce am mai ras cu bona ta :))))


_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

may, mi te imaginam mergand in 4 labe si m-a busit si pe mine rasul
super tare bona ta, e mare lucru ca e asa descurcareata
cand incepi munca?
nu ai de ce sa te ingrijorezi absolut deloc. a mea de exemplu nici acum nu vrea sa se intoarca de pe burta pe spate si nici invers, deloc. o asez pe burta si pune capul jos sa doarma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Fetelor, nu sariti pe mine ca nu sunt contra bunicilor (desi ei au un stil total diferit de educatie fata de ce vreau sa aplic eu la Maia, fara pedepse, minciuni, recompense etc). Spuneam o chestie citita in cartea lui Francoise dolto. Nici eu nu sunt de acord cu toate ce le spune... inca nu i-am patruns esenta
pag 213 http://www.scribd.com/doc/7504529/Francoise-Dolto-Cand-Apare-Copilul-Sfaturi-Pt-Parinti

Ooka, eu nu am observat oboseala de la alaptat... nici in pusee, doar faptul ca nu reuseam sa fac anumite hestii.

Camady, cat ai dat pe papucei.

Linkul nu merge pt ca este un punct la sfarsit. Trebuie sa il stergeti.


Referitor la comunicarea in parc mie mi se pare chinuitor cand mamicile incep sa puna copilul sa faca tot felul de chestii: Fa ca pisica, arata nasu,arata dintii...
Ieri venise o fetita cu unghiile negre si a pus mana pe hainutele Maiei :(((
Da, stiu sunt putin salbatica... am plecat din parc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

May voi sunteti cu 2 sapt mai mici decat noi... noi nici gand sa stam... sincer eu nici nu o pun in fundulet deloc. Are o viata sa stea in fundulet. Deocamdata la orizontala cu ea si cu jucarii in jur ;) In carut si balansoar sta cam la 150 grade ;)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Are cineva vreo reteta gustoasa cu urzici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

http://www.babyfox.ro/botosei/1/33/ghete_pitic/mov.html
Sper sa mearga acum.
Am dat 68 lei.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michella78

buna dimineata!
am fost si noi ieri la doctor pentru 6 luni. stam bine 7,550 kg si 68 cm. a facut vaccinul dar a fost barbatel curajos, nu a plans deloc si nici vreo reactie nu a facut ieri.
si lui i-au verificat semnul vaccinului din maternitate, daca a prins, cica e ok la noi.
in rest e un razacios peste masura (cra-cra), doctorita si asistenta sunt lesinate cand il vad cu ochisorii albastrii. stam mai bine in fundulet si se lupta din rasputeri sa se ridice singur in fundulet.
am putea introduce de acum oul si ficatelul de pui. vedem, toate pe rand, mai ales ca mai am doar o sapt jumatate de stat cu ei acasa.


Michelle, ce vaccin se face la sase luni?

michella mami de Teodora si Stefan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC


Nanna

La multe lunite Clara si Mariuca !!!

PS: Mikka si eu ii mai zic MAiei MAriuca, pentru ca la biserica e Maia-Maria :)


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Multumim Lena!


Mergi la inceput