Strugurasi de Sept-Oct 2011 *46*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
Eu i-am luat Evei asa ceva ptr incaltat http://www.babyfox.ro/botosei/1/33/ghete_pitic/mov.html.

Evei sta sa-i iasa un dintisor.E la suprafata dar n-a spart.Din cauza asta plange rau in somn sau ziua are accese de plans din senin.Saracutii.


camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Neata,

Ieri am fost la serviciu cu asta mica si era deliciu tuturor. A fost o scumpa, sper sa nu inhatam nici o raceala :D

Mikka

Sei, sa faci o poza la carut cu umbreluta... eu am cautat pe net si nu prea ma prind cum se ataseaza. O sa caut si eu prin magazine... la cel de langa noi inca nu adusese.
La noi indemnizatia vine pe cardul mei si alocatia pe al sotului... nu prea stiu cand vine

Camady sunt super faini. Eu am luat niste penalitati de 16 ron dintr-un magazin de langa mine, k nu aveam nimic pt vremea calda si m-a luat prin surprindere. Important este ca sunt din bumbac si nu au vopsele netoxice (cel putin asa scrie)
Aveam niste adidasi Puma, dar au sintetica in interior si transpira puiutul.

Ooka, nu doarme singura in camera, dar doarme singura? Citeam mai ieri ca nu e ok sa doarma copilul cu bunicii. Socrii mei cand venisera pe la noi au cerut de vreo 2 ori sa doarma Maia cu ei evident k nu am dat-o
Evident ca sutn si exceptii k depinde de la caz la caz...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Multumim fete dragi pentru urari

Nanna si Lena, ce frumos ati scris, am devenit melancolica si mi-au dat lacrimile

Sei, mie imi intra si alocatia si indemnzatia pe card, alocatia mai devreme cu vreo 2-3 zile decat indemnizatia. Tu nu ai cerut sa iti intre pe card?
Elena sta mai putin in fundulet ca e mai grasuna. ce mai gangureste ea

azi am papat si noi prima data in parc, de 2 ori chiar

La 6 luni noi avem7,700 kg...am luat 300 gr luna asta.

fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mikka... eu am zis de la inceput sa intre pe card , insa mi-au trimis-o acasa, 5 luni tot acasa.. si acu postasita (in lipsa de solutie) a zis ca a intrat pe card,
ok as inghitii ideea, insa nu as vrea sa raman fara alocatie doar asa ca am incredere in postasita.. mai ales ca pe extras apare o pozisie cu Prestatii Sociale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

la noi ieri a plouat toata ziua, vant cat cuprinde si au coborat temperaturile vreo 1O grade...

camady linkul pus nu merge

ooka si Dani al meu a acceptat sa doarma singur, cateva zile, apoi s-a simtit ca nu mai vrea, si ...hop inapoi in patul mare.Mie nu mi se pare greu cu doi, probabil din cauza ca de la 4 sotul e 1oo% disponibil, iar Noa e cuminte. Mai nou impac si capra si varza: ii scot afara deodata, plimbare in carut pt Noa, iar Dani pe langa noi cu bicicleta lui. mai un catel imi lipseste

Si Dani adora sa mearga la bunici, de ce¿ fiindca acolo nu trebuie sa manance,(soacramea daca nu-i place tocanita ii face cartofi prajiti, si daca nici aia nu vrea ii mai face vreo 3 feluri)nu trebuie sa se spele pe dinti,acolo doar se joaca si se uita la desene...

lena care-i faza cu dormitul cu bunicii¿ Dani a dormit cu mama mea(in camera, nu acelasi pat) vreo 2-3 luni cand era bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

am uitat sa va intreb ceva: de vreo luna Mariucai i-a aparut pe picior, sus pe pulpita de fapt, o alunita. Este vreo problema? Ar trebui sa o duc la medic?

fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

si noua ne-a aparut pe piept, insa fiind plan nu ma ingrijorez.. a vostru e plan?

nu gangureste Ela mult ci doar variat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena daca o sa vezi umbreluta o sa iti dai seama cum se ataseaza, are un dispozitiv ca un surub...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Lena n'am inteles ce ai vrut sa intrebi, era vorba de Sofia care acasa doarme singura in camera iar la bunici doarme cu bunica. Si nu inteleg, ce nu'i bine: sa doarma la bunica? cu bunica? sa doarma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Bunny, eu cred ca si din cauza alaptatului ma simt asa aiurea. Ma seaca de puteri efectiv, is tot timpul obosita si ametita, iar cu cit suge mai desc cu atat sunt mai varza. Asta pe de o parte, ca la Sofia unde ii dadeam mixt mai mult lp, nu m'am simtit deloc asa. Pe de alta parte sotul vine tarziu, in medie cam dupa 7 seara si uneori o mai zbugheste si in weekend. Am ajutor, bona, bunica. Dar nu poti sa te bazezi chiar 100% pe nimeni. Adica mie inca mi'e jena sa dorm cu bona in casa drept care imi gasesc ceva de lucru de regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

neata !
dau de baut la toata lumea. A intrat indemnizatia !!!

soare, frumos afara, mergem la shopping

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
am fost si noi ieri la doctor pentru 6 luni. stam bine 7,550 kg si 68 cm. a facut vaccinul dar a fost barbatel curajos, nu a plans deloc si nici vreo reactie nu a facut ieri.
si lui i-au verificat semnul vaccinului din maternitate, daca a prins, cica e ok la noi.
in rest e un razacios peste masura (cra-cra), doctorita si asistenta sunt lesinate cand il vad cu ochisorii albastrii. stam mai bine in fundulet si se lupta din rasputeri sa se ridice singur in fundulet.
am putea introduce de acum oul si ficatelul de pui. vedem, toate pe rand, mai ales ca mai am doar o sapt jumatate de stat cu ei acasa.


Mergi la inceput