Bobocei de Sept-Oct 2012(6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalu85
Pe mine ma doare burtica si nu stiu de ce...am niste intepaturi ingrozitoare si nu stiu daca durerile vin de la uter sau ceva de genul, sau din cauza gazelor; nu sangerez si nu am secretia schimbata. Ce o fi...


Lalu, nu e exclus sa ai crampe urate de la gazele din stomac. Incearca sa iei carbune medicinal, e ok si pentru gravidute si e eficient.

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Neata burtici
stella casa de piatra

restul fetelor,va si va doresc o zii superba


Paulafericita 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Mersi, Paula!

fericita 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Salutare, bulinici!
Noi am fost si-am dat o tura de Herastrau azi, incetisor ca melcul, dar a fost superb. Am vazut si o gramada de burtici iesite la plimbare.

Lulutza, nu faci nimic gresit. Userii noi sunt moderati pana dupa primele 10 mesaje, deci acelea apar cu intarziere, atunci cand sunt aprobate. Acum vad ca ai 10, cred ca ai scapat de moderare si vei putea comunica in timp real cu noi. Ce ti-ai luat de la cumparaturi? Ce preturi sunt acolo la hainute?
Aici jeansii pentru burtici sunt intre 100-200 lei, de exemplu (adica ~25-45 euro). As vrea sa-mi iau unii 3/4 si unii pana la genunchi. Deocamdata n-am ajuns in magazine, dar categoric trebuie sa iau aceste 2 perechi, pe langa niste fustite si rochite nu neaparat de graviduta, orice e elastic/confortabil si nu foarte scurt, ceva mai sus de genunchi nu port la birou/pe strada.

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Salutare fetelor
bob, iti multumesc pt sugestie, asa este, durerea era de la gaze; acum mi-a trcut si m-am linistit. Cred ca aveam crampe din cauza capsunilor...am mancat cu pofta
Fetelor acum 2 zile l-am simtit pe bb asa cum nu l-am mai simtit pana acum parca aveam in burtica un delfinas, se plimba dintr-o parte in alta a burtii si am avut asa o senzatie imi este asa drag de el si ma emotioneaza asa tare cands misca asa energic
Va si va doresc sa simtiti cat de curand ce am simtit eu

lalu85 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

imi luasem gandul de a mai urmari daca a iesit ceea ce am scris ...si in sfarsit e ok ...nu am stiut ca primele 10 mesaje sunt monitorizate ...e ok acum , nu ma deranjeaza , doar ca e linistitor sa stii ca nu e ceva ce faci gresit ...
ce bine o fi de voi ca aveti parte de vreme cu soare ...aici e atat de rar !!! e un fel de vreme englezeasca , cu ploaie multa , iar vara se merge si cu maneca lunga spre seara ....
Bob Pixel singurul magazin cu pantaloni speciali este " premaman " ; au blugi , salopete , rochii , costume de baie cu burtica ( sunt f haioase ) ...din pacate sunt marimi mici pentru mine ( nr maxim e 46 ) pentru o persoana supla sunt f elegante si dragute , dar eu a trebuit sa ma multumesc cu un pantalon elastic trei sferturi la 14 euro ...de la un alt magazin ( de unde cumpar deobicei ) am gasit niste pantaloni de in cu elastic pe bata foarte ok (20 euro ) ...si 2-3 bluzite mai largi si mai lungi ...( 20-25 euro ) ...
sunt si magazine unde preturile sunt mari , dar nu e genul meu , si eu sunt una care prefera comoditatea si nu "moda" ...mai ales acum ca am renuntat si la ultima urma de toc ...in mare preturile sunt bune , cateodata ma minunez ce scump e la noi ( eu sunt din bacau ) ...aici e inca frig de haina de iarna , astept sa se incalzeasca si sa creasca mai mult burtica ; pentru moment nu ma mai fortez sa inchid pantalonii

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna! Am inregistrat un week-end minunat, atat din cauza vremii de afara, cat si pentru ca pentru prima oara dupa 1 an si aproape 5 luni ne-am "despartit" putin de fetita noastra draga si ne-am dus la un film 3D. Am lasat-o cu mama, ce e drept, fiind prima data am stat cu grija, dar totul a fost sub control! Filmul a fost frumos, ne-am simtit bine, era sa fim singurii in sala, dar dupa reclame, chiar cand incepea filmul, au mai intrat doua persoane :). Ne amuzam ca e toata sala numai a noastra! Pai cine vine sambata dimineata la 11.45 la film, ca toti prefera seara... Apoi am venit acasa, am luat fetele si am plecat sa o ducem pe mama acasa si pe Iulia in parc. Si pentru ca era obosita, ca nu a adormit cu mama, ci doar s-a zbenguit, a adormit bustean in masina si a dormit peste patru ore, incat am dus-o pe mama, am luat-o pe cumnata, am mers in parc, am dat o tura de parc Titan si IOR, ne-am mai plimbat si afara din parc, pe langa masina si tot nu se trezea. Cand s-a facut 18.15 ne-am gandit sa parasim si noi locul, ca mai aveam de facut si cumparaturi si era dificil sa mai amanam, mai ales ca i se facea foame rau dupa atata somn. Si uite-asa am mers si la cumparaturi, apoi acasa, repede papa si... surprinzator, iar se plangea de somn. La 22.30 am culcat-o, dar am tras de ea sa stea treaza si atat, ca ea se freca la ochi de multa vreme, dar vroiam sa si manance, sa nu se trezeasca de n ori noaptea. Dar... duminica dimineata cine se trezea la 6? Apoi am mers la impartasit copila, ne-am mai plimbat putin, ca era tot frumos afara, si iar acasa. Una peste alta, a fost un week-end minunat!

Imi pare rau sa aud ca Gaitica78 e cu capul in punga, ca sa nu zic in WC, iti uram sa treaca repede, repede, sa uiti raul! Of, am citit ieri si nu mai stiu toate numele. Cea cu experienta neplacuta cu Biogenesis (oare AnneMarie?), imi spunea o tipa care a facut FIV in Ungaria ca poti afla multe pe aceasta tema, incat sa faci comparatii cu ce ai patit tu chiar de pe forumurile Despre copii: ai topicurile FIV in Ungaria, FIV in Europa, FIV la Biogenesis. Balanta_TM: Ma bucur sa te regasesc aici, ne spusese si Adipapzi de tine, ca in sfarsit ai gemenasi, dar nu stiam ca stai la pat. Eu te stiu de la odiseea ursuletilor si stiu ca atunci ai trecut prin momente mai grele, dar bine ca Dumnezeu a aranjat lucrurile ok in final. Multa rabdare si sanatate, sa stea cat mai mult la caldurica bebelusii, sa nu se grabeasca sa vina cu mult inainte de termen!
Lulutza1980: incearca si sare fierbinte pe piept, pusa intr-o batista, sau orice material, cat sa stea adunata. Spunea cineva aici pe forum ca a facut minuni, poate si la tine trece durerea de gat. Sanatate multa!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Salutare burticute
Noi am intrat in 18 saptamani si pe zi ce trece suntem tot mai nazdravani
Va pe toate si va doresc o zi frumoasa

lalu85 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Gata, am rezolvat si eu cu semnatura :) Si ca sa o ajut si pe cea care era noua pe forum si nu stia cum sa procedeze, iata aici pe scurt: in stanga paginii, sub poza de profil, ai profil personal, dai click, apoi iti apar niste categorii, alegi editeaza profil, completezi datele si gata. Semnatura apare la optiuni profil, unde apesi pe + si scrii cum vrei sa iti apara la semnatura. Semnul de gravida e fie scris [g r a v i], dar stergi spatiile dintre litere ca sa apara semnul, fie scris [g r a v i r e d], tot cu spatiile sterse (daca scriu fara spatii, iti apare direct semnul si nu intelegi ce trebuie scris de fapt, de aceea am adaugat spatiile) si apoi adaugi saptamanile. Fie nr. de saptamani implinit deja si adaugi +, fie cat urmeaza sa implinesti, adica inseamna ca te afli in saptmana respectiva. Pui sa apara automat semnatura si gata. Dar in fiecare saptamana trebuie sa modifici tu nr. de saptamani, nu se modifica automat (cel putin asa era la sarcina trecuta, nu stiu daca intre timp administratorii site-lui au modificat aceasta si o data pusa varsta sarcinii, curge de la sine). Sper sa te descurci, daca nu, intreaba!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

nEatza fetelor. Ce faceti? Vad ca ati inceput sa cumparati hainute pentru gravidute... ce ma bucur . Eu inca nu simt nevoia dar e bine de stiut ce preturi se practica pe la noi.

Da elfica, eu sunt nefericita de la biogenesis dar incerc sa nu ma mai gandesc la asta. Azi ne ducem la dr sa-i vedem pe gemeni cum dau din maini si din picioare . Spunea sora mea ca il pot ruga pe dr sa imi faca un CD cu ecografia bebeilor. Nu strica sa-l intreb, nu?

Duminica am incercat si eu sa ies un pic la plimbare dar dupa 20 de minute eram epuizata asa ca m-am intors acasa

Voi va treziti noaptea ca sa mancati? Eu ma trezesc in fiecare noapte indiferent de ce mananc la cina. Fara biscuiti sau covrigei pe noptiera nu ma duc la culcare.

+ 9

Mergi la inceput