Bobocei de Sept-Oct 2012(6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

Dana, felicitari pentru fetita. O sa fie mandru tare tata cu 3 fete alaturi.

Dana, mami de Loredana Georgiana (06.11.2008) si [url=http://lilypie.com][/url]"
POZE LORY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

am tot incercat sa pun ticker, dar nu reusesc sa-l pun bine. Nu stiu ce nu merge. La previzualizare apare ok. Ma mai stresez


Dana, mami de Loredana Georgiana (06.11.2008) si [url=http://lilypie.com][/url]
POZE LORY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danageodoiu spune:

Multumesc fetelor pt felicitari!
Stim toate ca ne bucuram indiferent ce sunt bebeii nostri!

Eu o sa pot incepe cautarea numelui.... la simina n-am avut alternative, ni s-a parut singurul potrivit, asa ca o luam de la capat si trebuie sa gasim altul care ni se pare cel mai bun

Didi_anda, mie mi-a facut si azi la 13 sapt tot eco vaginala ca a zis ca masurarea translucentei nucala e destul de greu de facut abdominal si ca de-acum inainte imi va face abdominal.

PS Tati a intrat de fiecare data pana acum in cabinet, chiar daca a fost vaginala, a stat in lateralul meu pe scaun si s-a uitat in monitor! Si pana la urma chiar daca nu e pozitia optima, trecem peste rusine, asta e!!!

Dana, mama Siminicii (25.03.2010) si
13+ ticker pe graviduta cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

multumesc tuturor pt raspunsuri si pt sfaturi.
iau utrogestan de 200 mg, nospa pt dureri si vitamine aciv mami. azi mi-a zis dr-ul de familie sa mai iau acid folic si sa iau prenatal,sa intrerup celelalte pana cand merg luni la ginecolog sa vad ce zice si el,daca sa le iau in paralel.
pe tati l-am anuntat ca luni,obligat fortat va intra cu mine la dr si a zis ca intra. sper sa se tina de cuvant..

va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

didi daca bei utrogestanul, posibil de la el sa ametesti asa.

Eu nu stiu ce am acum ca tare mai amortesc, mainile - picioarele, mai pateam asa inainte de la lipsa de magneziu insa iau magne b6 zilnic + elevit.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)
sapt. 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaitica78 spune:

Salutare Burtici!

N-am mai intrat de vreo saptamana, dar v-am urmarit pe toate asa ca ma bucur pentru toate care aveti vesti bune Dana ma bucur tare mult pentru "pasarica".
Eu am avut o perioada tare grea. Mi-a fost foarte rau, m-a dus sotul la urgente, pentru ca incontinuu si nu reuseam sa mananc nimic, nici macar apa nu prea pot sa beau. Sotul nu mai stia ce sa-mi mai faca statea si-mi facea masaj in timp ce eu Am stat vreo 3 zile in spital cu perfuzii si injectii, mai bine mi-a fost doar o zi, ca in rest au revenit raul si greata. De ingrasat nu se pune problema la mine, eu am slabit 5 kg.
Zilele trecute am fact din nou o eco si pentru prima data am auzit inimioara, mi-au dat lactimile instant, ca dr m-a intrebat ce am patit, de ce plang . Acum asteptam urmatoarea eco, pe 6 apr, cand vom face si DT - atunci vom fi in week 13.
Am vazut ca ati discutat de epilat, eu in ultimii 10 ani am folosit doar ceara, mie mi s-a obisnuit pielea asa si nu cred ca as mai putea folosi lama :)
Eu iau in continuare acid folic de 5mg, magne b6 si utrogestan 200 dimineata si seara.

Va pup si va doresc un weekend minunat!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Gaitica,chiar m-a emotionat si intristat mesajul tau.Sper din tot sufletul sa iti revii cat mai repede.Multa sanatate si liniste !!!

13s 1z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:


Mirabelac ; multumesc de raspuns , dar din pacate nu am precizat ca in belgia functioneaza un pic altfel... nu exista medic de familie...intalnire cu medicul se face la aproape o luna dupa ce suni ....urgentele ar fi singura alternativa , dar mi se pare un pic exagerat... apropo de farmacii : am fost la o erboristerie ,,,au orice fel de medicament vreau , dar in momentul in care spun ca sunt insarcinata , imi raspund ca pot vinde doar cu prescriptie medicala...adica le e teama ...urmatoarea programare la ginecolog e vinerea viitoare , asa ca imi ramane doar sa astept si sa continuu cu metodele babesti ((( astazi am stat deasupra ceaunului de mamaliga pana am devenit bordo ))) ; asta e , trebuie sa incerc metode naturiste ...
citesc despre testele pe care le faceti voi acasa...eu nu inteleg nimic din ce face doctorul , adica: el imi da de facut analize , rezultatele ajung la el , iar cand am vizita , spre fericirea mea , imi spune ca sunt ok si se continua cu ecografia...
stiu doar ca ultima data , adica 3 saptamani in urma , mi-a dat de facut analize la sange pentru a sti sigur ca nu sunt malformatii...
la ce ar trebui sa ma astept la urmatoarea? ce fel de ecografie ar trebui sa fie? medicul e f ok , doar ca e un pic cam rece , nu sta f mult la povesti ( dar asa sunt cam toti , foarte profesionali ) ...
va doresc o noapte linistita !!!

[gravi +13]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Neatza.
Lulutza sper sa te simti mai bine

Hai ca m-ati speriat cu acidul folic. Voi luati mai mult ca mine dar mie niciun dr nu mi-a spus sa iau mo alta concentratie. La 9 saptamani nu am cum sa recuperez caci organele si coloana sunt deja formate . Daca ar fi probleme din cauza acidului folic, s-ar vedea la ecografii?

Sotul nu are nicio jena sa intre cu mine la dr indiferent ce tip de eco fac. Ultima pe care am facut-o si la care am vazut gemenii cum se misca, sotul s-a cam bosumflat "de ce nu mi-ai spus ca te duci ca veneam si eu :(". Luni cred ca o sa intre primul in cabinet

+ 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna dimineata, bulinici !
Gaitica, eu nu m-am simtit asa rau ca tine, dar in fiecare zi eram ofilita si gretoasa si abia mancam. La 12 saptamani pur si simplu s-au oprit. M-am si speriat, dar n-am de ce, ca bb era bine mersi la morfo Sper sa apesi si tu butonul minune si sa inceteze starea de rau!
Si eu ma epilez cu ceara la fifi de multi ani, dar acum sunt nevoita sa ma opresc, oricat urasc orice alta metoda. Imi e frica de contractii, iar epilatul cu ceara le poate provoca. Pot ramane la ceara pentru picioare si axile, acolo nu ma incordez asa tare, dar nu ma vad la vara asteptand 3 saptamani sa-mi creasca blana, deci o sa bag lama

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput