Clubul "babelor" FIV-oase 19

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Am venit .
Eu la ultimul fiv am zis ca imi cumpar o carioca rosie si fac eu a doua
liniuta rosie pe un test de sarcina sa vad cum arata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Olimpia, esti mortala :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Dragelor ce tema sensibila am atins..ufff mama ei de viata
Oricum noi intre noi stim foarte bine si ne intelegem , asa ca nu e nevoie de prea multe explicatii...
Sunt de acord cu Anaasta : intr-un fel sau altul fiecare vom fi mamica, trebuie doar sa avem sufletul deschis si sa vedem calea; eu mi-am propus sa mai incerc fivuri pe natural, poate un an - doi; apoi daca nu imi ajuta Dzeu voi incerca cu ovocite donate - va fi tot copilasul meu purtat in pantec si il voi iubi ca pe ochii din cap; as face chiar si cu embrioni donati.... Nu merge si nu merge voi infia si tot voi fi cea mai fericita mamica Gandul ca intr-un fel sau altul voi reusi imi da o pace interioara, o liniste si o incredere ca voi reusi....
Smaik iti veni pandaliile?? sau ce? ia sa vezi ca te incadrezi in procent si vei reusi din prima....
Samira am citit deunazi o vorba frumoasa : " o mama nu exista, ci ea se naste o data cu copilul ei"; asa oricum ati fi voi obisnuiti acum, sunt sigura ca veti fi cei mai minunati si iubitori parinti
Lara stii ca sfatul tau e bun, practica ne omoara insa. "Situatiunea" in cazul de fata e una foarte urata si dureroasa si nu as vrea sa umbresc mai rau ziua fetelor
Ce spusesem eu mai demult nu era o metafora din pacate ; la servici am parte de multe schimbari si proceduri, niste "olipieni noi de mai sus" vin cu tot felul de propuneri pe care practica le contrazice, si uite asa ma lupt cu nebunii de citeva luni
Si faza cu prietena/cunostiinta mea a fost si asta pe bune. Dupa citiva ani am luat zanica un sut in fund de si acum mai doare. Stii vorba ai "fereste-ma de prieteni, ca de dusmani ma feresc eu" - sau ceva in gen; la ora asta nu mai sunt asa de coerenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

am recuperat cetitul
sami, needless to say, ca stiu de unde vii, inteleg, rezonez si (re)simt si eu tot ce descrii tu acolo..poate d-aia am dezvoltat asa a thick skin, de rareori ma mai atinge ceva, cu adevarat..
sabinutza-hutza-hutza, esti as de cute, imi doresc sa nu te schimbi ever..odata, cand esti in the mood, astept povestile cu soacra si cumnata
ana, ai dreptate, desi, unele fete de la fiv cu dr. albu, cu care am avut (sami, balanta, moi) neshte discutii principiale, nu s-au sfiit sa ne spuna ca d-aia n-avem bb, ca nu meritam (povete, pilde si argumentatii religioase) si nu vom avea pana nu ne depasim..invidia, etc. e multa lume care considera, ca n-ai nevoie de un aparat reproductiv functional sa ai bb, ci doar de merite deosebite, adica, sa fii between the chosen one..nu mai insist ca iar ma inflamez


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

bre deci nimeni nu a rupt plasticul ala in doua? (sa stiti ca e destul de rezistent)

cumnata si soacra cred ca eu nu vreau sa fac copii. ca o duc bine si nu vreau sa fac copii. si n-am jucat niciodata piesa cu "nu acum. ce-mi trebe mie???"
vorbele lor sunt:
1. ei...cand ai sa faci tu un copil ai sa vezi ca...
2. cand ai sa ai tu un copil vei sti ca...
3. eh...dar voi va plimbati...ce va pasa? in loc sa faceti un copil?
4. cand voi iesi la pensie as vrea sa ma ocup de nepoti. asta daca ai sa vrei sa faci unul.
5. ei mama eu am crescut copii nu ca voi.
si mai am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Lara


Nu inteleg, Sabina. Ele nu stiu ca voi aveti probleme?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

lyly, smart, smart girl
smaick-ule (place expresia lul lyly), eu ma ofer sac de box..la modul sincer, daca te help-uieste, why not? vb lui sami, feel free sa-ti dai drumul demonilor, aici, e slobod.."doar" 48%? aveam senzatia ca-i mult mai mare rata de succes..dar hai, sansele sunt bune, vezi ce-a zis si lyly
ady, zanica, chiar ma regasesc in situatiile alea..pacat, pacat ca prieteniile se dovedesc de multe ori a fi de conjunctura, olimpienii sunt la fel peste tot, toate frustrarile acumulate se elibereaza sub spectrul puterii dobandite..e ca si cum deschizi cutia Pandorei, de aia e fain ca exista acest coltisor de rai
roxa, imi dau seama ca nu-i de ras, dar parca e din bancul ala: stiti care-i culmea fet-ului? dr. sa uite inhibarea si apoi sa se mire ca n-a prins..jjjeeezz, adica nu ti-a dat inhibator si apoi s-a mirat ca ovulezi??? well, e cu siguranta faza zilei
acum, tu ia-o ca atare, ai facut (de data asta) un fet mai aproape de nature, ceea ce nu e deloc un lucru rau..hai, crezi in sansa ta


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

nu
nu stiu
si mi-e mai bine crede-ma. desi e dureros si asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

adriana
sabina eu cand m-am plictisit de intrebarile lor leam trantit-o "nu pot sa fac copii" si le-am linistit; mi-a parut rau de ele dar incepuse sa devina penibila orice vizita acolo plus ca imi facea si mie rau
anaasta sa stii ca uneori nu poti sa explici exact care sunt problemele deoarece nu toti inteleg; cel putin asa a fost in cazul meu

Mergi la inceput