FIV CU OVOCITE DONATE - cap. 11

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Loona sa ai o sarcina usoar si bebei sanatosi!in a cata zi ai avut spotting-ul de implantare?

fetele si eu stau cu ochii pe voisper sa ma hotarasc mai repede incotro o iau

sper,si pe mine ma bate gandu de embrioni congelati
si eu am un chist endometriozic cu care am facut 2 FIV-uri cu PK ..si care se pare ca a devenit mixt,ca si la tine
si eu am avut un fibrom subseros de 9 cm embolizat,operat si dupa embolizare endometrul meu nu mai creste, la ovulatie e 5-6 mm
l-am tot intrebat pe PK ce pot sa fac sa cresc endometrul pe ciclul natural.....eeee... vise colorate de ale mele ca poate raman natural,fara sa cresc chistul/sa imi apara alt fibrom...avand in vedere ca endometrioza si fibromul au ac mama si tata si mi-a zis sa iau estrofem ,ca nu ar tb sa influenteze crestere chistului...sub monitorizare..ca cica chistul creste el de la sine,fara influenta estrofemului
pana cu nu am luat
fetele
smaik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Lyly imi pare rau ca ai si tu aceleasi probleme. Ce varsta ai? Ovarul cu chistul mixt cum functioneaza? S-a puturosit?
Sper ca pana la urma sa rasara soarele si pe strada noastra.



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

sper,am cu un an mai mult ca tine
ovarul cu chist inca functioneaza...dar se pare ca mai am inca un chist pe celalalt ovar ,de pe care am scos anul trecut un chist endometriozic de 4 cm
ma gandesc sa scriu la reprofit si sa ii intreb dc tb sa scot chisturile,ca ma gandesc sa fie totul ''curat'' pe acolo

Doamne ajuta sa fie cu succes urmatoarea ta incercare

Citat:
citat din mesajul lui sper

Lyly imi pare rau ca ai si tu aceleasi probleme. Ce varsta ai? Ovarul cu chistul mixt cum functioneaza? S-a puturosit?
Sper ca pana la urma sa rasara soarele si pe strada noastra.



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna seara fetele
looana felicitari! in cinstea ta
lyly si eu
pentru toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Lyly_mar spotting-ul l-am avut in ziua a-7 exact la o saptamina de la ET,urmat de niste dureri foarte tari pt circa 2 ore....
O seara frumoasa va doresc fetelor ,si multemesc pt urari,ginduri bune si va doresc si voua asemenea sa aveti parte de aceasi bucuri pe care o am.

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Lyly multumesc pt urare. Mi-am adus aminte, tu esti fata cu amh-ri cu valori diferite, cu promotie de Craciun? Eu salivez la AMH-rile tale
Nu cred ca e cazul sa umbli la ovare pt ET cu embrioni, in sarcina chisturile scad sub efectul progesteronului. Fibromul sa nu fie afectat prea mult sub tratam cu estrogeni care il dau ei.



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Dragele mele, din bunavointa Catalinei cea de treaba, s-a reparat linkul, astfel ca linkul de pe pagina 21, capitolul 10, ne duce acum, direct la capitolul 11, cel plin de burtici frumoase (sper )
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Looana
yupiiiiiiiiii........felicitari !!!
Sarcina usoara si la termen iti doresc din suflet.
Cum ti s-au parut durerile de burtica de care zici,erau diferite de durerile menstruale, cu ce le poti asemana?Ce ai luat impotriva lor?

Fetelor sunteti minunate,testele pozitive nu contenesc sa apara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Luck durerie au fost ceva asemanatoare cu cele la CM dar un pic totusi altfel de cum le am eu,in intzepatura jos in vagin....am avut si dureri tari care le-am suportat pina sa iau un no-spa.Am avut dureri foarte tari de circa 2 ore tot din doua in doua zile de la ET,intre mai usoare ,mai fara dureri...dar au diferite intre fivurile mele,asta a fost categorig diferit.


Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Loona iei si acum magneziu? Cate/zi?




Speranta

Mergi la inceput