FIV CU OVOCITE DONATE - cap. 11

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Looana felicitari! Sarcina usoara, bebe sanatosi/ sanatosi! Eu acum m- as hazarda sa spun ca sunt 2 bebei prinsi, asa arata testul meu facut in z10, linia a doua destul de pronuntata, cred ca ai un beta baban! Doamne ajuta in continuare!
Ah, si da, sa ma urmezi cum ziceai, noi am avut cam aceleasi masuratori si la endometru ;) doar la pete sa nu ma urmezi, desi nici de astea nu a scapat nimeni pe topicul asta, startul l- a dat mami vreau, apoi apalina, pe mine deja chilotarititul m-a facut celebra . Cu optimism si credinta in Dumnezeu si totul va fi bine!
Roadetot, te asteptam cu vesti la fel de bune, stiu ca decizia de a testa mai devreme nu e usor de luat, fa cum iti e mai bine !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Bine v-am gasit in capitol nou!...sa fie si asta cu noroc e nr meu norocos 11...ziua si luna in care m-am nascut!
alina_alba multumim pentru capitolul nou, desii m-am speriat ca ma ducea link-ul tot la capitolul 10....trebuie sa fie un capitolul cu minim inca 5 noi mamici!!!
Looana, ADDDOOORRR poza ta de pe avatar!!!!....nici nu se putea incepe un nou capitol mai super decat atat!!!...FELICITARI din inima pentru cele 2 liniute, sa dea DD sa fie si doua inimioare!!!...Dumnezeu ti-a rasplatit optimismul si curajul tau de a merge pana in panzele albe pentru a-ti plinii visul!!te asteptam in continuare cu vesti bune!nici nu mai stiu mami cu ce numar esti...dar ast anu mai conteaza, conteaza ca totul a iesit cu bine pentru tine!!....mare curaj ai avut sa-l faci mai repede testul!!!...brabo bravo bravo...sunt f f happy pentru tine!!!
Roadetot, te asteptam si pe tine cu vestea cea mare!!!
eu incerc sa fiu mai optimista cand va vad cu atatea reusite in jurul meu...imposibil ca eu sa nu-mi implinesc visul intr-o zi....am doar 26 de ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

fetelor, acum i-am scris catalinei sa ma ajute cu repararea greselii. Ca acum, fiind subietcul inchis, nu mai pot edita...
Imi cer un milion de scuze ca am gresit. Azi am fost cu mintea in 100 de parti. Sper sa rezolvam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Looanaaaaa felicitari
Sa ai 9 luni de vis, o sarcina fara problema....ma bucur enorm pt tine



MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
2 FIV nereusite la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Alina eu nu vad nici o diferenta intre capitole,important e sa fie un capitol cu mult noroc pt noi toate de aici si de ce nu,sa le inspiram un pic de noroc si fetelor care ne citesc din umbra
Miracol eu am luat testul la plesneala am zic ia sa incerc ca tot nu aveam nimic de pierdut, pt ca timpul nu e pierdut find azi a-9,daca e negativ ,nu-i bai ca mai sunt zile si pt unul pozitiv....si mirare nici eu nu m-am asteptat a iesit ,a II in 10 secunde erau clar vizibile de la un metru
Asa ca repet ginditi pozitiv si fiti optimiste ca DD face minuni .


Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

felicitari looana.
sarcina minunata si bebe la termen iti doresc.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

looana, felicitari. eram ferm convinsa ca vei reusi, ai avut si spotting de implantare, deci alles gut..
Brigit, roadetot, irilac, fetelor, salutari si toate cele bune


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

cat de bine arata testul ala.
cat de frumusel e.
a se nota ca nu sunt invidioasa. vizualizez. visez. poate modific karma mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Looana pe mine m-ai simtit?
bravo,felicitari,sarcina usoara si bebei sanatosi
Roadetot te asteptam si pe tine cu vestea buna
bafta multa fetelor,e tare frumos aici la voi,apar gravidutele una dupa alta,Doamne Ajuta.

daniela,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Felicitari, Loana, sa te ajute Dumnezeu sa fiti bie, 9 luni.

Mergi la inceput